preloader

L’Oréal Paris'ten Sokak Tacizine Karşı Hep Birlikte Durma Çağrısı

20.12.2023
L’Oréal Paris'ten Sokak Tacizine Karşı Hep Birlikte Durma Çağrısı

Yazı Boyutu:

Stand Up Eğitim programıyla Türkiye’de 120 binden fazla kişiyi eğiten L’Oréal Paris, sokak tacizine karşı durmaya devam ediyor!

L’Oréal Paris, sokak tacizine karşı karşı durmak ve farkındalık yaratmak için Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile birlikte “Stand Up Sokak Tacizine Karşı Dur” programı ile herkese 5D eğitimini alma çağrısında bulunuyor. 2021 yılından bu yana devam eden program kapsamında bugüne kadar dünya çapında 1.6 milyon kişiye, Türkiye’de ise 150 bin kişiye 5D eğitimi verildi. Marka, programı daha fazla kişiye duyurmak için L’Oréal Paris güzellik elçisi Pınar Deniz’in yer aldığı yeni bir kampanya hayata geçirdi. Filmde, tüm bireylere sokak tacizine karşı hep birlikte durma mesajı veriliyor ve izleyenlere 10 dakikalarını ayırarak Stand Up eğitim programını tamamlayabileceklerini hatırlatılıyor.

Sokak tacizi, toplumumuzda ciddi bir sorun ve bu konuda farkındalık yaratmak önemli bir adım. L’Oréal Paris’in yürüttüğü Stand Up eğitim programı, bu konuda kadın erkek fark etmeksizin tüm bireyleri bilinçlendirmeyi ve soruna güvenli bir şekilde müdahale etmeyi amaçlıyor. Beraber hayata geçirdiğimiz yeni kampanya ile herkesin Stand Up 5D eğitimini alarak sokak tacizine karşı durmasını teşvik etmek istiyoruz. Birlikte, daha güvenli bir toplum için adım atabiliriz. Çünkü biz buna değeriz.

Pınar Deniz

L’Oréal Paris Herkese Çağrıda Bulunuyor

L’Oréal Paris, “Stand Up Sokak Tacizine Karşı Dur” eğitim programını uluslararası partneri “Right To Be” ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile birlikte uyguluyor. Eğitim programı, kadın ya da erkek, herkesin karşılaşabileceği sokak tacizi olaylarına tanıkların güvenle müdahale edebilmeleri için özel olarak geliştirilmiş 5D metoduyla kişileri eğitmeyi hedefliyor. Programla kültürel bir değişime katkıda bulunmayı da amaçlayan marka; cinsiyet, yaş, eğitim ayırt etmeksizin herkese bu eğitimi alması için çağrıda bulunuyor.

*Bu içerik L’Oréal Paris iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları