preloader

Yılbaşı Gecesinde İzleyebileceğiniz Filmler

07.11.2022
Yılbaşı Gecesinde İzleyebileceğiniz Filmler

Yılbaşı ruhunu yansıtan filmler izleyerek gecenize renk katmaya ne dersiniz? En iyi yılbaşı filmlerini keşfedin.

Yılbaşı ruhunu sonuna kadar yaşatacak klasikleşmiş ve eğlenceli bir film izlemek ister misiniz? Seçim yapmanızı kolaylaştırmak için sizlere en güzel yeni yıl filmlerinin listesini hazırladık, mutlaka göz atın!

ELF, 2003 (IMDb: 7,0)

Kuzey Kutbu’nda büyüyen ve Noel Baba’nın elf yardımcılarından biri olan ve büyüdükçe yetişkin bir insana dönüşen Buddy diğer elflerden çok farklı olduğunu biraz geç farkeder! Bu durum onun gerçek babasını merak etmesine yol açar ve onu bulmak için New York’a gelir. New York onun içinde büyüdüğü dünyadan çok farklıdır. Gerçek babasının adı Walter’dır ve yayıncılık işi yapmaktadır. Onun da sıkıntısı çocuklar için yayımlayabileceği güzel, yeni bir hikaye kitabı bulamamaktır. En başta Buddy’nin kendi oğlu olduğunu geç de olsa kabullendikten sonra onu karısı ve küçük oğluyla tanıştırır.

The Santa Clause, 1994 (IMDb: 6,5)

Oğlu Charlie ile pek kolay olamayan bir ilişkisi olan Scott Calvin, tesadüf eseri bir kazaya tanık olur. İşin ilginç yanıysa kazayı geçiren kişinin Noel Baba olmasıdır. Noel vaktine dek işlerini tamamlayıp hediyeleri dağıtmak zorunda olan Noel Baba’nın kazadan sonra bu görevini gerçekleştirmesi imkansızdır. Bu yüzden Noel Baba’nın tüm işleri Scott’a kalır.

The Christmas Chronicles, 2018 (IMDb: 7,0)

Noel arifesinde Noel Baba’nın gelişini gözetleyen Kate ve Teddy gizlice kızağa biner. Çoğu çocuğun hayalini yaşayan kardeşler oldukça heyecanlıdır. Fakat bu macera dolu yolculuk birçok soruna neden olur. Noel Baba’nın kaza yapmasına neden olan kardeşler Noel’i büyük bir tehlikeye atar.

It’s a Wonderful Life, 1946 (IMDb: 8,6)

İş adamı George Bailey, hayatında üst üste gelişen sıkıntılar sebebiyle intiharın eşiğine gelmiştir. George’un köprünün kenarında sallandığı o anda yanı başında bir koruyucu melek belirir. Clarence isimli melek, George’u intihar düşüncesinden vazgeçirmek için sıra dışı bir yolculuğa çıkarır: George’a eğer kendisi hiç var olmasaydı hayatındaki insanların nasıl bir yaşam süreceğini gösterir. Bu deneyim ile insanların hayatına ne kadar dokunduğunu gören George, kendi hayatının değerini yeniden keşfederek intihar düşüncesinden uzaklaşır. Frank Capra’nın baş yapıtı niteliğindeki Şahane Hayat, içerdiği mucizelerle yeni yıla karşı umudunuzu yükseltecek!

Edward Scissorhands, 1990 (IMDb: 7,9)

Hüzün, romantizm ve komediden doğan bir Frankenstein hikayesi olan yapım, bu açıdan bir nevi klasikleşmiş bir modern çağ masalı. Edward Scissorhands’i yaratan mucit, onu tamamlayamadan ölünce Edward’ın elleri makas olarak kalmıştır. Toplumdan uzak, münzevi bir yaşam süren genç, Peg Boggs isimli bir kadının kendisini keşfedip evine götürmesiyle topluma karışmak zorunda kalır. Bu süreç bir yandan Edward’a aşkı keşfettirirken, diğer bir yanda acıyı ve kaybı öğretecektir. Film, akıllarda Edward’ın kasabaya ilk kez kar getirdiği sahnelerle yer etmiştir.

Miracle on 34th Street, 1947 (IMDb: 7,9)

Miracle on 34th Street, samimi sahneleriyle geleneksel bir yılbaşı filmi. Sıcaklığı siyah beyaz karelerinden taşan film, kendisinin gerçek Noel Baba olduğunu iddia eden bir adamı konu alıyor. İyi kalpli ve yaşlı bir adam olan Kris Kringle, kendisinin Noel Baba olduğunu savunması üzerine akıl hastanesine kapatılır. KızıSusan’ın Kris’e inanması üzerine Doris ve avukat arkadaşı Fred, Noel Baba’yı kurtarmak için ellerinden geleni yaparlar. Sunduğu samimi sahnelerle geleneksel bir yılbaşı filmi olan Miracle on 34th Street.

Love Actually, 2003 (IMDb: 7,6)

Kim olursanız olun aşktan kaçamazsınız; çünkü aşk her yerde! Love Actually, birbirinden oldukça farklı fakat bir o kadar da paralel ve kesişen yaşamlar süren çiftlerin romantik ilişkileri üzerine kurulu bir film. Günümüz Londra’sında geçen film, Noel’e yalnızca birkaç hafta kala farklı aşk hikayelerinin kesişen yollarını anlatıyor. Aşkın yüceliğine dair bir güzelleme niteliği taşıyan film Noel ruhu ve süsleri ile daha da renkleniyor.

The Family Man, 2000 (IMDb: 6,8)

Jack Campbell, hayatını işine adamış, oldukça başarılı ve zengin bir iş adamıdır. Bir Noel gecesinde yaşadığı birtakım tuhaf ve büyülü olayların akabinde, uyandığında kendisini yıllar önce kariyer planlarını kovalamak için terk ettiği kız arkadaşıyla evli bulur. Aynı zamanda iki çocuk sahibi olan Jack, bir aile kurarken tüm kariyer planlarını kaçırmıştır. Başlarda büyük bir korkuya kapılarak eski hayatına dönmek için çabalayan Jack’in öncelikleri zamanla farklı bir noktaya kayar.

How the Grinch Stole Christmas, 2000 (IMDb: 6,1)

Noel heyecanının müthiş bir biçimde yaşandığı, herkesin en güzel hediyeleri almak için koşuşturduğu Whoville kasabasında, bu heyecanı paylaşmayan tek bir kişi vardır: kasabanın tepesindeki Crumpit Dağı’nda bir mağarada yaşayan Grinch. Her yıl tekrarlanan bu heyecanı ve Noel’i yok etme planları yapan Grinch’in ansızın kapasını çalan küçük Cindy Lou Who, Grinch için işlerin gidişatını değiştirecektir. Jim Carrey’nin hayat verdiği Grinch karakteri ile En İyi Makyaj dalında Oscar ödülü kazanan film, 2018 yılında animasyon filmi olarak tekrar sinemaları ziyaret etti ve yeni versiyonuyla da büyük beğeni topladı.

The New Year’s Eve, 2011 (IMDb: 5,7)

Hayata ikinci bir şans vermek ve taze başlangıçlara evet diyebilmek üzerine kurgulanan film, yeni yıl arifesinde New York’ta yaşayan yalnız insanların kesişen öykülerini anlatıyor. Yönetmenliğini Garry Marshall’ın üstlendiği filmin oyunucu kadrosunda Sarah Jessica Parker, Halle Berry, Jessica Biel, Jon Bon Jovi, Abigail Breslin ve Chris Bridges gibi isimler yer alıyor.

Sleepless in Seattle, 1993 (IMDb: 6,8)

Karısı Maggie öldükten sonra Sam Baldwin ve oğlu Jonah, Seattle’a taşınır. Üzüntüsünü çok uzun yıllar atlayamayan Sam, bir Noel arifesinde oğlunun da etkisi ile bir radyo kanalını arar. Canlı yayında karısını ne kadar çok özlediğini anlatır. Sam’in hikayesini dinleyen çok sayıda kadın ona aşık olur. Bunlardan biri de Annie’dir ve o, Sam’e bir mektup yazar. Gelen mektubu Jonah açıp okur .İhtiyacı olan kadını babası için bulduğunu düşünür. Bu sırada Annie ile Sam aslında çoktan tanışmışlardır.

When Harry Met Sally, 1989 (IMDb: 7,6)

Rob Reiner’ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde Meg Ryan ve Billy Crystal’ın yer aldığı film tüm zamanların en başarılı romantik komedilerinden biri. Bir yolculuk sırasında tanışan Sally ve Harry, yoluculuk boyunca uzun uzun sohbet ederler. New York’a varınca ikili kendi hayatlarını yaşar ancak arada görüşüp birbirlerine olan bitenden bahsederler. Bir gün Harry eşinden, Sally de sevgilisinden ayrılır ve karşılaştıklarında artık birbirlerine aşık olmamak için büyük çabalar sarf edecektir.

In Bruges,2008 (IMDb: 7,9)

Hem dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Brugge’u yakından tanımak hem de komik bir aksiyon izlemek isterseniz “In Bruges” tam olarak aradığınız film. Kiralık katil olan Ken ve Ray’in Londra’daki patronları Harry, onları bir işi halletmeleri için yollar. Geldiği ilk günden beri şehirden nefret eden Ray, burada yeni insanlarla tanışır ve aşkı ile kendi hayatı arasında gelgitler yaşamaya başlar.

Bridges Jones’s Diary, 2001 (IMDb: 6,7)

Yeni bir yılın başlangıcında, 32 yaşındaki Bridget, hayatına çekidüzen vermenin tam zamanı olduğuna karar verip bir günlük tutmaya başlar. O andan itibaren kendisini aşık olduğu iki erkeğin arasında kararsız bir vaziyette bulur… Bridget Jones, ne yapacağını şaşırmıştır.

Home Alone, 1990 (IMDb: 7,6)

90’ların ironik filmde Home Alone, eğleneli film akşamlarının vazgeçilmezi. Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını fark ettiği anda evini hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını düşünür ve çeşitli tuzaklar kurmaya başlar. Harry ve Marv’ın niyeti ise Kevin’in mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Ancak Kevin’in evinin kolayca soyamayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir.

The Family Stone, 2005 (IMDb: 6,3)

Stone Ailesi, bir yılbaşı tatili döneminde, oğulları Everett’in, kız arkadaşı Meredith’i eve getirmesi ve bir teklifte bulunma planı için bir araya gelirler. Yalnız bohem bir tarzı olan Stone Ailesi, kendi tarzlarına son derece uzak kaçan Meredith’i biraz karmaşık, biraz beceriksizce ama son derece eğlenceli karşılamayla misafir ederler. Tatil bitmeden ilişkiler ortaya dökülür, sırlar açığa çıkar ve Stone ailesi ve Meredith birbirlerini çok severler.

The Great Gasby, 2013 (IMDb: 7,3)

Nick Carraway, 1920’li yılarda başarılı bir yazar olma düşüncesiyle New York’a gelir. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişir ve onlarla beraber New York’un en gösterişli partilerine katılmaya başlar. Ancak bilmediği bir şey vardır ki bu büyülü hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkacaktır.