preloader

Bahçe Koleksiyonlarıyla Açık Havaya Davet Senaryoları

14.03.2022
Bahçe Koleksiyonlarıyla Açık Havaya Davet Senaryoları

Yazı Boyutu:

Poltrona Frau markasının yeni dış mekân koleksiyonları açık havada keyifli dakikalara bir davet niteliğinde tasarlanmış.

Tasarımcıların hemfikir olduğu ortak nokta, geçtiğimiz son iki seneye damgasını vuran pandemi, onun devamında gelen ekonomik kriz ve savaş olaylarıyla bireylerin doğayla iç içe olma güdülerinin artması ve bununla doğru orantılı olarak evlerimizin açık hava alanlarının çok daha önem kazanması. Güvensizlik, korku ve belirsizlik hislerini tamir etmek için çözümü doğada aramanın gerekliliğini savunan uzmanlar, açık havanın insan sağlığı üzerindeki pozitif etkilerine de dikkat çekiyorlar.

İtalyan tasarım gustosunun öne çıkan markalarından Poltrona Frau da yeni Boundless Living dış mekân koleksiyonunun genlerine içerisi ile dışarısı arasındaki sınırları kaldırmak fikrini taşımış. Balkon, bahçe, teras, yat ve açık hava spa’larını merkezine alan dış mekân mobilyaları açık havada doğanın keyfini maksimumda çıkarabilmeniz için tasarlanmış. Poltrona Frau markasının tüm ürünlerini Etiler’deki BMS DESIGN CENTER mağazasında bulabilirsiniz.

The Secret Garden Koleksiyonu

Bahçe Koleksiyonlarıyla Açık Havaya Davet Senaryoları

Ünlü İtalyan tasarımcı Roberto Lazzeroni imzalı The Secret Garden koleksiyonu ismini tasarımcının çocukluk anılarından alıyor. Küçükken buldukları her fırsatta kız kardeşiyle birlikte anneannesinin evinin yanındaki gizli bahçeye giden Lazzeroni, buranın onlar için dünyadaki en güzel yer olduğunu, yıllar sonra bu gizli bahçenin bir benzerini Lizbon yakınlarında dağlarla çevrili eşsiz bir doğaya sahip Sintra şehrindeki Palazzo Seteais’in bahçesinde de bulduğunu ve koleksiyonu için buradan ilham aldığını ifade ediyor.

Kusursuzluk İle Konforun Düeti

Bahçe Koleksiyonlarıyla Açık Havaya Davet Senaryoları

The Secret Garden koleksiyonu, şezlong ve yan sehpalardan oluşan dinlenme alanları, keyifli yemeklere davetiye çıkaran yemek masası ve sandalyeleri, konfor dozu yüksek oturma alanı tasarımlarıyla açık hava alanları için üç farklı kategoride tasarlanmış. Poltrona Frau markasının kaliteli işçiliklerini ve detayların güzelliğini gözler önüne seren tasarım anlayışını tüm ürünlerde görmek mümkün.

İskandinav Estetiğine İtalyan Yorumu

Bahçe Koleksiyonlarıyla Açık Havaya Davet Senaryoları

Köklerini İskandinavların yalın ve fonksiyonel tasarım çizgisinden alan dış mekan mobilyaları, incelikli İtalyan işçilikleriyle açık hava mekânlarına zarif bir dokunuş katıyor. Tik malzemesinin kıvrımlı formlarıyla mükemmel bir denge yakalanırken, hafiflik ve dayanıklılık esasları koleksiyonun tüm ürünlerinde öne çıkıyor.

{774809}

Modern Akdenizli Bir Stil: Solaria Koleksiyonu

Bahçe Koleksiyonlarıyla Açık Havaya Davet Senaryoları

Poltrona Frau markasının dış mekânlar için sunduğu bir başka koleksiyon ise Ludovica + Roberto Palomba imzasını taşıyan Solaria. Akdenizli bir stili nordik referanslarla yorumlayan bu seri, odağına duyuları harekete geçiren form ve malzemeleri alıyor. Dijital dünyanın stresinden uzakta doğayla iç içe olma ve kendimize vakit ayırma olguları Solaria Koleksiyonu’nun tasarım felsefesini oluşturuyor.

Rahat ve Samimi Tasarım Kurgusu

Bahçe Koleksiyonlarıyla Açık Havaya Davet Senaryoları

Akdenizli olmak beraberinde açık havada kurgulanan keyifli davetleri, samimi aile buluşmalarını, uzun süren sıcak sohbetleri getirir. Solaria koleksiyonuna da ilham veren bu gelenekler, kanepe, koltuk ve orta sehpasından oluşan serinin konfor dozunu bir üst seviyeye taşımış. Oturma ünitelerinin sırtında yer alan örgüler, masif tik ağacından tasarlanmış sehpalar İtalyan tasarım gustosunu kaliteli işçiliklerle bir araya getiriyor.

*Bu içerik BMS DESIGN CENTER iş birliğinde hazırlanmıştır.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları