preloader

En İyi Akıllı Bileklikler

27.12.2022
En İyi Akıllı Bileklikler

Yazı Boyutu:

Kişisel asistan özelliğinden kazanmak istediğiniz alışkanlıklar konusundaki desteğine kadar en iyi akıllı bileklikleri inceleyin.

Programlanmaya mı ihtiyacınız var? Yeni alışkanlıklar edinmeye ya da alışkanlıklarınızı takip edebilmeye mi? Yılın bu döneminde yeni yıl kararları verirken herkes listesine eklediği, kendisine iyi gelecek değişiklikler için planlamalar yapmaya başladı bile. Spor günlüğü oluşturmak, günlük iş görevlerini daha planlı takip etmek ve hatırlatmalar kurmak, su içme alışkanlığını pekiştirmek ya da sadece sağlık durumunuzu takip etmek… Tüm bunları kontrol etmekse bazen bileğinizdeki bir kişisel asistan kadar yakın.

İhtiyaç duyduğunuz yenilik ne olursa olsun dönüşüm kararlarınızı destekleyecek en iyi akıllı bileklikleri sizin için inceledik.

Sağlığınızın Dinamik Takipçisi: Xiaomi Akıllı Bileklikler

Kendinize ve çevrenize sorduğunuz “Akıllı bileklik ne işe yarar?” sorusunu “Akıllı bileklik alışkanlıklarımı nasıl değiştirebilir?” olarak güncellemek için en çok tercih edilen akıllı bileklik modellerinden Xiaomi Mi Band ürünlerini inceliyoruz. Tasarım olarak benzer özelliklere sahip Mi Band 5, Mi Band 6 ve Mi Band 7 fonskiyonları açısından farklılaşıyor. Şarjının uzun süre dayanması en avantajlı özelliklerinden biri Mi Band serisinin. Bu sayede tam spora gidecekken şarjınızı kontrol etme ihtiyacından sizi kurtarıyor. Mi Band 5 farklı spor modları ile yaptığınız aktivitenin özelliğine göre performansınızı takip etmenize imkan tanıyor. Mi Fit akıllı tartılar ile de bağlantılı çalışabildiğini hatırlatalım. Xiaomi Mi Band 6’da ise kişiselleştirme özellikleri devreye giriyor. Kalp oksijen doygunluğu ve uyku aktivelerini takip edebilmek de avantajları arasında yer alıyor. 50 metre suya dayanıklı olan cihaz aynı zamanda kulaç hareketinizi de takip edebiliyor. Mi Band 7’de 110 farklı moda çıkan egzersiz seçenekleri, yaptığınız her spor için takibi olanaklı kılıyor. Profesyonel egzersiz analizi ile egzersiz yükü ve dinlenmeniz gereken dönemler, izlenebilen veriler arasında. Tabii tüm bunlara ek olarak alarm, mail, telefon cevaplama, bildirimleri takip etme ya da fotoğraf makinesi için kumanda olarak kullanma özellikleri de bulunuyor. Tasarım olarak diğer modellerden farklılaşan Mi Band 7 Pro ise geniş ekranı ve eklenen özellikleriyle Mi Band serilerinde “fit tracker” olarak kullanılan özelliklere ek, ofis ve iş takibi araçlarıyla daha uyumlu olmayı sağlıyor. Şık tasarımı, inceliği ve değiştirilebilir özel kayışlarıyla da stilinize göre şekillendirilmeye uygun.

Vazgeçilmez Olmak İçin Yaratılan Apple Watch 8

Söz konusu fonskiyonellik olduğunda sınırları zorlayan Apple, akıllı saatler konusunda da çıtayı her zaman yukarıda tutuyor. Apple Watch ile kaydettiğiniz her sağlık verisi, dünya üzerindeki kadın sağlığı araştırmalarında kullanılıyor. Bu veriler ise ürün geliştiricilerinin ve sağlık kuruluşlarının ilerlemesine yardımcı oluyor. Uyku takibinden kalp ritmine, egzersiz performansından sıcaklık takibine kadar menstüral dönemde sizi yakından tanımaya odaklanıyor, aynı zamanda da sağlık ekosistemine katkıda bulunuyor. Yeni Apple Watch ailesi tehlike durumlarını, trafik kazası ve düşmeleri algılayabiliyor. Tehlike anında size bir uyarı gönderen cihaz, yanıt vermediğiniz durumda acil servisi arıyor ve lokasyon bilgilerini paylaşarak sağlık görevlilerini çağırıyor. Tüm egzersiz ve sağlık takiplerinin yanında stilinizle de kusursuz bir eşleşme yaratmak için kayışlarıyla geniş bir koleksiyon sunuyor. Apple ailesinin sunduğu sportif kayışlar, Nike iş birliğiyle tasarlanan spor kordonlar ya da Hermes’in yüksek moda anlayışını bileğinizde taşıyabilirsiniz.

Uyku Takibi Daha Etkili Olmamıştı: Samsung Galaxy Watch 5 Akıllı Bileklik

Samsung, yeni geliştirilen uyku takibi moduyla şimdiye kadarki en etkili uyku takibi performansını sunuyor. Uykudayken ya da uyanıken üçlü sağlık sensörünü etkili bir şekilde kullanarak sağlığınızdan haberdar olmanız da mümkün. Biyoelektrik Empedans Analizi sensörü, Elektrik Kalp sensörü (ECG) ve Optik Kalp Atış Hızı sensörü bileğinizdeki sağlık asistanınız gibi çalışmaya hazır. Takip etmeyi hedeflediğiniz tüm sağlık verilerinin yanında dayanıklılığı ve uzun pil ömrüyle kesintisiz süre yanınızda olmaya hazır Samsung Galaxy Watch serisinde spor verileriniz de ihtiyacınıza göre takip edilebiliyor.

{46024}

Sağlık Takibi İçin Huawei Watch Fit 2, Profesyonel Takip İçin Huawei Watch 3 Pro

Huawei, akıllı bileklikler konusunda skalasını ikiye ayırıyor ve sadece sağlık takibi olarak yeterli performansı sunan Huawei Watch Fit 2 ile ihtiyaç duyulan tüm verileri nabzınız kadar yakından takip ediyor. Sağlıklı yaşam yönetimine entegre olan hazır egzersiz animasyonları takip mekanizmasından öteye geçip yönlendirmeye odaklanıyor. Klasik, Elegan ve Active kayış özellikleriyle de yaşam stilinize göre kişiselleştirebileceğiniz seçenekler sunuyor. Huawei Watch 3 Pro ise yaşamınızdaki her şeyi kusursuz şekilde bileğinizden takip edebilmeniz için çalışıyor. Klasik saat görünümü sayesinde fonskiyonelliği ve stili aynı anda sunuyor. Diğer cihazlarla uyumlu çalışması ve basit el hareketlerinize göre kontrol edilebilmesi hayatı hızlı yaşayanlar için seçenekler barındırıyor.

Her Bütçeye Uygun: Polosmart Akıllı Bileklik

Sağlık verilerinizi takip etmeyi düşünüyor fakat bir akıllı bileklik yatırımı yapmak konusunda tereddütler yaşıyorsanız uygun fiyatlarıyla Polosmart akıllı bileklikler hayatınıza kolaylıkla dahil edebileceğiniz bir model. Android ve iOS telefonlarla uyumlu çalışabilen Polosmart, kalori takibi, adım sayma, uyku takibi gibi konularda sağlığınıza dikkat etmeye başlamanız için bir adım olabilir.

Çocuklar İçin De Seçenekler Sunan Piranha Akıllı Bileklik

Kişisel veri takibinde ihtiyaca yönelik çözümler sunan Piranha akıllı bileklikler çocuklar için özel olarak tasarlanan ürünleriyle farklılaşıyor. Giyilebilir akıllı çocuk takip cihazı olarak isimlenen bu cihazlar sesli görüşme ve mesajlaşmaya olanak tanırken lokasyon verisiyle de ebeveynlerin en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor.

{24100}

Oppo Watch ile Müzik Her Yerde

Oppo Watch, akıllı bileklikler ile müzik yönetimi hiç olmadığı kadar kolay. Üstelik indirdiğiniz müzikleri internet olmayan ortamda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mesaj bildirimleri, mobil ödeme, planlama yönetimi, hızlı yanıt, egzersiz takibi ve kalp atışı izleme ile ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bileğinizden kontrol edebilirsiniz. Hareket halindeyken sesli yanıt sistemi özelliğiyle Google’dan destek alabilir stilinizle uyumlu kişiselleştirme araçlarıyla akıllı bilekliğinizi özelleştirebilirsiniz.

Otomatik Egzersiz Takibi ile Hareket Etmeniz Yeter: Honor Band 6

10 dakika şarjla 3 gün kullanım imkânı sunan Honor Band 6, en ince akıllı bileklikler arasında yer alıyor. Tüm gün bileğinizden kandaki oksijen seviyenizi ve nabzınızı kontrol etmeye yardımcı olan akıllı bileklik uyku takibiyle de daha verimli uykular planlamanızı sağlıyor. 100’e yakın egzersiz moduyla da spor yardımcınız olmak için de her zaman yanınızda. Otomatik egzersiz takibi ise siz yürüyüş, kürek çekme gibi egzersizlere başladığınızda kalp ritminize göre egzersiz kaydınızı tutmaya başlıyor.

En Az Sizin Kadar Sportif Lenovo Akıllı Bileklik

Suya dayanıklı yapısı ve adım sayma özelliği ile tüm gün hareket takibinizi yapmaya hazır bir yardımcı Lenovo akıllı bileklikler. Android cihazlarla sorunsuz çalışan bileklik, “Akıllı bileklik alınır mı?” tereddütünde olanlar için makul bir başlangıç adımı sayılabilir.

Başlangıç Yapmak İçin M6 Akıllı Bileklikler

Akıllı bileklik dünyasına bir noktadan giriş yapmak isteyen fakat bütçe ayırıp ayırmamak konusunda kararsız kalanlardansanız farklı markalar tarafından üretilen ve daha çok “fit tracker” kategorisinde sayılan cihazlardan kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

{39641}

Bahar Ergel
Bahar Ergel Tüm Yazıları