preloader

Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

08.11.2022
Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Yazı Boyutu:

Pürüzsüz bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? Bunun için yapılması gereken basit: Doğru adımları takip etmek ve etkili ürünlere güvenmek.

Sağlıklı ışıldayan, dolgun, pürüzsüz, akneden uzak, sıkı bir cilt görünümü hayal mi? Tabii ki değil. Önemli olan gerek yüz gerekse vücut için düzenli uygulanacak, etkili bir cilt bakım rutini oluşturmak. Kozmetik dünyasının sunduğu güçlü içerikler ve teknolojik inovasyonlar sayesinde kısa sürede sonuç almak ve dilediğimiz görünüme kavuşmak mümkün. Peki, nasıl bir rutin oluşturmalıyız?

Cildiniz İçin

Söz konusu yüzümüz olduğunda canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü kadar yaşlanma etkileriyle mücadele de önem kazanıyor. Temel cilt bakımında adım adım ilerlemek ve cilt tipiyle uyumlu ürünler kullanmak şart. Tabii ürünler kadar ciltte kan dolaşımını artırmak da bir o kadar önemli. Adım adım neler yapmamız gerektiğine bakalım.

Her Gün Derinlemesine Temizlik Yapın

Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Cildi serbest radikallerden, fazla yağdan ve kirden arındırmak kusursuz bir cilt görünümün ilk ve en önemli adımı. Aksi halde siyah noktalar ve geniş gözenekler kaçınılmaz oluyor. Tabii makyaj kalıntıları da cildin en büyük düşmanı; makyajınızı ne kadar silmiş olursanız olun, sonrasında mutlaka bir yıkama ve derinlemesine arındırma işlemi yapmanız gerekiyor. Kullanacağınız temizleme ürünlerinin yağ, krem, köpük fark etmeksizin hangi formda olursa olsun, zararlı içeriklerden uzak olduğundan emin olun.

Mutlaka Masaj Yapın

Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Kullandığınız ürünler kadar cilde yapacağınız masaj da çok ama çok önemli çünkü masaj ciltteki kan dolaşımını hızlandırmanın ve kolajen üretimini desteklemenin en kestirme yolu. Yaşlanma belirtileriyle mücadele etmekten tutun da yüzünüze uyguladığınız ürünlerin emilimini artırmak gibi pek çok olumlu etkisi olan yüz masajını cilt bakım rutininizin vazgeçilmezi haline getirin.

Mikro Akım Terapisi Uygulayın

Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

En basit anlatımla acısız yüz gerdirme olarak da adlandırılan mikro akım teknolojisi, cildi sıkılaştırırken ince çizgilerin görünümünü de azaltan bir sistem. Günlük düzenli olarak uygulayacağınız mikro akım terapisinin cildinizde yarattığı değişimi kısa sürede fark edeceksiniz.

Her Adımı Tek Aletle Uygulayın

Tüm bu adımları tek bir aletle uygulayabileceğinizi biliyor muydunuz? Cilt temizlemenin hakkını veren Foreo Luna 4 akıllı yüz temizleme ve sıkılaştırma cihazı ile tanışın. Yüzünüzün ve boynunuzun farklı bölgelerindeki farklı cilt ihtiyaçları için Regular, Gente, Deep Cleansing modları ve 16 T-Sonic™ titreşim yoğunluğuna sahip Luna 4, size tam anlamıyla kişiselleştirilmiş bir cilt temizleme deneyimi sunuyor. Naylon kıllı fırçalardan 35 kat daha hijyenik olan ultra hijyenik silikon temas noktalarına sahip olan ürün, ayrıca kir, yağ ve makyaj kalıntılarının yüzde 99’unu ortadan kaldırıyor. Elveda tıkanmış gözenekler ve sivilceler! Kırışıklığa meyilli bölgelerin sıkılaşmasına yardımcı olmak için düşük frekanslı titreşimleri yönlendiren Luna 4, gözle görülür yaşlanma belirtilerini etkili bir şekilde azaltmaya da yardımcı oluyor. Ayrıca yüz kaslarındaki gerginlik noktalarını gevşeterek lenf drenaj ile cildin parlaklığını artırırken şişlikleri de azaltıyor.

Eğer tüm bunlarla birlikte rutininize mikro akım terapisini de eklemek istiyorsanız o zaman adres belli: Foreo Luna 4 Plus. Ürünün arka tarafıyla cildi gençleştiren bir yüz egzersizini evinizin konforunda yapabilirsiniz. Luna 4 Plus, aynı anda hem cilt temizliği hem de yüz ve boyun bölgesine yaşlanma karşıtı bakım yapan ilk ve tek cihaz. Yakın Kızılötesi ışık cildi nazikçe ısıtıyor ve geçici olarak gözeneklerin açılmasını sağlıyor; böylece cihazın silikon uçları cildin derinlerine hapsolmuş kir ve yağa ulaşabiliyor. Bir diğer önemli özellik olan yakın kızılötesi ve kırmızı LED ışık terapisiyle de aynı yenilenmesini destekliyor.

Vücudunuz İçin

Söz konusu sağlıklı bir cilt olduğunda vücut bakımından bahsetmemek olmaz! Hedefimiz belli: Yumuşak ve pürüzsüz bir ten. Özellikle mevsim geçişlerinde vücudumuz ekstra bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Akne problemlerinden tutun da ölü derilere kadar pek çok problemi etkili bir cilt bakım planlamasıyla yok etmek mümkün. Bu noktada da yine önemli olan işlemleri daima düzenli olarak yapmak. Vücudumuz için yapabileceklerimiz neler mi?

Vücut Aknesini Hedefleyin

Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Ah şu akneler… Hormonlar, yanlış kıyafet seçimi, ter, stres; bunların hepsi ne yazık ki vücut aknesinin başlıca sebepleri. Vücut aknesiyle mücadele etmek için sık sık duş alın ve mutlaka akne karşıtı duş jellerini tercih edin. Böylece gözeneklerin tıkanmasını ve akne oluşumu büyük ölçüde engelleyebilirsiniz. Vücut aknesinin en büyük sorumlularından biri ise sentetik kumaşlar; seçimlerinizi mutlaka nefes alan, pamuklu kumaşlardan yana yapmaya özen gösterin.

Selülit Oluşumunu Engelleyin

Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Kabul edelim; selülit tüm kadınların ortak derdi. Hepimiz daha pürüzsüz görünen bacaklar hayal ediyoruz. Bunun için beslenme ve spor çok önemli ancak beraberinde mutlaka kan dolaşımını da hızlandırmak gerekiyor. Yapacağınız masaj uygulaması sayesinde kan dolaşımını hızlandırarak selülit görünümünü minimuma indirebilir ve yeniden oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

Ölü Derilerden Arının

Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Ölü deriler ne yazık ki cildin çok daha kuru ve mat görünmesine sebep olur. Sadece bu kadar da değil! Pek çok kadının şikayetçi olduğu çilek bacak görünümünün de en büyük sorumlusu işte bu ölü deriler. Cildinizi ölü derilerden arındırarak kıl dönmelerinin de önüne geçebilirsiniz.

Her Adımı Tek Aletle Uygulayın!

Vücut bakımında da bir yardımcımız var: Foreo Luna 4 Body T-Sonic™ masajlı vücut temizleme cihazı. Ultra hijyenik silikon malzemeden yapılan Luna 4 Body’nin bakteriye dayanıklı temas noktaları, tıpkı diğer Foreo ürünleri gibi naylon kıllı fırçalardan 35 kat daha hijyenik; ciltte biriken kir ve yağın yüzde 99’unu temizlediği ise klinik testlerce kanıtlanmış. Cihaz bu sayede gözeneklerin tıkanmasını ve akne oluşumunu engelliyor. Bakteri oluşumunu engelleyen silikon malzemesi sayesinde kolayca kuruyor ve gözeneksiz yapısıyla bakterilerin tüm cihaza yayılmasını önlüyor. Luna 4 Body, cildinizdeki kolajen ceplerinde biriken sıvıları hedefleyerek selülit görünümünü de azaltıyor. Kan dolaşımını destekleyen T-Sonic masaj, depolanan yağ hücrelerinin dağılmasını sağlarken, kolajenin üretimini destekliyor.

Size her adımı tek bir aletle uygulayabileceğinizi söylemiştik. Luna 4 Body, cildi nazikçe ölü hücrelerden arındırıyor ve kıl dönmelerini gideriyor. T-Sonic masaj aynı zamanda gözenekleri geçici olarak açıyor ve böylece silikon temas noktaları cildin derinlerinde biriken kir ve yağı temizliyor. Bu aynı zamanda daha sonra uygulayacağınız cilt bakımı ürünlerinden daha yüksek etki almanızı sağlarken sizi kuru cilt probleminden de kurtarıyor.

Ekstra Destek İçin: Bol Su İçin

Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Vücudu susuz bırakmamanın genel sağlığımız için son derece önemli olduğunu biliyoruz. Bundan tabii ki cildimiz de nasibini alıyor. Uzmanlar da hem nemli bir cilt görünümü için hem de selülitle mücadele bol su içmenin gerekliliği her fırsatta vurguluyor. Bol su içmek vücudunuzun toksinlerden arınmasına yardımcı oluyor; bu da tabii ki cilt kalitemize yansıyor. Hele ki ödem tutmaya müsait bir vücudunuz varsa şişliklerle mücadelede yine su içmenin önemi karşımıza çıkıyor. Eğer su içmeyi unutan biriyseniz telefonunuza size saat başı hatırlatma yapan uygulamalardan birini indirebilirsiniz.

Yeşil Ağırlıklı Beslenin

Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Cildi ürünlerle dışarıdan beslemek kadar içeriden beslemek de önemli. C, B, E, A vitamininden zengin gıdalar cildimizin en büyük dostlarından. Şeker ise en büyük düşmanı! O nedenle mümkün olduğunca temiz beslenmeye, paketli gıdalardan tamamen uzak durmaya ve özellikle C vitamini bakımından zengin yeşil yapraklı sebzeleri beslenme düzeninize eklemeye çalışın. Her öğününüzde mutlaka tabağınızın bir kısmını antioksidan etkisi de güçlü olan yeşilliklere ayırın.

Güneş Kremini İhmal Etmeyin

Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Güneşin zararlı ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz etkilerini bilmeyen yoktur. Bu zararlı ışınlar, bizleri yaşlandıran etkenlerin başında geliyor. O nedenle dışarı çıkarken yaz-kış fark etmeksizin mutlaka güneş koruması içeren bir ürün kullanmak gerekiyor. Güneş kremlerinin yüzünüzü yağlandırdığını düşünüyorsanız mutlaka yüz için özel olarak formüle edilen ürünlerden tercih edin.

*Bu içerik Foreo iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları