preloader

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

30.11.2022
Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Yazı Boyutu:

Son zamanlarda evde geçirilen yılbaşı programları artıyor. Evinizde en güzel şekilde yeni yıla girebilmeniz için önerilerimizi sıraladık.

Planınız yılbaşı gecesini aileniz ve sevdiklerinizle birlikte evde geçirmekse, bu akşamı özel hale getirmeniz mümkün. Evinizin dekorasyonunu dokunuşlar yaparak, stil sahibi bir sofra yaratarak, hediyelerle misafirlerinizi mutlu ederek… Nasıl mı? Gecenizi harika hale getirecek tüyolarımızı keşfedin.

Evinize Yılbaşı Dokusu Getirin

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Yeni yıla sayılı günler kaldı. Sokaklar, vitrinler yeni yıl için hazırlanırken siz de evinize minik dokunuşlarla yılbaşı ruhunu getirmeye ne dersiniz? Yılbaşının habercisi olan kozalakları, kurdeleleri, çamları, göz kamaştırıcı ışıkları, yeşilin ve kırmızının sıcak tonlarını evinizin belirli köşelerinde kullanarak evinizde farklı bir atmosfer yaratın. Kapınıza süs asarak eve adımınızı atmadan içinizi ısıtabilirsiniz. Sokak kapınızın önüne, astığınız çelenkle uyumlu renklerden oluşan çiçekler koyun veya büyük cam vazoların içine yılbaşı ağacı süsleri yerleştirerk güzel bir bütünlük sağlayın.

Korkuluklara yeşil yapraklar, çamlar, çiçekler dolayıp onları renkli küçük ışıklar ve kurdelalarla birleştirin. Merdiven basamaklarına boş hediye paketleri ve mumlar koyarak farklı bir görüntü yakalayın. Yeni yılda ailenize ve sevdiklerinize kartlar hazırlayıp merdiveninizin korkuluklarına asarak onları şaşırtabilirsiniz!

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Stil Sahibi Yılbaşı Sofraları Yaratın

Şık bir yılbaşı sofrası tasarlayabilmek için tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülmelidir. Her şey birbiriyle uyumlu, masalsı bir ahenk yaratmalıdır sofranızda. Tabakların arasını süsleyen çam dalları, mumlar, tavandan asılmış süsler, kozalaklar, yaratıcılığınızı yansıtan masa kartları ve çeşitli minik detaylarla yılbaşı sofranızı davetlileriniz için unutulmaz kılabilirsiniz.

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Yalın, ferah, göz yormayan detaylar, içine biraz kuzeyin sadeliğini biraz da chalet ruhunun doğallığını katarak sofralarda uyumlu bir bütün yaratıyor. Ham ahşap sandalye ve tabureleri, keten masa örtüleriyle kombinleyebilir, ışıltılı gold aksesuarların yardımıyla sade ama beklenmedik görsellikte etkileyici davet sofraları kurgulayabilirsiniz. Aurası yüksek 5 farklı sofradan ilham alın!

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Ünlü Şeflerin Tariflerinden İlham Alın

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Yeni yıl heyecanı yaklaşırken, yılbaşı akşamı kurulacak sofraların planı da şimdiden yapılmaya başlandı. Sadece yılbaşı gecesi değil, Aralık ayının son iki haftası boyunca sevdikleriyle, ailesiyle sık sık bir araya gelerek kalabalık sofralar kuracak okuyucularımız için şahane önerilerimiz var. Yılbaşının vazgeçilmezi baharatlı hindiden, siyez bulgurlu kuru patlıcan dolmasına, lahana turşulu küşleme böreğinden karnabahar çorbasına kadar ünlü şeflerin lezzetli tariflerini yapabilirsiniz.

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Ortamı Müzik Listesiyle Güzelleştirin

Müziksiz eğlence düşünülebilir mi? Yeni yılı enerjik ve neşeyle karşılarken size ve ortama eşlik edecek olmazsa olmazınız müzikler! Bunun için yılın o en ışıltılı günü geldiğinde sevdiklerinizle neşeye doymak için fonda çalacak müzik önerilerimize göz atmayı unutmayın.

Misafirlerinizi Mutlu Edecek En Güzel Yılbaşı Hediyelerini Alın

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Yılbaşının hepimizin içini ısıtan, kalp atışlarını hızlandıran coşkusuna hazırız. Koca bir seneyi geride bırakırken yeni yıla yepyeni dilekler, umutlar ve hayallerle giriyoruz. Kafamızda birkaç soru beliriyor elbette… Yılbaşı gecesi ne yapacağız? Kime, ne hediye alacağız? Siz de sevdiklerinizi mutlu etmekten hoşlananlardansanız, yapmanız gereken onları en çok neyin mutlu edeceğini düşünmek. Sürdürülebilir yaşamı benimseyenlerden dekorasyon tutkunlarına, gurmelerden sanatseverlere kadar farklı karakterdeki kişiler için hediye rehberi hazırladık. Sevdiklerinize ne alacağınıza karar vermeden önce mutlaka inceleyin!

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Yılbaşı Gecesinin En Şıkı Siz Olun

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Ev sahibi ya da davetli olmanız fark etmez; önemli olan evde dahi olsanız o geceye kusursuz şekilde hazırlanmak ve tabii ki yılbaşının hakkını vermek. Bunu yaparken evde olmanın konforuyla seçimlerinizi çok daha spor-şık ama bir o kadar iddialı yapabilirsiniz. Favori jean’inizin üzerine giyeceğiniz “cut out” detaylı bir bluzla bu havayı rahatlıkla yakalayabilirsiniz. Aksesuarlarda ise dilediğiniz gibi abartabilirsiniz. Unutmayın; yılbaşı demek biraz da ışıltı demektir…

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Güzel Bir Film Seçin

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler

Yılbaşı filmleri bu ışıltılı akşamın olmazsa olmazlarından! Aslen bir tür olmasa da bu filmler, genelde benzeri hikâye yapılarını ve söylemlerini içeriyordu. Başlarda yalnızca ailenin önemine ve insanın içindeki iyilik duygusuna odaklanan basit hikâyeler izlerken, zamanla bu filmler daha kompleks bir hale geldi. Korku, animasyon, suç gibi farklı türleri bir arada barındıran yapımlar izlemeye başladık. Değişim, farkındalık ve dayanışma gibi ortak temalarda sahip, sinema tarihinin birbirinden etkili yılbaşı filmlerini keşfedin. Yılbaşı ruhunu yansıtan filmler gecenize renk katacak bizden söylemesi…

Evde Mükemmel Bir Yılbaşı İçin Öneriler
OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları