preloader

Nespresso ile İstanbul Keşfi

09.12.2022
Nespresso ile İstanbul Keşfi

Yazı Boyutu:

İstanbul’un, tarihine ve farklı dönemlerine tanıklık etmek isteyenler zaman yolculuğuna çıkmaya hazır olun. Sizleri Nespresso World Explorations serisinin yeni kahvesi İstanbul Espresso ile mükemmel bir keşfe çıkarıyoruz.

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve yüzyıllardır ayakta olan İstanbul’un ruhunu kattığı pek çok göz alıcı noktası var. Farklı yemek kültürlerini bir araya getirdiği gastronomisinden geçmiş ve şimdi arasında köprü olan çeşitli müzelerine, simgesi haline gelmiş yapılardan bilinmeyen gizli cevherlerine İstanbul’u yeniden tanımaya hazır olun!

Nespresso ile İstanbul: İstanbul’un Gizli Cevherleri

Nespresso ile İstanbul Keşfi

İstanbul her yanı her köşesi ayrı güzelliklerle dolu, her adımda şaşırtmayı seven bir şehir. Yüzyıllar boyunca sayısız insana ev sahibi olmuş İstanbul’un öne çıkan eserleri kadar çok bilinmeyen ama kesinlikle görmeye değer noktaları da bir hayli fazla. Ünlü mimarların imzalarını attığı yapılardan tarihe tanıklık eden yerlere şehrin pek de bilinmeyen noktalarını keşfetmeye hazır olun!

Nespresso ile İstanbul Keşfi

Nespresso ile İstanbul: İstanbul’un Kozmopolit Tarihi

Nespresso ile İstanbul Keşfi

Coğrafyası, tarihi ve farklı kültürleri bir araya getirerek harika bir mozaik oluşturan İstanbul kozmopolit yanıyla da hayran bırakıyor. Nespresso World Explorations serisinin yeni kahvesi İstanbul Espresso’nuzu yudumlarken kendinizi eski İstanbul’un sokaklarında gezinirken bulacaksınız.

Nespresso ile İstanbul Keşfi

Eşsiz Bir Kahve Molasına Hazır Mısınız?

İstanbul’da keşfe çıkmışken kahve molası vermemek olmaz. World Explorations serisinin yeni kahvesi İstanbul Espresso, bir nevi şehrin “kahve” halini temsil ediyor. Çok zengin bir kültüre sahip olan İstanbul’la ilgili herkesin farklı deneyimlere sahip olduğundan yola çıkan Nespresso, bu kapsülün içinde herkesin kendi İstanbul’u olduğuna da vurgu yapıyor ve şehrin binlerce yıllık tarihi ile sahip olduğu zengin kahve kültürüne saygı duruşunda bulunuyor. Özgün tatların muhteşem dengesiyle içinde İstanbul olan bu kahve, dolgun kadifemsi yapısı, uzun saplı pirinç veya bakır cezveyle pişirilen tarihi geleneksel Türk kahvesi demleme yöntemine de modern bir övgü… Kozmopolit yapıdaki şehrin en eski kahvehanelerindeki hareketlilik kadar eklektik ve aynı zamanda uyumlu bir kahve olan İstanbul Espresso, yüzyıllar önce eski ticaret yollarının kesişim noktasındaki kahvenin hikâyesi kadar da dinamik.

İstanbul gibi köklü ve her adımda sürprizleriyle mutluluk veren şehrin aromalarını taşıyan Nespresso’nun İstanbul Espresso’su her yudumda şehrin zengin, değişken ve akışkan ruhunu da yansıtıyor. Dolgun ve kadifemsi yapısıyla ağızda hafif badem ve hoş kavruk bir tat, yaban baharatlı ve meyveli notalar sunuyor. Lezzetinin sırrı Etiyopya Arabikası ve Hint Robustası’nın harmanlanmasında saklı olan İstanbul’un bu özelliği, kahveyi ideal tatta, cesur bir Espresso haline getiriyor.

Nespresso ile İstanbul: İstanbul’un Gastronomi Geçmişi ve Kültürü

Nespresso ile İstanbul Keşfi

Renkli geçmişi, sokakları, tarihi mekânlarının yanında mozik yapısıyla da İstanbul adeta gözbebeği. Şehrin yemek kültüründeki çeşitliliği de dillere destan. Nespresso’nun bu eşsiz şehirden ilhamını alan İstanbul Espresso kahvesini yudumlarken İstanbul’un gastronomi tarihinde yolculuğa çıkmaya davetlisiniz.

Nespresso ile İstanbul Keşfi

Nespresso ile İstanbul: Yeni ile Eskiyi Buluşturan Müzeler ve Galeriler

Nespresso ile İstanbul Keşfi

İstanbul’un tarihi ve modern müzelerinin yanı sıra eski ve yenileri bir araya getiren müzeleri de var. Modern sanat eserlerini görmek için harika olan Pilevneli Galeri’den özel koleksiyonların sergilendiği Sadberk Hanım Müzesi’ne, keşfedilmeyi bekleyen müzeler şehri daha da güzelleştiriyor. Nespresso World Explorations serisinin yeni kahvesi İstanbul Espresso ile bu müzelerde keyifli bir gezintiye çıkmanın tam zamanı.

Nespresso ile İstanbul Keşfi
OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları