preloader

İstanbul’da Caz Başlıyor

09.05.2022
İstanbul’da Caz Başlıyor

Yazı Boyutu:

Cazseverler için şehrin en güzel günleri başladı. Caz’ın en beğenilen isimleri, #DünyanDeğişsin diyenler için Zorlu PSM sahnesine geliyor.

Yılın en sevilen konser serilerinden biri olan PSM’de Caz başladı. 28 Mayıs’a kadar devam edecek etkinlikte cazın yaşayan efsaneleri sahne alacak. 15 farklı isim ve grubun yer alacağı PSM’de Caz’da hem Türkiye’den hem de dünyadan isimler yer alacak. Bossa Nova tarzıyla tanınan İsveçli sanatçı Lisa Ekdahl’ın açılışını yaptığı festivalin kapanışını ise Tuğçe Şenoğul ile Seda Erciyes yapacak. Tuğçe Şenoğul dinleyenleri Pera’nın eski zamanlarındaki bir caz kulübündeymiş gibi hissettirirken gün geçtikçe hayran sayısı çoğalan Seda Erciyes de sahnede yerini alacak.

Grammy ödüllü caz füzyon grubu Yellowjackets, Türk popunun dev isimlerinden Erol Evgin, temposunu hiç kaybetmeyen Alp Ersönmez, akustik gitar ya da piyanonun eşlik ettiği Deniz Tekin, müziğin en sevilen yorumcularından Jüllide Özçelik, analog synthler, drum machineler, elektronik keyboardlar ve akustik piyanodan oluşan özel bir kurgu oluşturan Çağrı Sertel, cazın yaşayan efsane gruplarından Anouar Brahem Quartet, trompet ustası Sefi Zisling, kalabalık ekiple sahnede olacak olan Fikri Karayel, multikültürel tarzını sanatına yansıtan Liraz, ethio-jazz’ın kurucularından Mulatu Astatke, virtüöz davulcu Jojo Mayer’in projesi Nerve festival kapsamında sahnede olacaklardan.

Zorlu PSM Caz detaylı bilgi için tıklayın

PSM’de Caz biletleri için tıklayın

Sahne London X Istanbul’un

İstanbul’da Caz Başlıyor

Dünyanın en prestijli caz festivallerinden EFG Londra Caz Festivali, hafızalardan silinmeyecek melodileriyle İstanbul’a geliyor. Cazseverlerin şimdiden ajandasında yer alan etkinlik 14 Mayıs’ta başlayacak ve mayıs sonuna kadar farklı günlerde devam edecek.

Bu yıl 30’uncu yıl dönümünü kutlayan ünlü EFG Londra Caz Festivali için London X Istanbul etkinliğinin başka bir anlamı daha var. Yıllardır İngiltere’de düzenlenen festival ilk defa uluslararası bir etkinliğe dönüşüyor ve ilk durakları da İstanbul oluyor. Zorlu PSM sahnesinde olacak London X Istanbul etkinliğinde yer alacak isimlerse İngiltere’nin parlayan caz yıldızlarından Sons of Kemet, Nubya Garcia, Kokoroko, Jordan Rakei ve Binker & Moses olacak.

14, 28 ve 29 Mayıs günlerinde London X Istanbul’da sahne alacakları dinlemek için her etkinliğe özel bilet alınabileceği gibi kombine bilet seçme imkânı da bulunuyor. Festival takvimine göre 14 Mayıs’ta Jordan Rakei sahne adıyla bilinen Dan Kye sahnede olacak. 28 Mayıs’ta Binker and Moses ikilisi sahnede afrobeat yapan Kokoroko ile birlikte olacak. Etkinliğin son günü 29 Mayıs’ta ise tenor saksafoncu ve besteci Nubya Garcia, dört bir yanından müzisyenlerden oluşan, İngiltere merkezli, politik bir modern caz grubu Sons of Kemet ile festivali kapatacak.

Londra Caz Festivali’yle ilgili detaylı bilgi için tıklayın

London X Istanbul bilet almak için tıklayın

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları