Van Cleef & Arpels’ten Büyüklere Masallar: Grimm Koleksiyonu

Van Cleef & Arpels her zaman harikaların şiirsel ve rüya gibi anlatımına yer veren koleksiyonlara imza attı. Mücevherevinin bu seferki yüksek mücevher koleksiyonununun baştan çıkaran atmosferi Grimm Kardeşler’in dört ayrı masalında vücut buldu; 12 Dans Eden Prenses, Altın Kuş, Üç Tüy ve Bremen Mızıkacıları.

Kadın ve erkek kahramanlar, çiçek tarlaları, karanlık ormanlar ve altın elma ağaçları gibi masalların büyülü güzellikleri incelikle seçilmiş ve ustalıkla bir araya getirilmiş mücevherlerle yeniden canlandı. Çocukluğunuzun harikalarını yeniden keşfetmek için harikulade bir davet…

12 Dans Eden Prenses

“Zamanın birinde bir kralın 12 kızı vardır. 12 kız gündüz sarayda keyifli vakit geçirirken gece odalarına çekilir ve fakat her sabah uyandıklarında ayakkabıları eskimiştir. Kral bu sırrı çözeni dilediği prensesle evlendireceğini duyurur…”

Souliers précieux klips

Prenseslerin geceleri katıldıkları büyülü baloya gönderme yapan üç boyutlu klips, lapis taşının ışıltılı mavisi ve altından ışıltılı püsküller ile lal taşının muazzam rengi ile tasarlandı. 

Rubans de princesse kolye

Sonsuz akışkanlığın izinden giden ve ipek kurdelelere gönderme yapan kolye, Golconda madenlerinden çıkarılan total ağırlığı 22.87 karatlık üç damla kesim elmasın beyaz altından zincir üzerine baget kesim elmaslarla işlendiği bir tasarımda buluşması sonucu ortaya çıktı.

Traversée étoilée bilezik

Total ağırlığı 50.03 karat gelen iki damla kesim safirin yoğun mavisi ile tasarlanan tork bilezik, prenseslerin her gece dans etmek için geçtikleri büyülü gölden ilham alınarak tasarlandı. Turkuaz ve safir boncukların elmastan bir hattı takip ettiği bilezik, -tıpkı yıldızlı gece ve gölün suyu gibi- iki sıra dışı taşın harikulade birlikteliğini de ortaya çıkarmış.

Princesse Êos, Princesse Danica, Princesse Héméra klips

Princesse Êos

Princesse Danica

Princesse Héméra

1940’lardan beri periler ve balerinler yaratma geleneğine sadık kalan Van Cleef & Arpels, bu biricik aileye prensesleri de dahil etti. Cilalanmış altın üzerine elmaslar ve sarı safirlerle oluşturulan balo elbiseli prenseslerden Êos sarı ve leylak safirlerle, Danica sarı safir ve elmaslarla, Héméera mavi leylak safirlerin yanında zümrüt ve tsavorit ile zenginleştirildi.

Calice de spinelle yüzük

Sırrı öğrenmek için isteyen gence sunulan bir kadeh şaraba ithafen tasarlanan yüzük 6.25 karatlık yuvarlak kesim spinel ve etrafını çevreleyen yakutlar ve elmaslarla hazırlandı.

Altın Kuş

“Çok eski zamanlarda bir padişahın üç oğlu bir de küçük kızı vardır. Küçük kız bir gün sarayın bahçesinde oynarken ortadan kaybolur; ancak öldüğünü gösteren bir iz de yoktur. Bunun bir sihir işi olduğuna kanaat getirip kızlarının bir gün döneceğini düşünerek kendilerini avuturlar. Sarayın bahçesinde her yıl sadece tek bir elma veren ağaç da o yıl elma vermez. Elmayı kimin kopardığını bulmak için şehzadeler sırayla yollara düşer. Büyük ve ortanca şehzade kendilerini hanlarda eğlencelere vururken küçük şehzadenin önünde uzun ve altından bir macera başlar…”

Oiseau d’or klips

Şehzadeleri yollara düşüren altın tüyün sahibi kuşa ithafen tasarlanan klips, Van Cleef & Arpels’in hayvan krallığını da zenginleştiriyor. Elmaslar, sarı safirler, turuncu lal taşı ve altından işlenen klips, mücevherevinin kuş cennetinin son üyesi.

Plumage d’or kolye

Beyaz elmaslarla sarı elmasların muazzam buluşmasından doğan kolye, boyun bölgesine çok zarif bir şekilde oturuyor. Kolyenin merkezindeki yaprak süslemesinde yer alan zümrüt kesim sarı elmas, tek başına 3.31 karat. Aynı motifin işlendiği tüy şeklindeki klips de sete kullanım zenginliği kazandırıyor.

Hespérides yüzük

Hesperides bahçesindeki elmadan esinlenilerek tasarlanan yüzük, 20.36 karatlık bir sarı safir ve çevresinde zenginleşen elmaslarla hazırlandı. Yüzüğün yan kısımlarına eklenen yarım elma şeklindeki onikslerse gizli birer mesaj taşır gibi etki yaratıyor.

Clair de lune kolye

Yuvarlak formu ile ayın doğuşuna şiirsel bir gönderme yapan kolyenin klips şeklinde de kullanılabilen ucu, Sri Lanka’dan çıkarılmış 29.63 karatlık mor safir ve etrafını çevreleyen mavi ve leylak safirlerle ve elmaslarla işlenmiş. Kolyenin zinciri ise gri kültür incileri ile oluşturulmuş. Mücevherevinin dönüştürülebilir parçalar yaratmadaki ustalığı sayesinde kolye istendiğinde kısalabiliyor.

Le prince et l’oiseau klips

Masalın kahramanına ithaf edilen klips, Van Cleef & Arpels’in nadir maskülen figürlerinden. Altından işlenen miğfer elmaslarla zenginleştirilirken prensin elinde tuttuğu altın kuş 3.18 karatlık Madagaskar safiri ile oluşturulmuş. Bu minyatür figürün üç boyutlu tasarımı, mücevherevinin ustalığının harikulade yansımalarından.

Üç Tüy

“Bir zamanlar bir kralın üç oğlu vardır; ilk iki oğul atılgan ve gözü pekken üçüncü çocuk sessiz sedasız ve kendi halindedir. Kral iyice yaşlanıp güçten düşünce yerine geçecek oğlunu belirlemek için onlardan en güzel halıyı getirmelerini ister. Hangi yöne gideceklerini belirlemek içinse üç tüy alıp havaya üfler…”

Panache Mystérieux klips

Tüylerin hafifliğini ve zarafetini kendine kılavuz alan Van Cleef & Arpels, baget kesim elmaslardan ve safirlerden harikulade bir vitray tasarımı yaratmış. Mücevherevinin ilk kez 2014 senesinde hayata geçirdiği özel bir yerleştirme tekniğinin uygulandığı klipste mavi, leylak ve sarı safirlerin ton geçişleri sayesinde tasarım benzersiz bir gerçekçiliğe kavuşmuş.

Trio précieux klips

Tek bir uyumlu hareketle üç tüyü 2.51 karatlık sarı elmas etrafında buluşturan klips, elmasla ışıldayan tüylerin çarpıcı birlikteliğini sunuyor.

Serapi uzun kolye, küpe ve yüzük

Serapi halılarının oryantal stili ile karakterize edilen set, mercan boncukların beyaz kültür incileri, elmaslar ve yakutlar ile buluşmasından oluşuyor. Sete derin ihtişam kazandıransa Sri Lanka’dan çıkarılan mavi safir. Dönüşüm tekniğinin de uygulandığı setteki kolyenin inci kordonu kısalabilirken ucu da klips olarak kullanılabiliyor.

Caroussel des demoiselles bilezik

Masaldaki küçük oğlana yardım eden kurbağalardan esinlenilerek tasarlanan bilezik için Brazilya’dan çıkarılan 10.41 karatlık zümrüt, safirler ve elmaslar kullanılmış. Zümrüt özel kesimi sayesinde derinlik kazanırken etrafını çevreleyen çift sıra elmas ihtişamını pekiştirmiş.

Bremen Mızıkacıları

“Bir adam zaman içinde yorulan eşeğinin yemini kesince eşek de bunun hayra alamet olmadığını anlayıp Bremen’e doğru yola çıkar. Yolda karşılaştığı köpeği, kediyi ve horozu da yanına alan eşek ormanda ilerlerken ışığı yanan bir ev görür ve dört kafadar geceyi burada geçirmeye karar verirler…”

Les musiciens klips

Masalın ikonik sahnesinden esinlenilerek tasarlanan klipste eşek, köpek, kedi ve horoz pembe altın üzerine işlenmiş ve figür geceye ithafen lapis üzerine ve elmas yıldızlar arasına yerleştirilmiş. Klipsin gövdesi sarı altından yapraklarla çevrelenmiş.

Sous la lune kolye

Geceye ithafen beş sıra totalde 647.02 karatlık Birman safiri boncuklarla oluşturulan kolyenin ucunda 29.44 karatlık Kolombiya zümrütü salınıyor. Etrafını çevreleyen farklı kesimlerdeki elmaslar ve safirler sayesinde yoğun rengine kavuşan kolyenin ucu, tek başına klips olarak da kullanılabiliyor.

Lumiére bilezik

Gecenin karanlığında Bremen mızıkacıları aniden bir pencereden yükselen ışığı görür. Bu sahneyi canlandırmak adına tasarlanan bilezik, merkezindeki taşı çevreleyen pembe ve beyaz elmaslardan oluşan halelerin oniks taşları ile bağlanması ile tasarlanmış.

Victorie küpe

Masalda hayvanlar sadece bir arada olarak zorlukların üstesinden gelebiliyor. Bu birlikteliğe vurgu yapmak adına küpe, farklı boyutlardaki sarı elmasların mükemmel bir denge ile kompoze edilmesi ile tasarlanmış. Sarı elmaslar farklı kesimdeki beyaz elmaslarla bir araya getirilmiş ve harikulade bir uyum yakalanmış.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.