preloader

Leziz ve Pratik Yılbaşı Menüsü

28.12.2020
Leziz ve Pratik Yılbaşı Menüsü

Yazı Boyutu:

WMF Türkiye ile bir araya gelerek hazırladığımız 4 yemekten oluşan leziz yılbaşı menümüz, evde pratik ve hızlı lezzetler yapmak isteyenler için ideal!

Evde geçireceğimiz yılbaşında hala ne pişirsem diye düşünüyorsanız, sizin için biz buradayız! WMF Türkiye’nin şefi Bora Korkmaz ile bir araya geldik ve yılbaşı akşamı için 3 lezzetli tarif hazırladık. Aşina olduğumuz tarifleri kendine has dokunuşlarla özgün hala getiren Bora Şef, sizler için 1 Ocak sabahlarının bir ritüeli haline gelmiş olan yeni yıl kahvaltısını da düşünerek harika bir alternatif reçete hazırladı. Akşamdan arta gelen malzemeleri kullanarak yapacağınız Leftover Omlette’e bayılacaksınız!

Mutlu seneler…

Başlangıç: Hızlı Balkabağı Çorbası

Bora Korkmaz’ın özel tarifiyle hazırlanan bu leziz çorbaya son dokunuş adaçayı ve baharatlar ile hazırlanan mükemmel bir sos ile yapılıyor. Çok pratik olan ve kısa sürede hazırlanan bu çorbanın tadı ise damaklardan uzun süre silinmiyor. İçinizi ısıtacak ve yılbaşı ruhunu sofralarınıza taşıyacak şahane Balkabağı Çorbası ile bu özel gecede size eşlik edenlerin gönüllerini bir kere daha fethedeceğinize eminiz!

Leziz ve Pratik Yılbaşı Menüsü

Ana Yemek: Kestaneli ve Mantarlı Hindi Sarma

Alışık olduğumuz hindi tariflerine göre hem daha kısa sürede hazırlanan hem de süpriz dokunuşlara sahip olan bu özel tarifin hzırlama ve pişirme süresi toplamda 1 saat kadar süreyor.

Leziz ve Pratik Yılbaşı Menüsü

{773289}

Tatlı: Kestaneli ve Çikolatalı Lava Cake

Bora Korkmaz’ın özel tarifiyle hazırlanan tatlımızda çikolata ve kestanenin birbirine ne kadar yakıştığını fark edeceksiniz. Sadece 34 dakika sonra sofralarda yerini alan Lava Cake, hem size hem bu özel gecede size eşlik edenlerin gecesine renk katacak!

Leziz ve Pratik Yılbaşı Menüsü

1 Ocak Kahvaltısı: Leftover Omlette

Menümüzden arta kalanlarla hazırlayabileceğiniz WMF Türkiye’nin şefi Bora Korkmaz’ın Leftover Omlette’i hem kalan malzemelerinizi değerlendirmenizi sağlayacak hem de 2021’nin ilk kahvaltısında sizleri leziz bir omlet ile buluşturacak!

Leziz ve Pratik Yılbaşı Menüsü

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları