preloader

En İyi Seyahat Destinasyonları

28.01.2016
En İyi Seyahat Destinasyonları

Yazı Boyutu:

aaa

Seyahat planlaırınızı yapmadan önce dünyanın dört bir yanından akla gelmeyen ve keşfedilmeye değer 7 rotayı inceleyin.

Sri Lanka

El değmemiş doğal güzelliği, kolonyal izleri, Budizm’e ait özel kalıntıları ile Sri Lanka 2016’nın keşfedilmesi gereken rotalarının başında geliyor. Hindistan’dan etkilenen Sri Lanka mutfağını tadarken; bisiklet, yüzme, yelkencilik ve sörf gibi sporlarla uğraşabilir aynı zamanda tarihi noktaları keşfedebilirsiniz. Başkent Colombo’da şehir hayatına tanıklık edebilir, Mt Lavinia’da sahilin keyfini çıkartabilirsiniz. Budizm dünyasının en kutsal şehri Anuradhapura, ‘Hint Okyanusu’nun İncisi’ Sri Lanka’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

En İyi Seyahat Destinasyonları

Namibya

Namibya dendiğinde önce aklınıza safari gelebilir ama çölde yapılabilecek eşsiz geziler ve okyanus kıyılarını da unutmamak gerekir. Dünyanın en eski çölünü gezerken hava şartlarının sizi zorlamayacağı Namibya’da özellikle Swakopmund’dan Walvis Koyu’na olan yolu arabayla geçerek dünyanın en güzel ve alışılmadık manzaralarından birine şahit olabilirsiniz. Çölde yürüyüş, dünyanın en büyük açık hava kaya sanatı galerisini gezmek ve günbatımına karşı aslanları izlemek yapılması gerekenler arasında yerini alıyor.

En İyi Seyahat Destinasyonları

Charleston

Güney Carolina’nın en eski şehri ve Amerika’da en çok yaşanmak istenen şehriler arasında yer alan Charleston seyahat planlarımızın başında yer almalı. Şahit olduğu pek çok savaşa rağmen, bulunduğu şehrin ünlü tarihi bölgesinde faytonların ve yüzyıllık malikânelerin arasında kendinizi bir film setinde zannedebilirsiniz. Manolyalarla dolu bahçelerini gezmek, plaj keyfi içinse Folly Plajı’na veya Seabrook Adası’na gitmek için bahar ayları ideal. Ayrıca Charleston’a gitmişken istiridye barlarda yemek yiyebilir, otantik hediyeler istiyorsanız ise el örgüsü hasır eşyalar alabilirsiniz.

En İyi Seyahat Destinasyonları

Bogota

Tüm gizemi ile Kolombiya’nın başkenti Bogota, hem şehir hem egzotik deneyimi bir arada isteyenler için ideal bir destinasyon. Modern alışveriş merkezleri ve yerel pazarları, fütüristik cam plazalar ve kolonyal kiliseleri ile tezatları bir arada bulunduran bir yer Bogota. Dünyanın en büyük altın müzesi olan Museo del Oro, Bogota’nın en tanınmış ressamı olan Fernando Botero’nun eserlerini görebileceğiniz Museo Botero ve eski bir hapishane olan ihtişamlı binada yer alan Museo Nacional mutlaka görülmesi gereken 3 müze. Şehri tepeden izlemek içinse füniküler veya teleferikle Monserrate Dağı’nın tepesine çıkabilirsiniz.

En İyi Seyahat Destinasyonları

Karayipler

Doğal güzellik, güneşli gökyüzü, sıcak sular ve beyaz kumlu plajlar içeren bir tatil hayali kuruyorsanız bunun için en uygun destinasyon Karayipler’in yeni gözdesi St. Kitts. Gür yağmur ormanları, kalabalık olmayan plajları ve tarihi kalıntılarıyla ön plana çıka adada dalış, şelalelerin bulunduğu ormanlarda yürüyüş ve golf yapılabilecek farklı aktiviteler arasında. Bu aktiviteler arasında gurme lezzetler de tadabilirsiniz. Tarihi bir gezi yapmak isterseniz ise UNESCO’nun dünya mirasları listesinde olan Brimstone Hill Kale’sini mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

En İyi Seyahat Destinasyonları

Dolomiti

Kış sporlarını çok seviyorsanız ve kendinize yeni bir destinasyon arıyorsanız, bizim önerimiz İtalyan Alpleri olarak kabul edilen Dolomiti. Dolomit Dağları’nın eteklerindeki Madonna Di Campiglio kasabası hem yaz hem de kış aktiviteleri için olanak sunsa da bizim tercihimiz Ocak-Şubat aylarında uluslararası yarışmalarında düzenlendiği kış mevsimi tabii ki. Doğal güzellikleri ve kış sporları imkânları kadar restoranları, kafeleri ve butikleriyle de pek çok kişinin ilgisini çekiyor.

En İyi Seyahat Destinasyonları