preloader

Hava Temizleyicili Akıllı Maske: LG PuriCare

31.08.2020
Hava Temizleyicili Akıllı Maske: LG PuriCare

Yazı Boyutu:

Covid-19 salgını ile birlikte hayatımıza giren maskelere LG’den teknolojik bir dokunuş geldi! Hava temizleyicili akıllı maske LG PurciCare’i keşfedin.

Tüm dünyayı etkisi alan ve henüz etkisiz hale getirilemeyen Covid-19 salgını ile birlikte, korunma amaçlı yöntemler de sürekli olarak gündemdeki varlığını koruyor. Önlem almanın en önemli yollarından biri maske takmak. Maske takmanın tavsiye değil zorunluluk haline geldiği süreçte, Türkiye’de de oldukça büyük bir pazar payına sahip olan Güney Koreli teknoloji devi LG, hava temizleyici özelliği bulunan bir elektronik maske geliştirdiğini duyurdu.

Pandemide ikinci dalga tartışmalarının yaşandığı ve maske takmanın öneminin medya kanalları ve sosyal ağlar üzerinden anlatıldığı bu süreçte, LG PuriCare adındaki bu giyilebilir hava temizleme cihazı, IFA Fuarı öncesinde tanıtıldı. Tek kullanımlık maske kullanımının önüne geçebilecek bu ürün, sahip olduğu teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor.

İki HEPA Filtre Kullanıyor

Pille çalışan maskede, LG’nin ev hava temizleyici ürünlerinde kullandığına benzeyen iki H13 HEPA filtre ve bir solunum sensörü bulunuyor. Filtreler sayesinde hem iç hem de dış mekanda taze ve temiz hava alınabiliyor. Solunum sensörü, nefes döngüsünü ve hacmini algılayarak iki adet üç hızlı fanı ayarlıyor.

Bu sayede nefes almak zorlayıcı olmuyor. Fanlar hava girişini kolaylaştıracak şekilde otomatik olarak hızlanıyor. Nefes verirken yavaşlaması da direncin azalmasını sağlıyor. LG ThinQ mobil uygulaması sayesinde ise filtrenin değiştirilmesi gereken zaman öğrenilebiliyor.

Hava Temizleyicili Akıllı Maske: LG PuriCare

{773195}

Sekiz Saate Kadar Çalışabiliyor

Yüze tam oturan maske, 820 mAh kapasiteli pili sayesinde yüksek modda 2 saat, düşük modda ise 8 saat kullanılabiliyor. UV-LED ışıklarla donatılan saklama çantası da maskeyi şarj edebiliyor. PuriCare maske, 2020’nin dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak. Fiyatıyla ilgili ise henüz resmî bir açıklama yapılmadı.

Hava Temizleyicili Akıllı Maske: LG PuriCare

Erdal Kaplanseren
Erdal Kaplanseren Tüm Yazıları