• Arama

Aromaterapi ile Evinize Huzur Getirin

Homemade Aromaterapi’nin kurucusu Aslı Bilgin bahar aylarında evinizin enerjisini yükseltmek için uygulayabileceğiniz 9 farklı doğal yöntemi OGGUSTO ile paylaşıyor.

"Sağlığımızı korumanın yolunun yüzümüzü doğaya, doğal olana çevirmek olduğunu anlamaya başladığımız ve bunu yediğimize, içtiğimize, cildimize sürdüğümüze ve evimize de yaymamızın önemini kavradığımız zamanlardan geçiyoruz. Aromaterapi de işte bu doğal olanı hayatımıza katabilmenin en güzel, en sağlıklı ve en eğlenceli yolu" diyor Homemade Aromaterapi’nin kurucusu Aslı Bilgin.

 

Bitkilerin çiçek, kabuk, kök, sap, tohum, çekirdek, yaprak gibi bölümlerinden bazen de tamamından çeşitli yöntemlerle elde edilen güzel kokulu yağlar aracılığı ile 'ruh, beden ve zihin' dengesi vermeyi amaçlayan aromaterapinin izinde bahar aylarında evlerimizde uygulayabileceğimiz şifalı reçeteleri işin uzmanı Aslı Bilgin'den öğreniyoruz.

Doğal olmayan kokuları yaşam alanınızdan çıkarın

Her mekanın kendine ait bir enerjisi vardır ve kokuyu, içerisinde nefes aldığımız bu alanların enerjisini ve dolayısıyla kendi enerjimizi temizlemek ve yükseltmek, hastalıklardan korunmak, ruh halimizi dengelemek için kullanabiliriz. Bunu yaparken önceliğimiz, hayatımızdan zararlı olanları çıkarmak, sonrasında ise iyi olanı hayatımıza almak olmak olmalı. Mesela parafin ve sentetik esanslarla hazırlanmış mumlardan sentetik tütsülere, ağır kimyasallarla üretilmiş oda spreylerinden kokulandırıcılara birçok şeyi hayatımızdan çıkarmamız lazım. Mum dediğimiz zaman soya mumu, ayçiçek mumu veya balmumu ile hazırlanıp mutlaka uçucu yağlar ile hazırlanmış olanlar olmalı. Tütsüler ise yaşanılan alanların enerjisini temizlemek için geçmişten günümüze tüm din ve kültürlerde var olmuştur. Bunu bitkilerin sap, yaprak, reçine, tohum gibi bölümlerini veya tamamını yakıp, dumanını ortamda gezdirerek yani ateş elementi ile veya bitkinin ruhu olduğuna inanılan ve 5.element olarak kabul edilen uçucu yağlar ile de yapabilirsiniz.

SATIN AL

Adaçayı tütsüsü yapın

Haftada en az bir kere evi, tüm odaları, köşeleri, evin merkezini ve varsa karanlıkta kalmış rutubetli alanları sap adaçayı ile tütsülemek ve arada adaçayı yanına günlük ve üzerlik de ekleyerek yakmak sinerjik etki yaratarak daha da etkili olmasını sağlayacaktır. Daha pratik olsun diyorsanız, günlük ve adaçayı uçucu yağlarını bir su ve alkolle karıştırıp sprey şeklinde sıkabilirsiniz.

Buhurdanlık ile kokulandırın

Ortamı kokulandırmanın en sevdiğimiz bir başka yolu da buhurdanlıklardır, alttan t-light yakarak üst haznesindeki suya damlatacağınız uçucu yağlar ile ortamı kokulandırabilirsiniz.

* Sakinleşmek, rahatlamak, gevşemek, kolayca uykuya geçmek için Lavanta

* Ruh-Beden-Zihin dengesi, odaklanma, canlanma için Greyfurt

* Hedefine ulaşma gücü, kararlılık, köklenme, topraklanma için Patchouli

* Mutluluk için Bergamot

* Dişil ve eril enerjimizi dengelemek için afrodizyak etkili Ylang-ylang

Bitki öz yağlarıyla enerjiyi artırın

Bir başka önerim de evin bolluk ve bereketinin artması için, evin en sevdiğiniz köşesine, kristal bir çanağın içerisine su koyup bunun içerisine de geçmişten günümüze bu enerjiyi artırdığına inanılan yağlardan damlatarak burada bir alan yaratmak. Bu enerjiyi artırdığına inanılan bitki öz yağlarından günlük, mür, portakal, tarçın, patchouli, vetiver, karanfil, zencefil, ladin ile Bolluk Bereket yağımız benim en sevdiklerimden.

SATIN AL

Dolunay zamanı yönlere göre mum yakın

Dolunay hem ruhsal hem de fiziksel temizlik için en kuvvetli zamanlardır. Bu zamanlarda evde birikmiş olan tüm negatifin, size artık iyi gelmeyenin evden gitmesi niyetini de koyarak evin kuzey – güney – doğu ve batısında birer mum yakabilirsiniz. 

SATIN AL

Kantaron çiçeğinden yararlanın 

Mevsiminde canlısını sonrasında da kurutulmuş sarı kantaron çiçeğini bir vazo içerisinde veya asarak evde tutmak, özellikle de evin giriş kapısına yakın bir yere koymak her zaman iyidir.

SATIN AL

Yatak odanızda lavanta kokusu tercih edin

Yatak odanızı havalandırıp, çarşaflarınızı silkeledikten sonra üzerlerine lavanta uçucu yağı ile hazırlanmış çarşaf spreyi sıkmak sakinlik ve gevşeme duyularınızı harekete geçirirken sizi uykuya hazırlayacaktır.

SATIN AL

Sirke ile temizleyin

Cam ve aynalarınızı sirke ile silmek, hem enerjisinin hem de kendisinin en kolay şekilde temizlenmesine yardımcı olur, benim bu konudaki favorim Homemade Aromaterapi’nin gül sirkesi.

SATIN AL

Dolaplarda naftalin yerine uçucu yağlar kullanın

Son bir sene içerisinde giymediğiniz kıyafetleri ayırarak vermek hem bir başkasını mutlu etmeye hem de yeni gelecekler için yer açmaya yarar. Dolap içleri için de benim favorim naftalin yerine kullanacağınız sedir uçucu yağı ile lavanta ve portakal…

SATIN AL

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.