preloader

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

17.07.2023
Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Yazı Boyutu:

Burçlara göre makyaj stillerinin ipuçlarını keşfedin ve stilinizi oluşturmak için makyaj artisti Alper Kabadayı‘dan ilham alın!

Her burcun benzersiz kişiliği, makyaj tercihlerinde de etkisini gösteriyor. Bu içerikte, burçlara göre makyaj stilleri ve her bir burcun tarzını yansıtan özelliklerini keşfediyoruz. Unutmayın, burçlar ve makyaj birleştiğinde, benzersiz bir ifade ve güzellik kombinasyonu ortaya çıkıyor. Burçlara göre makyaj stillerinin ipuçlarını L’Oréal Luxe Dijital İçerik Üreticisi ve Makyaj Artisti Alper Kabadayı anlattı.

Koç Burcu: İddianızı Ortaya Koyun

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Zodyak kuşağında başlangıcı temsil eden koçlar heyecanları, cesaretleri ve enerjik yapılarıyla dikkat çekmeyi her zaman başarırlar. Aklından geçen planları hemen hayata geçirmek isteyen koç burçları için beklemek büyük vakit kaybıdır desem çok da abartmış olmam. Günlük hayatta minimum çaba ile maksimum iddiayı ortaya koymak için ise kırmızı rujlar, çantalarından ayırmayacakları bir kurtarıcı parça.

Koçlar, ateş grubunu en iyi temsil eden kırmızı tonlarıyla YSL Beauty Rouge Pur Couture The Bold Ruj’a kesinlikle bir şans vermeliler. Mücadele ve atılganlık gerektiren işlerin altından kolayca kalkmayı başaran koçların dinamik yaşam stillerine uyum sağlamak herkes için kolay olmayabilir. Bu sebeple bulaşmaya dayanıklı ve esnek yapısıyla gün boyu kalıcı fondötenler makyajlarında en doğru tercih olacaktır. YSL Beauty All Hours Fondoten ise dayanıklı yapısıyla her koşulda yanlarında.

Boğa Burcu: Zamansız Görünümleri Yakalayın

Güzel kokular, enfes lezzetler, kaliteli dokular, estetik görüntüler ve keyifli sesler… Boğa burçları için hayattan zevk almanın yolu 5 duyusunu beslemekten geçer. Rahat ve uyumlu yapıları sayesinde aranan dostlar ve tutkulu aşıklardır. Venüs’ün yönettiği boğalar için güzellik, yaşamlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Makyajda ise trendlerden öte ve zamansız bir estetik anlayışını benimserler.

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Feminen ve vurgulu bakışlarını hacimli kirpiklerle çerçevelemek için YSL Lash Clash Maskara’ya bayılacaklar. Sabit burç enerjisini yansıtan kararlılıkları zaman zaman onları inatçı bir görünüme sokabilir. Dolayısıyla kimse onlara neyin moda olduğundan bahsetmeye kalkmasın. Boğalar kendi kurallarını kendileri belirler. Dudaklarda ise “yokmuş gibi” hissettiren ince dokular gün boyu konforlarını koruyacaktır. Görünümlerini renklendirecek Lancôme L’Absolue Drama Ink Ruj’un verdiği “çıplak dudak” hissini mutlaka denemeliler.

YSL Lash Clash Maskara

Lancôme L’Absolue Drama Ink Ruj

İkizler Burcu: Renkli Enerjinizi İfade Edin

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Güneş sisteminin en hızlı gezegeni Merkür’ün yönettiği ikizler, değişken burç grubunun en renkli üyelerindendir. Güçlü iletişimleri, kıvrak zekâları ve değişime hızlı adapte olma yetenekleri ile öne çıkarlar. Yeni deneyimler edinmeye ve yeni bilgiler öğrenmeye meraklı yapıları makyajda trendleri hızlıca keşfetmelerini sağlar. Bazen anlık bazen ise dönemlik değişebilen perspektiflerini tarzlarıyla yansıtmayı severler. Yaratıcılıklarını deneysel bir şekilde ortaya koymalarına izin veren ürünler ikizler burcunun favorisi olacaktır.

Armani Beauty Eye Tint’lerin geniş renk skalası, göz makyajlarında farklı far ve eyeliner görünümleri yaratmaları için ideal! Girdikleri sosyal ortamları etkileri altına almakta hiç zorlanmazlar ve çok yönlü yapılarını ortaya çıkartmaktan korkmazlar. Bunu vurgulayacak renkli maskara görünümlerini ise en iyi onlar taşırlar. Bunun için YSL Beauty Volume Effet Faux Cils Maskara’nın çeşitli renk tonlarına bir göz atmalarını mutlaka öneririm.

Yengeç Burcu: Doğal Tonları Ön Plana Çıkarın

Sezgileri kuvvetli, sadık ve evcimen yengeç burcunun yöneticisi duyguları temsil eden Ay’dır. Sevecen ve düşünceli yapıları sayesinde sevdiklerine konfor alanı yaratma konusunda üstlerine yok diyebilirim. Su elementi yansıtan yengeçler feminen ve yumuşak hatlı makyajlara bayılırlar. Anılarla ve geçmişle olan güçlü bağları sayesinde nostaljik görünümleri çabasızca tarzlarına uydurabilirler.

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Yanakları doğal şeftali tonlarda renklendirmek için Armani Neo Nude serisinden A-Blush Likit Allıkları çok seveceklerdir. Duygusal bir yapıdadırlar ve güven kavramına çok önem verirler. Bazen sert görünebilen, dış kabuklarının altındaki yumuşak kalplerini size gösteriyorlarsa yengeçler için özel bir konumda olduğunuzu bilmelisiniz. Anlamlı bakışlarını betimleyen belirgin kirpikler için ise Lancôme Hypnôse Drama Maskara vazgeçilmezleri olmaya aday. Aynı zamanda suya dayanıklı versiyonu da var. Belki ihtiyaç duyarlar…

Giorgio Armani A-Blush Likit

Lancôme Hypnôse Drama Maskara

Aslan Burcu: Işıltınızı Artırın

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Zodyak çemberinin merkezinde yer alan Güneş’in yöneticisi olduğu aslan burçları için, sosyal ortamlarında da odak noktası olmak neredeyse çabasız bir şekilde gerçekleşir. Lider ruhlu, özgüvenli ve sıcakkanlı yapıları sayesinde bir ortama girdiklerinde onları hemen fark edebilirsiniz. Sabit burç enerjisiyle güçlü bir duruş sergileyen aslanlar görkemi ve parlamayı her zaman tercih ederler. Kusurları gizleyecek ve aydınlık görünümlerini destekleyecek bir baz, makyaja başlangıçlarında ilk tercihleri olmalıdır.

YSL Beauty Touche Eclat Blur Primer bunun için çok sevecekleri bir ürün. Sevdiklerini şımartmaya ve aynı şekilde şımartılmaya bayılırlar. Bu sizi yanılgıya düşürmesin çünkü aslanlar gerektiğinde kendi kendilerini de el üstünde tutmayı en güzel şekilde başarabilirler. Belki de bu yüzden altın rengi ile aralarında hep bir ilişkilendirme vardır. İhtişamlı görüntülerini ışıltılı bakışlarla taçlandırmak için ise göz makyajlarında benim önerim YSL Beauty Sequin Crush Farlar.

Başak Burcu: Kusursuzluğa Yaklaşın

Gündelik yaşamda beynimizin nasıl fonksiyon gösterdiğini ve düşünüş şeklimizi belirleyen gezegen Merkür, yöneticisi olduğu başak burçlarında çok daha analitik ve detaycı bir yapıyı ortaya çıkarır. Bir işe düzen getirmek istiyorsanız arayacağınız ilk isimler başaklar olmalıdır. Mükemmelliyetçi doğaları ve aktif beyinleri sayesinde sizin için en mantıklı çözümü kolayca bulacaklardır. Makyajlarında da aynı şekilde keskin, temiz ve elegan vurgulardan hoşlanırlar. İki göze eşit eyeliner çekme konusunda onlarla kimse yarışamaz.

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Lancôme Idole Eyeliner kolay kullanımı ve net bitişi ile favorileri olacak. Dışarıdan sabit fikirli gibi algılansalar da değişken burç enerjisine sahip olmalarından dolayı zaman zaman tarzlarını birçok yöne esnetebilirler. Fakat genellikle performansına güvendikleri vazgeçilmez ürünleri hep ışıldamalarını sağlar. Saten bitişli Armani Beauty Lip Power Rujlar kesinlikle bu kategoriye girmeye aday.

Lancôme Idole Eyeliner

Giorgio Armani Lip Power

Terazi Burcu: Zarafetinizi Yansıtın

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Mitolojide Afrodit’i temsil eden Venüs’ün yönettiği teraziler zodyak çemberinin en zarif diplomatlarıdır. İkili ilişkilerinde tatlı dilleri ve naif yapılarıyla sempatisini kazanamayacağı insan sayısı çok azdır. Neredeyse herkesle anlaşabilen bu burçlar için dışarıya yansıttıkları profil son derece önemlidir. Makyajlarında da doğal ışıltılarını ortaya çıkarmaya bayılırlar.

Tek hareketle yüz hatlarını vurgulamak için YSL Beauty Touche Eclat Stylo Aydınlatıcı çantalarından ayırmayacakları kült bir ürün. Aynı zamanda romantizm ve aşkı da temsil eden Venüs’ün enerjisi terazilerin flörtöz doğalarını ortaya çıkarır. Yanaklar ve dudaklarda doğal tonlarda renklendirmelerden hoşlanırlar. İçten parlamalarını sağlayacak ürünlere yönelmeyi severler. Armani Beauty Glow Blush’lar tam da bu iş için biçilmiş kaftan. Lancôme L’Absolu Gloss renkleri ise dolgun görünümlü dudaklarla, cazibelerini güçlendiren makyajlarda enfes bir bitiş sağlayacaktır.

Akrep Burcu: Odağı Bakışlarınıza Çekin

Etkileyici bakışlar deyince akla gelen ilk isim tabii ki de akrep burçları. Gündelik hayatlarında, kariyerlerinde ya da ilişkilerinde tutku onlar için adeta bir yakıt gibidir. Atıldıkları tüm işlere dört kolla sarılmalarını sağlar ve motivasyonlarını güçlendirir. Kimsenin peşinde koşmazlar, bunun yerine insanları doğal bir şekilde kendilerine doğru çeken bir enerjiye sahiptirler.

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

YSL Beauty Dessin Du Regard Göz Kalemi ile vurguladıkları gözleri bu konuda en büyük silahları olacaktır. Sonuçta “smokey eye” efekti yaratarak daha da çekici hale gelen buğulu gözlere kim dayanabilir? Sadık yapılı burçlardır fakat bu sadakat ancak akreplerin güvenini kazanarak elde edilebilir. Gizemli havaları sadece belirli insanlarla sırlarını ve kırılgan yanlarını paylaşmalarından gelir. Ten makyajlarında ise cilde nefes aldıran yüksek örtücülükten hoşlanırlar. Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten bence bayılacakları bir seçenek olacaktır.

YSL Beauty Dessin Du Regard

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Yay Burcu: Grafik Hatlarla Kendinizi Yenileyin

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Özgürlüğüne düşkün yay burçlarının ister derin felsefi sohbetlerde olsun ister stres atmak istediğiniz partilerde, yanınızda olmasını istrersiniz. Yöneticisi Jüpiter’in verdiği pozitiflikle ne zaman motivasyona ihtiyacınız olsa onları arayabilirsiniz. Yeni deneyimlerin kaşifleri yaylar makyajlarında da maceracı yönlerini göstermeyi severler. Yaratacakları “Grafik Liner” görünümlerinde kullanımı kolay ürünlerle daha ilgi çekici bir sonuç elde edeceklerdir.

YSL Beauty Crush Liner farklı renkleri ve uzun süre kalıcı yapısıyla mutlaka denemeleri gereken bir seçenek. Mizah yetenekleri çok gelişmiş olan ve girdikleri ortamı aydınlatan bu burçlar ciltlerinde ağırlık yapacak ürünlerden pek hoşlanmazlar. Doğal yapılı ve nemlendirici dokuları tercih edeceklerdir. Bağlanma korkuları zaman zaman ortaya çıksa da bence Armani Beauty Luminous Silk Fondöten’e ilk kullanımdan itibaren vurulacaklar.

Oğlak Burcu: Performans ve Estetiği Buluşturun

12 burçtan en pratik ve sonuç odaklısı oğlaklar kadar dayanıklı ve çalışkanı var mıdır bilemiyorum. Uzun vadeli planlar yapmada ve hayalleri ayakları yere basan somut gerçeklere dönüştürmede muhteşem bir özveri gösterirler. Başınız sıkıştığında size yardım edeceğine güvenebileceğiniz vefalı dostlardır. Makyajlarında ise temiz ve derli toplu görüntülerini desteklerken kaybedecek zamanları yoktur.

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

3 serum etkisini bir arada bulunduran Lancôme Renergie Triple Serum aynı zamanda makyajlarına aydınlık bir baz oluşturacaktır. Yöneticileri Satürn gezegeninin kazandırdığı disiplinlilik anlayışları gece gündüz hedefleri doğrultusunda ilerlemelerini sağlar. Zaman zaman bu temponun yaratabileceği yorgunlukları kapatmak için ise ten ile bütünleşen Lancôme Teint İdole Ultra Wear All Over Concealer hem göz çevresinde hem de yüzlerinde kullanmayı çok sevecekleri bir kurtarıcı.

1

Lancôme Lash Idole Maskara

2

Giorgio Armani Lip Maestro Satin

Kova Burcu: Çabasız Güzelliğinizi Konuşturun

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Astrolojide zekâ ve yenilik denildiği zaman ilk akla gelen kova burçları kendi zamanlarının ötesine dair büyük ilgi duyarlar. Hava enerjisinin verdiği sosyallik ile her kesimden insanla iyi anlaşabilme özelliğine sahiptirler. Alışılmış ve sıradan olmayı sevmezler, alternatif ve rafine zevklere sahip özgür ruhlardır. Toplumsal normlar ve kurallar onlar için sınırlayıcı unsurlardır. Makyajda da özgünlüklerini vurgulamak isteyen kovalar çok uğraşılmış görünümlerin aksine doğal duruşlu ve monokromatik bir çizgiyi seveceklerdir.

YSL Beauty Rouge Volupte Shine rujlar ile dudakları, yanaklarını ve göz kapaklarını renklendirerek tarzlarını tamamlayabilirler. Özgürlüklerine düşkündürler ve her zaman en yeni teknolojileri büyük merakla takip ederler. “Füzyon teknolojisi” kullanarak üretilen Armani Beauty Maestro Fondöten’e mutlaka bir göz atmalılar. Natürel cilt görüntüsünü bozmadan eşitlenmiş bir bitişe ulaşacaklardır.

Balık Burcu: Romantik Yanınızı Kucaklayın

Neptün’ün beslediği hayal dünyalarıyla sanatçı ruhlu balık burçları Zodyak’ın en romantiği diyebilirim. Sezgisel yapıları 6. hislerinin çok gelişmiş olmasını sağlar. Kendi duygularıyla ve başkalarının duygularıyla yüksek bir iletişim halindedirler. Empatik yapıları yaratıcı yönlerinin birçok yerden beslenmesini sağlar. Hangi yaşta olurlarsa olsunlar çocuksu ruhlarını kaybetmedikleri için bir balıkla tanıştığınızda ona hemen kanınızın kaynaması şaşırtıcı değildir. Makyajlarda masum bakışlarını tek tek ayrılmış ve kıvrılmış kirpiklerle çerçevelemeleri onlara çok yakışacaktır.

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Lancôme Lash Idole Maskara ile bunu çabasız bir şekilde gerçekleştirebilirler. Bulunduğu ortamı analiz yeteneği son derece güçlüdür ve bazen hayatın gerçeklerinden kaçmak için düşlere dalmayı tercih edebilirler. Görünümlerinde, romantik doğalarını en güzel şekilde yansıtacak pembe tonlarıyla dudakları ve yanakları renklendirmek isterler. Armani Beauty Lip Maestro Satin Rujların nemlendirici tint etkisi kendilerini en güzel halde hissetmelerini sağlayacaktır.

Lancôme Rénergie Triple Serum

Lancôme Teint Idole Ultra Wear

{24729}

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları