preloader

Chopard 2019 Kırmızı Halı Koleksiyonu

15.05.2019
Chopard 2019 Kırmızı Halı Koleksiyonu

Yazı Boyutu:

Chopard’ın uzun süredir iş birliği yaptığı Cannes Film Festivali için çıkarttığı en son koleksiyonu inceleyin.

Chopard, Uluslararası Cannes Film Festivali’nin ortaklarından biri olduğu 1998 yılından bu yana, özellikle sinema sanatı ile kurduğu yakın ilişkiler sayesinde güncel sanat dünyasında önemli bir rol oynuyor. Markanın eş başkanı ve sanat yönetmeni Caroline Scheufele her yıl, festivalin o seneki yaşına karşılık gelen sayıda parçadan oluşan bir Haute Joaillerie koleksiyonu düşlemek gibi olağanüstü bir görevin üstesinden geliyor. Bunun anlamı, kırmızı halıda yürüyen birbirinden güzel oyuncuları bu yıl tam 72 parçadan oluşan bir ışıltılar tiyatrosu aydınlatacak.

Chopard 2019 Kırmızı Halı Koleksiyonu

Renklerin ve biçimlerin simyacılara özgü karışımını en değerli taşlarla ifade eden Chopard Riviera gerçek bir “Kırmızı Halı Mücevhercisi”…

Göz alıcı Cannes Film Festivali Kırmızı Halı koleksiyonu ışıltılı kıyafetini, başlangıç fikrinden Chopard Seçkin Mücevhercilik atölyelerindeki son aşamalarına kadar, “yaratıcı ellerinin” uzmanlığına ve yeteneğine borçlu. Caroline Scheufele bu göz kamaştırıcı balonun açılışını yapmak üzere bazı parçaları Cannes Festivali’nden önce görücüye çıkartıyor.

Chopard 2019 Kırmızı Halı Koleksiyonu

Bunlardan ilki gerdanlık, yüzük ve bir çift küpeden oluşan bir mücevher seti: kalp kesimli muhteşem tanzanitler, Parabia turmalinleri, ametist ve pırlantalar, 18 ayar beyaz altın ve titanyumdan yapılmış hafif ve havadar halkalar halinde buluşup kaynaşıyor. Sadece gerdanlığın yapımı bile 14 haftadan uzun bir çalışma gerektirdi ve markanın kusursuz mücevher yapımındaki ustalığına tanıklık ediyor. Pırlantaların saflığını büyüleyici güzellikte pembe safirlerin neşesiyle birleştiren ve bir kolye ile bir çift küpeden oluşan set ise partiye renk katıyor. Set, markiz, armut ve parlak kesim tekniklerini olağanüstü bir uyumla bir araya getiriyor.

Chopard 2019 Kırmızı Halı Koleksiyonu

En güzel ilanı aşklar çiçeklerle beraber gelir.

En güzel ilanı aşklar her zaman çiçeklerle birlikte geldiği için Caroline Scheufele orkide şeklinde bir yüzük ve bir çift küpeden oluşan set tasarladı. Chopard’ın yaratıcı ve teknik dehasını canlı bir şekilde ifade eden bu çiçekler sanki bir büyüyle mücevhere dönüşüvermiş gibi ölümsüzler. Altın sap ve goncalar sabırla işlenmiş tsavorite taşlarıyla süslü. Aşk doğada bile bir baştan çıkarma oyunu olduğu için, titanyumun pembemsi renk tonunu yansıtan beyaz opalden yapılmış taç yapraklar, yiyecek arayan böcekleri kendilerine çekiyorlar. Küpelerdeki orkide yaprakları tamamen pırlanta, lal ve ametist işliyken, yüzükteki yapraklar pembe safir ve pırlantalarla bezendi.

Chopard 2019 Kırmızı Halı Koleksiyonu

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları