preloader

Philips 2022 İstanbul Kahve Festivali'nde

07.10.2022
Philips 2022 İstanbul Kahve Festivali'nde

Yazı Boyutu:

Hayatımızın en önemli alışkanlıklarından biri haline gelen ve sıradan bir içecek olarak tüketilmekten öte bir tutku ürününe, yaşam tarzına dönüşen kahve dünyada tüketimi en çok olan içeceklerin başında geliyor. Philips‘in 2022 İstanbul Kahve Festivali‘ndeki standını ziyaret etmeye hazır mısınız?

Philips 2022 İstanbul Kahve Festivali'nde

Günün başlamasına yardımcı olan ya da akşam üzeri keyifle içilen bir eşlikçi olarak kahve hayatımızın büyük kısmında bizimle. Evlerinizde ise kişiselleştirilmiş ve kendi damak zevkinize göre kahve hazırlamaksa makine tercihlerinizle şekilleniyor. Daha güçlü, yoğun bir lezzet mi yoksa pürüzsüz süte sahip hafif bir kahve mi seviyorsunuz? Philips LatteGo ile kahve yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilir ve ev konforunda birbirinden zengin lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.

Kahvenin keyifli anlar yarattığını ve kahve içmenin insanların birbirleriyle bağlantı kurmasının bir yolu olduğunu vurgulayan Philips, LatteGo ile farklı damak tadlarına sahip kahve tutkunlarına zengin bir kahve deneyimi sunuyor.

İstanbul Kahve Festivali’nde Philips LatteGo ile Hayatın Tadını Arttırın

Philips 2022 İstanbul Kahve Festivali'nde

Philips Ev Aletleri, 6-9 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan İstanbul Kahve Festivali’nde kahve tutkunları ile bir araya geliyor. Her yıl on binlerce katılımcıya ev sahipliği yapan İstanbul Kahve Festivali’nde kahve tutkunları, ilham veren teknolojinin ve şık tasarımın buluştuğu Philips LatteGo tam otomatik espresso makineleri ile kişiselleştirilmiş kahve deneyimi yaşayacaklar. İstanbul Kahve Festivali boyunca Philips Ev Aletleri deneyim alanını ziyaret edenler bir yandan üstün teknolojili Philips LatteGo tam otomatik espresso makineleri ile hazırlanmış enfes kahveleri yudumlarken bir yandan da festivalin keyfini çıkaracak. Philips, LatteGo’nun yanı sıra İstanbul Kahve Festivali’nde keyifli deneyimlerle hayatın tadını artırıyor:

  • 7 Ekim Cuma günü aralarında Sezgin Yılmaz, Onur Büyüktopçu, Ece Zaim, Umut Eker, Zeynep Mayruk, Mert Vidinli’nin katılımıyla LatteGo buluşması
  • 8 Ekim Cumartesi günü Türkiye Barista Şampiyonu Koray Erdoğdu ile Philips ile Kendi Evinin Baristası Ol atölyesi
  • 9 Ekim Pazar günü Melikşah & Esra Ruşan ile Coffee Talk gerçekleştirecek.

Kahve Tüketimi Her Geçen Gün Artıyor

Philips 2022 İstanbul Kahve Festivali'nde

Uluslararası Kahve Organizasyonu’nun ‘2022 Kahve Tüketim Raporu’na göre kahve tüketimi alışkanlıklarına bakıldığında; her 3 kişiden 1’inin günde en az 1 bardak kahve içtiğini ve günde 2-5 bardak arasında kahve içenlerin oranın da yüzde 42’ye yükseliyor.

X, Y ve Z kuşağının kahve alışkanlıklarını inceleyen araştırmalara göre, çoğu insan her gün kahve tüketimi gerçekleştiriyor. Yapılan araştırmaya göre kahve tüketiminde tercih edilen kahve türü kuşaklara göre çeşitlilik gösteriyor. Kahve dükkanlarını en çok tercih eden Z kuşağı olurken kafeleri tercih edenler ise genellikle Y kuşağı. Bu iki kuşağın ortak noktası, kahve tercihlerini etkileyen unsurlarda lezzet faktörünün ayırt edici şekilde öne çıkması olarak karşımıza çıkıyor.

3’üncü nesil kahve olarak kabul ettiğimiz günümüz kahve kültürü ise kahveyi bir sosyalleşme aracı gören 2’inci nesil kahveye kıyasla karakteri olan hazırlanışı ve sunuluşu özelinde bir sanat olarak değerlendiriliyor.

Evinizin Baristası olmak artık çok kolay

Philips 2022 İstanbul Kahve Festivali'nde

Philips LatteGo ile yumuşak bir espresso’dan köpüklü bir cappuccino’ya kadar, taze çekirdekten öğütülmüş ve birbirinden lezzetli 12 farklı kahve çeşidi sunuyor. Sezgisel dokunmatik ekrana sahip Philips LatteGo sertlik, sıcaklık veya süt miktarı gibi kişisel damak zevklerinin kaydedilmesine olanak vererek; evde kişiselleştirilmiş bir kahve deneyimi sunuyor.

LatteGo süt sistemi sayesinde yumuşacık süt köpüğü sağlayan Philips LatteGo tam otomatik espresso makineleri, yuvarlak köpürtme haznesinde süt ve havayı yüksek hızda karıştırır ve ardından da etrafa sıçratmadan doğru sıcaklıkta ve krema kıvamında bir süt köpüğü katmanı ekliyor. Su sıcaklığını 90°C ve 98°C arasında tutarken su akış hızını düzenleyerek demleme sıcaklığı ve aroma çıkarma arasında optimum bir denge yakalayan akıllı Aroma Extract sistemi nefis kahveler sunuyor.

Şimdiye kadarki en hızlı süt temizleme sistemine sahip Philips LatteGo, damla tepsisi ve kahve öğütme haznesi bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilir olması nedeniyle zaman tasarrufu ve hijyenik temizlik ile sizlere kolaylık sağlıyor.

Philips 2022 İstanbul Kahve Festivali'nde

Philips Ev Aletleri Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü Esin Karadede:

“Tüketicilerimizin hayattan daha çok keyif almasını istiyoruz ve bunu gerçekleştirmek için de ilham veren teknolojiler sunuyoruz. Günlük hayatımızın en önemli rutinlerinden biri haline gelen ve sıradan bir içecek olarak tüketilmekten öte bir tutku ürününe dönüşen kahve kategorisini çok önemsiyoruz. Türkiye’de son yıllarda çok büyüyen kahve makineleri pazarının da en büyük oyuncularından biriyiz. Özellikle tam otomatik espresso makinelerinde lider marka olarak LatteGo serimiz ile güzel bir büyüme ivmesi yakaladık. Kahve kategorisinde yaptığımız en büyük yatırımımız ise tüketicilerimizin her türlü tercihine cevap verebilen ürünler üretmek. İstanbul Kahve Festivali’nde tüketicilerimize kusursuz bir kahve deneyimi yaşatacağız’’ diyor.

*Bu içerik Phillips iş birliği ile hazırlanmıştır.

Etiketler

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları