preloader

Mücevher Tutkunları İçin Hediye Önerileri

24.11.2023
Mücevher Tutkunları İçin Hediye Önerileri

Yazı Boyutu:

Yeni yılda sevdiklerinizi mutlu etmenin en ışıltılı yolu bu rehberde! Mücevher tutkunu sevdiklerinize yeni yılda hediye edebileceğiniz büyüleyici parçaları keşfedin.

Bazen vazgeçemediğimiz ayrılmaz parçamız, bazense özel günlerimizin olmazsa olmazı… Üstelik yalnızca takılarla değil; aksesuarlarıyla da göz alıcı ışıltıya sahip olmak isteyenlerin vazgeçilmezi mücevherler. İkonik parçalardan yenilikçi tasarımlara kadar mücevher tutkunu sevdiklerinize yeni yılda hediye edebileceğiniz büyüleyici ve ışıltılı hediye önerilerimize göz atın.

Picchiotti

Sadece parti ve kutlamalara özel olan tasarımlarıyla öne çıkan Picchiotti, 50 yılı aşkın süredir lüks ve kaliteli mücevherlerle müşterilerinin en şık davetlerde kendilerini ifade edebilmelerini sağlıyor. Ayrıca mücevherlerini, renk, stil ve taş olarak değerlendirdiği bir hediye rehberi sunuyor. Yılbaşı ruhunu yansıtan kırmızı renkli küpe, romantik bir his veren gül sembollü kolye veya kurdele şeklindeki yüzük, yeni yıl için eşsiz birer seçenek.

Pandora

Gerçek malzemelerden modern, romantik ve feminen mücevherler tasarlayan Pandora, hayatın unutulmaz anlarını yakalıyor. Yeni yıl ruhunu yansıtan charm’lar ile kişiselleştirilmiş bilezikler veya eşsiz tasarımlı kolyeler, mücevher tutkunları için anlamlı bir hediye seçeneği olacaktır.

Bulgari

Daha fazla mutluluk. Daha fazla ışıltı. Daha fazla heyecan. Daha fazla hayal. Yeni yılda Bvlgari mücevher tutkunlarını neşe, iyimserlik ve sınırsız heyecanla bezenmiş, coşkulu dilekler tutmaya davet ediyor. Bvlgari dilekleri ise harikulade takımyıldızlarına dönüşerek markanın en ikonik tasarımlarının arkasında gizli sınırsız yaratıcılık gücüne, derin semboloji bilgisine, kadim sırlara ve en hayranlık uyandırıcı harikalara atıfta bulunuyor. Güçlü aslan, nefes kesici tavus kuşu ve büyüleyici yılan Bvlgari’nin ket vurulamaz yaratıcılığını ifade ederken mavi üzerinde kullanılan altın parlaklık, sezonun en arzu uyandıran hediyelerini içinde gizliyor.

Swarovski

Mücevher ışıltısını yalnızca takılarıyla değil çeşitli aksesuarlarıyla da taşımak isteyen mücevher tutkunlarını farklı alternatifler bekliyor. Yalnızca imzası değil, imzasını attığı kalemi de eşsiz olsun isteyen işkoliklere kristallerle bezenmiş bir kalem, anahtarlığı bile ışıltısıyla göz kamaştırsın isteyenler için kristal taşlı charmlarla donatılmış bir anahtarlık veya yıldız şeklinde bir broş benzersiz birer hediye alternatifi.

Cartier

Çok mu fazla yoksa asla yeterli değil mi? Peki klasik mi yoksa sıra dışı mı? Clash de Cartier serisi işte tüm bu zıtlıkları bir arada işliyor. Cartier Panteri ise ilk kez 1914 yılında koleksiyona adapte edildiğinden bu yana sırayla yırtıcı, oyuncu ve vahşi kişiliği ile koleksiyonlarda yerini aldı. Kırmızı bir kutunun sihriyle gelen bu Cartier tasarımları mücevher tutkunlarının kalbini fethedecek.

Altınbaş

Pırlantayı özel günlerde kullanılan bir mücevher olmaktan çıkarıp günlük hayata adapte eden Altınbaş’ın All Eyes On You koleksiyonu; daima şık ve ışıl ışıl hissetmek isteyen modern mücevher tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelecek.

Tiffany & Co.

Tiffany & Co’nun ikonik mavi kutusu mücevher tutkunu sevdiklerinizin kalp atışlarını görür görmez hızlandırmaya yeter… Bağımsızlığı, gücü ve iyimserliği ifade edişiyle iyi bir yaşamı sembolize eden anahtarlık figürlü mücevherler yeni yıldan beklentilerin kapısını açması dileğiyle anlamlı ve zarif birer hediye seçeneği. Tercihini daha yalın ve minimal tasarımlardan yana yapmak isteyenler için ise aquamarine yuvarlak pırlantalı bir kolye veya romantik tasarımlı ışıltılı mini küpe, mücevher tutkunlarının favorilerinden biri olacak.

Dior

Dior Joaillerie’nin ikonikleşen Rose des Vents koleksiyonu, şans tılsımını andıran tasarımlarıyla her görünümü hareketlendirmeye devam ediyor. Son olarak Amerikan Müzik Ödülleri’nde Cara Delevingne’ın üzerinde gördüğümüz Rose Céleste madalyonun da dahil olduğu koleksiyon, renkli tasarımları ve çoklu kullanım olanağıyla oyuncu bir duruş sergiliyor. Altın, sedef, zümrüt ve malakitin ön plana çıktığı bu koleksiyon mücevher tutkunu sevdiklerinizin kalbini fethedecek.

Bee Goddess

Kişinin arzularının ve düşlerinin sembolü yıldızlar, kaderi çağrıştırır, şans ve sevinç getirir. Bee Goddess, Star Light Koleksiyonu’nun kalbi yıldız tılsımı, “Cennetin Kapısı” olarak kalbimize yüksek manevi alemlerin ilhamını hediye ediyor. Mitolojide aşk, güzellik ve şifa tanrıçası İştar ve Afrodit’in sembollerinden, ruhun ebedi gençliğini ve sonsuz güzelliğini betimleyen yıldızları mücevher tutkunu sevdiklerinize Bee Goddess Star Light Koleksiyonu ile hediye edebilir, yeni yıla tılsımlı yıldızlarla göz kamaştırarak girmelerini sağlayabilirsiniz.

Chopard

Saat yapımındaki deneyimi ile kusursuz estetik anlayışını birleştiren Chopard’ın Happy Diamonds koleksiyonu, kristal safir cam arasındaki hareketli pırlanta tasarımlarıyla mücevher tutkunları için benzersiz bir hediye seçeneği.

Ignis Diamond

Yenilikçi ve estetik tasarımlarıyla göz dolduran Ignis Diamond, yeni yıl ruhunu yansıtan şık ve zarif pırlanta yüzükleri, özenle hazırlanan paketlemeleri ve kişiselleştirilmiş detayları ile hediyeyi bir sanat gibi sunuyor.

Gilan

Kadim uygarlıklardan beri, yeni seneye uğurlu bir başlangıcı simgelediğine inanılan pırlanta ve yakutun ışıltısı, hem yılbaşı akşamında hem de tüm sene boyunca Gilan’ın modern ve zarif tasarımlarıyla Gilan kadınına eşlik ediyor. İstanbul ve Anadolu kültüründen ilham alan Gilan, Yılbaşı için Hafsa koleksiyonunun en nadide parçalarını modern ve şık Gilan kadınlarının beğenisine sunuyor. Yılbaşı ruhunu yansıtan, yeni başlangıçların ve aşkın simgesi yakut ve pırlantadan oluşan tasarımlar mücevher tutkunlarının kalbini fethetmeye aday.

Ayse Rodoslu

Sade, samimi, anlamlı ve karakteristik özelliklere sahip tasarımları ile Ayşe Rodoslu imzalı takıların her biri birer duygunun dışavurumu. Minimal ancak bir o kadar da etkili tasarımları taşımayı seven mücevher tutkunları için biçilmiş kaftan.

Zeynep Erol Jewelry Design

Bütün tasarımları el yapımı olan Zeynep Erol Jewelry Design mücevherlerinin büyük bir kısmı sınırlı sayıda üretilmiş olup, bir kısmıda özel ve tektir. Yılbaşına girerken hem sevdiklerinize kendilerini özel hissettirmek hem de yeni yıla fillerin uğuru ile girmek isteyenler için benzersiz bir hediye tercihi olacaktır.

Mücevher Kitapları

The Queen’s Diamonds

Söz konusu mücevher olduğunda Kraliçe 2. Elizabeth’in kişisel koleksiyonu ile yarışabilecek çok az kişi vardır. Kraliçe’nin tahttaki 60. yılı kutlamaları kapsamında yayınlanan “The Queen’s Diamonds”, sizi bu eşsiz koleksiyonda çok özel bir tura çıkarıyor. 1830’lardan kalan aile mücevherlerinden hediye olarak verilen ihtişamlı tasarımlara; kitapta yer alan 70’den fazla büyüleyici mücevher, tüm detaylarıyla 300’den fazla nefes kesici fotoğrafın yardımı ile anlatılıyor.

Bulgari: 125 Years of Italian Magnificence

Romalı mücevher sihirbazı Bulgari’nin 19. yüzyıldan günümüze uzanan göz alıcı tarihini anlatan kitapta 300’den fazla obje yer alıyor. Markanın görkemli ve sofistike dünyasını gözler önüne seren kitap, her mücevher tutkununun kütüphanesinde olmayı hak ediyor. Elizabeth Taylor ve Sophia Loren gibi yıldızların da favorisi olan markanın 1950’li ve 60’lı yılları ve Hollywood ile arasındaki bağ için de özel bir bölüm yer alıyor. Bulgari’nin imzası haline gelen motiflerin arkasındaki hikayelerin de anlatıldığı kitapta yer alan illüstrasyonlar, markanın renkli ve tutkulu kimliğini yansıtıyor.

Kapak görseli: Graff

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları