preloader

Michelin Yıldızlı Şef James Lowe Bir Geceliğine Bodrum’da

23.05.2019
Michelin Yıldızlı Şef James Lowe Bir Geceliğine Bodrum’da

Yazı Boyutu:

Dünyanın En İyi 50 Restoranı listesine girmeyi başarmış olan Michelin yıldızına sahip şef James Lowe, Bodrum’daki Morena restoranda Diego Muñoz ile çok özel bir menü hazırlayacak.

İngiliz içeriklerini kendine özgü dinamik yorumu ile bir araya getiren başarılı şef James Lowe, sadece bir geceliğine 1 Haziran tarihinde Bodrum’a gelerek The Bodrum EDITION’ın son zamanlarda adından oldukça söz ettiren şefi Diego Muñoz ile çok özel bir menü hazırlayacak.

Michelin Yıldızlı Şef James Lowe Bir Geceliğine Bodrum’da2014 senesinde Londra’nın popüler ve hip semti Shoreditch’te açtığı Lyle isimli restoranı ile dikkatleri üzerine çeken şef Lowe, ilhamını senelerdir beraber çalıştığı çiftçi ve balıklardan aldığını belirtiyor. Açılmasından sadece 18 ay gibi kısa bir zaman sonra aldığı Michelin yıldızıyla başarısını pekiştiren şef, aynı zamanda prestijli World’s 50 Best Restaurants listesine geçtiğimiz sene 38. sıradan girmeyi de başardı.

Michelin Yıldızlı Şef James Lowe Bir Geceliğine Bodrum’da

The Bodrum EDITION’ın deniz kenarında, oldukça keyifli bir ambiyansa sahip olan restoranı Morena’da gerçekleştirilecek olan heyecan verici gecede, Peru mutfağını ülkemizde ön plana çıkaran Diego Muñoz ile beraber hazırlanacak menüde, gezgin şef Muñoz’un Türk sahiller, Orta Doğu ve Peru mutfağı ilhamlı yemekleri, James Lowe’nin İngiliz kültürü ile bir araya gelecek. Ayrıca yerel Türk içeriklerini de kullanıcak olan şeflerin farklı tarzları ve yaklaşımlarının merak uyandıran bir seçki hazırlaması bekleniyor.

Michelin Yıldızlı Şef James Lowe Bir Geceliğine Bodrum’da

{772090}

Diego Muñoz’u biraz tanıyın!

New York Times dergisi tarafından takip edilmesi gereken 4 göçebe şef arasında gösterilen Diego Muñoz, 20 farklı ülkede yaptığı gastronomik geziler ve keşiflerle tanınıyor. El Bulli gibi önemli bir restoranda ve Ferran Adria gibi önde gelen isimlerle çalışma fırsatını elde etmiş olan Perulu şef, 2011 senesinde “Yılın Şefi” olarak adlandırıldı. Son yıllarda yükselişte olan Peru mutfağını dünyada en iyi temsil eden şeflerden biri olan Diego Muñoz’un Lima’da açtığı restoranı Astrid & Gaston ise “Dünya’nın En İyi 50 Restoranı” listesinde 14 numaraya, “Latin Amerika’nın En İyi 50 Restoranı” listesinde ise 1 numaraya çıkarak şefin başarısını tüm dünyaya kanıtladı. Diego Muñoz, şuanda ise The Bodrum EDITION’da hünerlerini göstererek ülkemizde adından oldukça sık söz ettiriyor.

Michelin Yıldızlı Şef James Lowe Bir Geceliğine Bodrum’daRezervasyon için: 0252 311 31 45

*Konudaki yemek fotoğrafları şeflerin kendi menülerinden olup etkinlik gecesinde sunulacaklar olmayabilir.

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları