preloader

Boğaz’a Sıfır, İstanbul’un Merkezinde Şehrin Yaşam Alanı: Feriye

06.01.2022
Boğaz’a Sıfır, İstanbul’un Merkezinde Şehrin Yaşam Alanı: Feriye

Yazı Boyutu:

İstanbullular’ın keyif ve ilham kaynağı olan Feriye yeni konseptiyle şehrin hissedildiği, lezzete ve deneyime ev sahipliği yapan bir yaşam alanına dönüşüyor.

İkonik semtlerden biri olan Ortaköy’ün Boğaz’ı kucaklayan muhteşem bir manzarasıyla eşsiz bir gastronomi yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? O zaman bütüncül deneyimin adresi Feriye’ye davetlisiniz. Türk mutfağı ve farklı ülke mutfaklarından özel lezzetlere, şehrin ritmini hissedeceğiniz etkinliklerden çok fonksiyonlu alanlara kadar İstanbul’u tam anlamıyla hissedeceksiniz. Lokanta Feriye’nin yanı sıra SeaSalt Feriye, Voi Feriye ve Kült Feriye Palace gibi özel restoranlara ev sahipliği yapan Feriye, günün her saati deneyimlenebilecek bir çekim merkezi durumunda.

Feriye Restoranları & Deneyim Alanları

Boğaz’a Sıfır, İstanbul’un Merkezinde Şehrin Yaşam Alanı: Feriye

Büyüleyici bir manzara karşısında gastronomi deneyimi yaşamak isteyenler için Lokanta Feriye vazgeçilmez adres olacak. İstanbul’un zengin mutfak kültüründen ilham alan bu yer gelen misafirlerine mevsiminde lezzetler sunuyor. Deniz ürünleri sizin için olmazsa olmaz tatlardan ise deniz mahsullerinin en lezzetlilerini özel reçetelerle hazırlayan SeaSalt’ta deneyimleyebilirsiniz.

Boğaz’a Sıfır, İstanbul’un Merkezinde Şehrin Yaşam Alanı: Feriye

Ayrıca iyi kahve deneyiminin muhteşem bir manzarayla birleştiği Voi ve müzik deneyimini merkezine oturtarak kokteyl kültürüne yeni bir soluk getiren Kült ile de keyifli dakikalar geçireceksiniz. Feriye’nin yeme içme deneyim alanlarını keşfetmek için bu adresleri gidilecekler listenize mutlaka not alın.

Feriye, Boğaz’a ve İstanbul’un ikonik sembollerine karşı unutulmaz bir etkinlik deneyimi için de geniş seçeneklere sahip. Feriye’nin yeşil ve maviyi bir arada sunan “Boğaz, Fuaye, Galeri, Hol, Mutfak, Park, Rıhtım ve Salonlar” bölümleri özel etkinlikler, deneyimler, toplantılar, davetler için kiralanabilen alanlar. Feriye, bu alanlarda kendi gerçekleştirdiği etkinlikleri, sohbetleri, tadım atölyeleri ile de İstanbulluların takvimine girmeyi başarıyor.

{774222}

Lokanta Feriye, Modern Bir İstanbul Lokantası

Boğaz’a Sıfır, İstanbul’un Merkezinde Şehrin Yaşam Alanı: Feriye

Lokasyonu, hizmet kalitesi, lezzete olan tutkusu ve Boğaz manzarası ile Lokanta Feriye yerel malzemeyi ve mevsimselliği merkeze alan menüsüyle özel bir yemek deneyimi sunuyor. Şef Birkan Erköylü liderliğindeki deneyimli mutfak ekibi, iyi bir yemek deneyiminin özünde iyi malzemenin olduğunun da bilincinde. Mevsiminde özenle seçerek yerel üreticilerden aldığı kaliteli ürünleri yaratıcılığı ve malzemeye olan tutkusu ile bir araya getiriyor.

Lokanta Feriye menüsüne ülkemizin ve dünyanın seçkin teruarlarının yansıması olan geniş bir şarap kavı eşlik ederken yemek öncesi ve sonrası için deneyimli bar ekibinin elinden çıkan imza kokteyller de gecenin tamamlayıcısı oluyor.

Boğaz’a Sıfır, İstanbul’un Merkezinde Şehrin Yaşam Alanı: Feriye

Lokanta Feriye, hafta sonları da yerel ürünler, Feriye yapımı mini pide, ezme, sürme ürünleri, serbest gezen tavuk yumurtaları ile hazırlanan lezzetler ile zenginleştirdiği kahvaltı menüsünü misafirlerine sunuyor.

Boğaz’a Sıfır, Yaşamın Merkezinde!

Boğaz’a Sıfır, İstanbul’un Merkezinde Şehrin Yaşam Alanı: Feriye

Gastronomiden sanata, sosyal yaşamdan sürdürülebilirliğe pek çok deneyimi Boğaz’a sıfır yaşayabileceğiniz Feriye, iş ve cemiyet hayatının önemli isimleri, tasarım ve sanat dünyasının bilindik simaları, girişimciler, yerli ve yabancı turistleri İstanbul’u tam merkezinde hissettiren bir yaşam alanında ağırlıyor. Şehrin kaotik yüzünden sıyrılıp ritmini ve ruhunu yakaladığınız Feriye’de, şehirden kaçtığınız değil şehri tüm enerjisi ile hissettiğiniz bir deneyime davetlisiniz.

Feriye deneyimini ve İstanbul ruhunu yaşamak, Feriye ile ilgili en güncel gelişmelerden haberdar olmak için Instagram’da @feriyeistanbul hesabını takip etmeyi unutmayın.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları