• Arama

En İyi Kolajen İçerikli Cilt Bakım Ürünleri

Genç bir cilt görünümü için son derece önemli bir protein olan kolajen hakkında bilinmesi gerekenleri ve en iyi kolajen içerikli cilt bakım ürünlerini bir araya getirdik.

Vücudunuzun bütünlüğünü koruyan kolajen önemli bir proteindir. Temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek olan kolajen; eklem, tendon ve organlarınızı bir arada tutma görevine sahiptir. Bunun yanı sıra cildinize esneklik ve sıkılık kazandırır. Toksinlere ve diğer zararlı etkenlere karşı bir bariyer görevi gören kolajen, yüzünüze gençlik ışıltıları sunar. 

Ancak ne yazık ki kolajenin sayısı yaş aldıkça azalır ve bu da cildinizin elastikiyetini kaybetmesine ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Vücudunuzdaki etkisi ise eklem ağrıları olarak baş gösterir. Kolajen yönünden zengin olan yiyecek ve cilt bakım ürünleri takviyesiyle kolajen sayısının azalmasını önleyebilirsiniz. Sağlıklı bir cilt görünümü için cilt bakımınıza ekleyebileceğiniz en iyi kolajen içerikli ürünleri bir araya getirdik.

Day2Day The Collagen Beauty

Kolajenin yanı sıra glutatyon ve R formda alfa lipoik asit ve koenzim Q10 gibi cilt için önemli olan birçok bileşene sahip bir gıda takviyesi olan Day2Day The Collagen Beauty; içeriğindeki kolajen, zengin vitamin ve mineral içeriği ile ihtiyaç duyulan desteği sağlar. Ürün içerisinde ayrıca bulunan hyaluronik asit, C vitamini, biotin, selenyum ve B vitaminleri ile cildin, saçların ve tırnakların normal fonksiyonuna katkıda bulunur. Day2Day The Collagen Beauty; uluslararası kalite standartlarında, Fransız menşeli premium tip I kolajen peptit içerir.

Day2Day The Collagen Beauty’nin içilebilir likit, saşe ve tablet formları hem balık hem de sığır kaynaklı kolajen peptit içeriğiyle tüketiciye zengin ürün çeşitliliği sunmaktadır. Vişne, çilek ve mango aromalarıyla kolay içilebilir özelliğe sahiptir.

Kiehl’s, Powerful Wrinkle Reducing Cream SPF30

Çizgi ve kırışıklar ile savaşan güneş korumalı yüz kremi, içeriğindeki bakır ve kalsiyum bileşenleri ile cildinize elastikiyetini geri kazandırır, kolajen sayınızı arttırır ve cilt yüzeyinizin daha pürüzsüz bir hale gelmesine yardımcı olur. 30 faktöre sahip olan bu kremi, özellikle gündüzleri evden çıkmadan önce kullanın. Cildiniz sıkılaşırken aynı zamanda güneşten korunsun... 

La Mer, Lifting and Firming Mask

Cildin doğal kolajen üretimini destekleyen La Mer Lifting and Firming Mask, konsantre formülü sayesinde cildinizi sıkılaştırır. Maske cildinizle temas ettiği andan itibaren cildiniz nem kazanmaya başlar ve yumuşacık olur. Düzenli kullanımda cildiniz daha gençle parlak bir görünüme sahip olur. Haftada iki kez yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz.

Estee Lauder, Revitalizing Supreme+ Nemlendirici Krem

Hafif dokusu ile hassas ciltler için uygun olan krem, yağ kontrolü özelliği sayesinde cildinizdeki fazla sebumu dengeler. Bunun yanı sıra kolajen yapısı sayesinde yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Estee Lauder, Revitalizing Supreme+ Nemlendirici Krem ile cildiniz kendini yenileyecek ve çok daha genç bir cilde kavuşacaksınız.

Yves Saint Laurent, Forever Young Liberator Y- Shape

Yves Saint Laurent’nin bu nemlendirici kremi, güçlü formülü ile yüz boyun ve dekolte bölgenize mükemmel bir görünüm kazandırır. Bunun yanı sıra yüz oveli sıkılaştırır, doygunlaştırır, nemlendirir ve Y bölgesi belirgin bir görünüme kavuşur.

Dermalogica, Dynamic Skin Recovery SPF 50

Cildinizin doğal kolajen oluşumunu destekleyen ürün, cildinizde oluşmuş kırışıklıkları düzeltir ve bundan sonra oluşacak kırışıkların önüne geçer. 50 faktörlü bu kremi gün ışığına çıkmadan önce kullanarak, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyabilir ve cildinize nem depolayabilirsiniz.

Murad, Anında Sıkılaştırıcı Kolajen Serumu

İçeriğindeki amino asit ile cildinizi anında onaran ve sağlıklı bir görünüm sunan serum, cildinizin nem seviyesini de destekler ve ince çizgi ve kırışıkların önüne geçer. Her gün temizleme ve tonik işleminden sonra uygulayabilirsiniz.

SkinCeuticals, Hücresel Lipidleri Yenileyici Anti-Aging Bakımı

Cildinizin savunma bariyerini güçlendiren ve kaybedilen lipid miktarını yeniden kazandıran ürün, yaşlanma belirtilerini azaltır ve cildinize pürüzsüz ve parlak bir görünüm verir. Cilt dokunuzu iyileştiren bu ürünü, sabah ve akşam olmak üzere yüz, boyun ve dekolte bölgenize uygulayın.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.