preloader

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

19.09.2023
Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Yazı Boyutu:

Güzel şarapları yerinde tatmak ve bağ ortamının keyfini çıkarmak isteyenler için Türkiye’nin en keyifli bağ otellerini bir araya getirdik.

Bu topraklarda binlerce yıllık bir geleneği olan bağcılık ve şarap üretimi sihrini ülkenin verimli topraklarına bulaştırmaya devam ediyor. Trakya Bağ Rotası ile başlayan yeniden doğuş Urla Bağ Yolu ile devam ediyor. Şarapçılığa gönülden bağlı olan tutkulu insanların emekleriyle yetiştirilen bağlar, üretilen şaraplar başarılarına başarı katıyor. Bu güzel şarapları yerinde tatmak ve bu güzel ortamların keyfini daha uzun süre çıkarmak isteyenlere güzel bir haberimiz var. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız Türkiye’nin en keyifli bağ otelleri yazımız ile karşınızdayız.

Not: Her yıl Ağustos ayının ikinci yarısı başlayıp Ekim sonuna kadar devam eden bağ bozumu etkinliklerini kaçırmamak için rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın!

Bengodi Boutique Hotel, Çanakkale

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Çanakkale Eceabat’taki Bengodi masalsı bir ortamda misafirlerini ağırlıyor. İsmini Rönesans’ın habercisi olarak görülen Giovanni Boccacio’nun Decameron’undan alan Bengodi‘nin kelime anlamı bolluk, ışık ve umutlar ülkesi demek. Otelin dekorasyonu da bu kelime ilhamından yola çıkıyor. Sade bir kalite ile detaylandırılmış bağ oteli, yerleştiği doğal arazinin yanı sıra komşu olduğu koylarla da misafirlerine mavi ile yeşilin bir arada deneyimlenebilmesini vadediyor.

İsmetpaşa, Topçular Sk. No:42, Eceabat/Çanakkale; 02868141233

Eskibağlar Boutique Hotel, Elazığ

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Elazığlı iş insanı Fırat Aral’ın yıllar önce memleketine dönmesi üzerine üzüm bağlarının bulunduğu bir bölgeden arazi satın alarak “öküzgözü ve boğazkere” üzümü yetiştirip kurduğu işletmede işlemesiyle başlıyor Eskibağlar Boutique Hotel’in hikayesi. Bir süre şehir dışında yaşadıktan sonra Aral’ın, Elazığ’ın Sivrice ilçesindeki Kürk köyünün “Eskibağlar” mevkiinde 2009 yılından beri faaliyet gösteren şaraphanesinin yanı sıra konaklama hizmeti de sağlamak amacıyla kurduğu otel, misafirlerine eşsiz bir doğa tatili vadediyor.

Doğayla baş başa eşsiz bir deneyim sunan Eskibağlar Boutique Otel, Elazığ’ın eski dönem mimarisinden esinlenildiği bir projeyle hayata geçirilmiş ve şu anda 50 dönümlük bir alanda 13 odası ve bünyesinde bulunan havuz, hamam ve restoranın yanı sıra tadım odası ve yöresel ürünler satış merkeziyle hizmet veriyor. Üzüm bağlarının hemen yanında bulunan otel eski otantik mimarisi, doğal yapısı ve muhteşem manzarasıyla eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor.

Göl Önü, Sivrice Gözeli Yolu, Kürkköy/Sivrice/Elazığ, 05375692131 / Şaraphane: 05380428410

Sunolus Vineyard House, Kayseri

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

8 lüks odasıyla Kayseri’de bir butik bağ deneyimi sunan Sunolus Vineyard House’un Molu çiftliğindeki organik bağları, yalnızca bu bağların özenle üretilen şaraplarını değil; aynı zamanda tadım ve konaklama deneyimini de bir arada sunuyor. Otelin kurucusu Oluş Molu, şarapta kadın egemen bir yaklaşımla kırsal kesimde üretime kadınların dahil olarak destek vermesini sağlıyor. Ayrıca özel transfer hizmeti sağlayarak, doğanın kalbinde kuş cıvıltıları eşliğinde organik ürünlerden oluşan nefis bir kahvaltıyla taçlandırılan pilates ve çeşitli meditasyon etkinlikleri de otelin yer verdiği hizmetler arasında.

Boğazköprü, orman yolu sokak no:313, Kocasinan/Kayseri, 03526974037 / 05453120216

Hotel Caeli, Çanakkale

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Türkiye’den bir Toskana çıkmaz mı” sorusuna cevap olan ve Trakya Bağ Rotası ile yatırımların hız kazandığı Trakya Bölgesi’ndeki kıymetli bağ otellerinden biri Hotel Caeli. Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın hem tarihi, hem kültürel hem de doğal güzelliklerini alan Porta Caeli bağlarının ortasında açılan Hotel Caeli sizi, tabiatla kucaklıyor. Eceabat’ta 1700 dönümlük bir arazide konumlanan otel, 700 m2’lik Spa Caeli by Caudalie, inci gibi işlenmiş odaları, bağ gezileriyle şehirden, gözlerden uzak olmak isteyenlerin sığınağı gibi! İsimlerini dünyanın seçkin üzümlerinden alan 15 deluxe, 5 suite ve 1 tower suite odasında hem vücudunuza hem de ruhunuza iyi gelecek lüks detaylar ön plana çıkıyor.

Ayrıca Hotel Caeli’nin her metrekaresinde sanat var! Otele adımınızı attığınız anda Seçkin Pirim’in Cennet’in Kapısı eseri sizi karşılıyor. New Yorklu hiperrealist sanatçı Carole Feurman’ın insan bedeni üzerine çalıştığı eserden ünlü Koreli sanatçı Seo Young Deck’in çağdaş çalışmasına kadar geniş bir seçki sizi bekliyor. Unutulmaz bir sanat deneyimi de yaşamaya hazır olun!

Bahşi Mevkii, D:No: 423, Kumköy/Eceabat/Çanakkale, 02868548336

Teruar Urla, İzmir

Teruar kelimesinin iki anlamı var; bir mahsulün üretildiği doğal çevre etkenlerinin tümü ve bir şarabın üretildiği çevre sebebiyle sahip olduğu karakteristik tat ve aromaları… Teruar Urla, işte bu kelimeden yola çıkarak 2020’nin Temmuz ayında hayata geçti ancak şimdiden Urla’nın ikonik bağ otellerinden olmaya aday. Burası rüzgarın taşıdığı kokular, yerel üreticilerin emeği ile toplanan mahsüller ve doğanın arka plan sesi ile sakin bir mola yeri diyebiliriz. İster mutfağın, ister üretimin, ister odaların içinden yürüyerek Teruar’ı ve onu baştan sona şekillendiren Urla’yı tanımak için bir keşfe çıkabilrsiniz. İlhamını sadelikten alan Teruar’ın tasarımı da son derece şık.

Kuşçular, 8028. Sk. No:16, 35430 Urla/İzmir, 0232 990 01 02

Urla Bağ Yolu Projesini keşfetmek ve Urla’dan birbirinden güzel
seyahat önerileri almak için bu içeriğe göz atın.

Urla Bağevi Vineyard Hotel, İzmir

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Urla’nın Yağcılar Köyü’nde yemyeşil bir arazi üzerinde tüm nezaketiyle duran Urla Bağ Evi, doğayla iç içe mimarisi ve felsefesi ile bir kez daha gönlümüzü çalıyor. Ayrıcalıklı doğasında minimalist bir stille inşa edilen taş bina içerisinde yer alan 6 odası da olabildiğinde doğal dokularla ve sade dekore edilmiş. Urla Bağ Evi’nin keyfinize keyif katacak restoranında tadacağınız lezzetler, Urla Bağ Yolu üreticilerinin şaraplarıyla buluştuğunda “keşke, hiç bitmese” dediğiniz saatleri yaşıyor olacaksınız.

Yağcılar, 9005. Sk. No:20, 35430 Urla/İzmir, 0530 829 01 75

Grandma’s Wonderland, İstanbul

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Otel veya restoran olmanın ötesinde konseptlerini toprakla bağ kurmak üzerine tasarlayan Grandma’s Wonderland gerçekten dinlenebileceğiniz ve iyi yaşamın tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Hafta sonu şehirden uzaklaşmak isteyenlerin favorilerinden olan otel konaklayabilir, üzüm bağları arasında dolaşabilir veya belirli aralıklarla düzenlenen ve uzun masa etrafında toplanılan pikniklerine katılabilirsiniz.

Ören Çiftlik Evleri, Yenimahalle, Akören Caddesi, No:114 Silivri, 05422535080

Od Misafirhane (Od Urla), İzmir

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Bazı yerler ve anlar vardır hafızalardan hiç silinmeyen. Od Urla başından sonuna kadar size unutulmayacak bir deneyimin kapılarını açıyor. “Tarladan sofraya” anlayışı ile yeni tatlar denemekten geri durmayan Od Urla zeytin ağaçlarıyla çevrili mekanında naif bir paylaşım alanı yaratırken açık mutfağı ile sizi de deneyimin her aşamasına dahil ediyor. Bu eşsiz ortamda yediğiniz yemekle yetinmeyenlerdenseniz (ki çok haklısınız!) Od Misafirhane sizi ağırlamaktan mutluluk duyuyor. Zeytin ağaçlarının ortasındaki kır evi konseptindeki otel sınırlı sayıda odası ile hizmet veriyor. Evinizden uzakta olduğunuzu unutturan sıcak dekorasyonu ile doğanın, sadeliğin ve sofistike ambiyansın tadını çıkarın.

Rüstem, Süt Pınarı Mevkii, 2018/9 Sokak No:28, Urla/İzmir, 05326963930

Manej Oda (Manej Urla), İzmir

“Doğa sizin ona verdiğinizi misliyle çoğaltır. “ diyor Manej Urla. Doğanın bize hizmet etmek için var olmadığı bilinciyle hareket eden Manej Urla hem bir at çiftliği hem de şehirden izole birkaç gün geçirmek isteyeceğiniz 13 odalı bir otel. Urla’nın Ukuf Mevki’nde, ödüllü şarapların üretildiği bağlarla çevrili lokasyonu bile burayı sevmeye yeter! Emek isteyen kerpiç sıva yöntemi ile inşa edilen odaları yazları serinken, kışları sıcak oluyor. Doğal malzemelerin tercih edildiği odalar nostaljik detaylarla birlikte sıcak, modern bir köy evinde kalmanın tadını çıkarabilirsiniz. “Tarladan sofraya” felsefesi ile mutfağında Urla’nın doğal malzemelerine yer veren Manej Masa’da yemek yemek de başlı başına bir deneyim!

Kuşçular, 8028. Sk. No:22, 35430 Urla/İzmir, 05320559313

2 Rooms Urla, İzmir

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Urla Şarapçılık’ın tablo gibi görünen bağlarının ardında iki odalı, küçük bir otel 2 Rooms Hotel. Bağları, şaraphaneleri, şarap evleri, tasarım dükkânları, karakteristik restoranları ile yeni bir dönüşüm içerisinde olan Urla’nın ışıltılarından biri de burası. Kuşçular Mevkii’nde yer alan otel manzaradan ve gün ışığından maksimum seviyede faydalanmak için geniş pencerelerle inşa edilmiş. Rafine ve sade bir stilin benimsendiği odalar gözünü açar açmaz doğayla kucaklaşmak isteyenlere bir küçük vaha vaat ediyor.

Kuşçular, 8028. Sk. No:12, 35430 Urla/İzmir, 02327590111

Bakucha Vineyard Hotel, Kırklareli

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Lüleburgaz’ın “doğada olmak harika” dedirten bir noktasında, Istranca Dağları’nın altında uzanan bir vadide kurulan Bakucha Vineyard Hotel & SPA ve Arcadia Bağları… 200 hektarlık bir alana yayılan üzüm bağları, şaraphanesi, meyve bahçeleri, bostanlarıyla hayat gustosu olan misafirleriyle mutlu bir dünya yaratıyor. Her biri özel terasa sahip 26 odası, terapi ve masajlarıyla bedene ve zihne iyi gelen Sanitas SPA, bahçeden ve bölge üreticilerinden özenle seçilen malzemelerin lezzet kattığı Bakucha Mutfak ile tamamlanıyor bu güzel tablo…

Arcadia Bağları, 39750 Lüleburgaz/Kırklareli, 02884734417

Dessera Bağ Evi, Kırklareli

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Kırklareli’nin verimli toprakları üzerinde, Ahmetçe Köyü’nün sakinliğine sığınan Dessera Bağ Evi, yaklaşık 200 dönümlük Vino Dessera Bağları içerisinde yer alıyor. Bağ manzaralı, balkonlu 18 odası da doğal tonlarla ve sade ahşap mobilyalarla dekore edilmiş. Köyün sessizliğinden, bağların zenginliğinden rol çalmayan bu sade tasarım sizi de dinginleştiriyor. Dessera’da kaldığınız süre boyunca Vino Dessera’nın şaraplarını tatmak, şaraphane ve bağları gezmek, doğa yürüyüşleri yapmak burayı seçmenizin ödülü olacak.

Çifteçeşmeler no 75, 39100 Ahmetçe/Kırklareli, 05325645026

Barbaros Bağ Evi, Tekirdağ

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Trakya Bağ Rotası’nın en bilinen, en sevilen duraklarından biri Barbare Bağları ve Barbaros Bağ Evi. Adını bulunduğu kasabadan alan Barbaros Bağ Evi, Barbaros kasabası tepelerinde Yazır Köyü Karaağaçlık Mevkiinde yer alıyor. 230 dönüme yayılan Barbare Bağları’nın içerisinde, hafif tepe bir konuma inşa edilen Barbaros Bağ Evi bağ manzaralarına bakıyor. 40 odası da gösterişten uzak dekore edilmiş. Şarapçılığı çağrıştıran mobilya ve objelerle zarif stildeki odalar size bağların ortasında olmanın keyfini yaşatıyor.

Hürriyet, Akgül Sk. No: 3, Süleymanpaşa/Tekirdağ, 05303805340

Talay Bağları Konuk Evi, Bozcaada

Talay Bağları’nın hikâyesini dinlemek bile güzel… 1600’lü yıllarda Osmanlı İmparatorluğu döneminde Bozcaada’ya yerleştirilen ilk Müslüman-Türk ailelerden biri Talay Ailesi’nin günümüzdeki jenerasyonu 45 yıllık bağ evlerini restore ederek 4 odalı bir konuk evine dönüştürmüş. Bozcaada’nın bereketi, rüzgârı, toprağı üzümleri besleyip şişelerde lezzetli birer şaraba dönüşürken hikayeye ortak olmak isteyenler konuk evinde kalabiliyor. Birbirinden bağımsız olan odaların her biri bağ yoluna açılıyor. Şehir merkezinden uzak bir noktada yer alan otele geldiğinizde otelin bisikletlerine atlayıp çevreyi keşfedebilir, Sulubahçe Plajı’na gidebilir, otelin bahçesinden meyve-sebze toplayabilir, kümesten yumurtalarınızı taze taze toplayabilirsiniz.

Alaybey, Sulubahçe Bağ Yolu, No: 24, Bozcaada/Çanakkale, 05332328395

Vinifera Vineyards Hotel, İzmir

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

Toskana’yı aratmayan Selçuk’un Gökçealan Köyü’nde bir şaraphane ve bu şaraphaneye eşlik eden ⁠Vinifera Vineyards Hotel doktor bir çiftin şarap ve bağ tutkusunun bizlere bir hediyesi. İsmini, antik çağlarda bu bölgede yaşayan ünlü yedi bilgeden alan bağ oteli doğanın ortasında şarapla, güzel yemekle ve hoş sohbetle günlerini geçirmek isteyenlere bir cennet vaat ediyor.⁠ Bağların kalbindeki taş evindeki odalar olabildiğince sade ancak sizin rahatınızı ve mutluluğunuzu sağlayacak bir özende dekore edilmiş. Kuş sesleri, bağ manzaraları hep sizinle olacak.

Gökçealan, Döltenaltı Mevkii, Yedi Bilgeler, Selçuk/İzmir, 05300689662

*Bu içerik JULES VERNE TRAVEL tarafından hazırlanmış olup OGGUSTO ekibi tarafından güncellenmiştir. Yazının orijinaline ve diğer ilham veren içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları