IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Kurslar

Harvard, Yale ve Brown gibi dünyanın en prestijli Ivy League okullarından farklı alanlardaki yüzlerce konu üzerine online ders alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Amerika’nın en prestijli ve akademik olarak ön plana çıkan üniversitelerini kapsayan Ivy League, kabul edilme sürecindeki seçiciliği ile de tanınan 8 üniversiteyi çatısı altında bir araya getiriyor. Sadece Amerika’nın değil dünyanın en iyi ve önemli okulları olan Brown, Harvard, Cornell, Princeton, Dartmouth, Yale, Columbia Üniversitesi, ve Pennsylvania Üniversitesi, Ivy League ailesinin üyeleri arasında yer alıyor. 

Brown 

Artık bu üniversitelerden sertifika almak herkesin elinde desek ne düşünürdünüz? Evet, yanlış okumadınız bu 8 üniversite, yaklaşık 450-500 ücretsiz online kurslara, birçok dijital platformdan erişim imkanı sağlıyor. “Massive Open Online Courses” (MOOCs) olarak adlandırılan kurslar İşletme, Bilim, Sanat, Teknoloji ve Sağlık gibi dallarda pek çok farklı içerikte dersi, dünyanın dört bir yanındaki öğrenme tutkunlarına sunuyor. Ücretsiz olarak hemen hemen çoğu derse katılabileceğiniz bu sistemde, kurs sonunda sertifika almak istediğiniz takdirde ise ufak bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu okulların yıllık ücretleri göz önüne alındığında çok ama çok makul kalan bu ücretlere ise kendinize yatırım gözüyle bakarak CV’nizi zenginleştirebilirsiniz. Farklı dallardan sizin için hazırladığımız kurs listesine göz atın!

İşletme Kursları

Entrepreneurship 1: Developing the Opportunity – University of Pennsylvania

İyi bir fikir nasıl para kazanılan bir iş imkanına döndürülür? Bu sorunun cevabına yanıt arayabileceğiniz Girişimcilik: Bir Fırsat Yaratmak kursunda, girişimciliğin temel kurallarına, girişimci profillerine ve market analizine kadar basit bilgileri öğreniyor olacaksınız. Bu modülü tamamladıktan sonra ise girişimcilik hakkında daha derin bilgiye sahip olmak isteyenler için devam modülleri de mevcut. Başlangıç Tarihi: 13 Nisan 2020 (4 Hafta)

Decision-Making and Scenarios - University of Pennsylvania

İş dünyasındaki herkesin bilmesi gereken temel unsurlardan biri olan Karar Verme ve Senaryolar kursunda, farklı sayısal verileri analiz etmeyi ve uygulamaya geçirirken ki karar aşamasını yönetmeyi öğrenebilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek sorunlara ve farklı risk senaryolarına göre nasıl en doğru kararı alabileceğiniz konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu kurs tam size göre. Başlangıç Tarihi: 20 Nisan 2020 (4 Hafta)

University of Pennsylvania

Viral Marketing and How to Craft Contagious Content - University of Pennsylvania

Yeni bir ürün veya bir hizmet ile karşılaşınca sizin de aklınızdan “bunu nasıl düşünemedim ki” hissi geçiyor değil mi? Bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız Viral Pazarlama ve Hızla Yayılan İçerik üzerine olan bu kurs oldukça etkili olacaktır. Fikirlerin kalıcı olmasını, ağızdan ağıza dolaşmasına yardımcı olan faktörleri ve sosyal çevrenizi en etkin şekilde kullanmanın yollarını öğrenerek yeni bir iş imkanı için ilk adımı atın! Başlangıç Tarihi: 4 Mayıs 2020 (4 Hafta)

Sanat Kursları

Roman Architecture - Yale University

Tarihin ve sanatın derinliklerinde kaybolmak istiyorsanız bu konu tam size göre. Dünyaca ünlü sanat tarihçisi Diana Kleiner tarafından anlatılacak derslerde; Roma Dönemi Mimarisi’ne hızlı bir girişten sonra dönemin teknolojisi, sosyal hayat, mimariye yön veren hayat tarzları ve dönemin ünlü sanatçılarının ortaya çıkardığı mimari eserlere dair kapsamlı bir bilgi edineceksiniz. Koskoca bir dönemin siyasetini, toplumunu ve kültürünü değiştiren mimarinin gücünü keşfetmeye hazır olun. Başlangıç Tarihi: 13 Nisan 2020 (9 Hafta)

Introduction to Classical Music - Yale University

Klasik müzik tutkunu olup konuya dair teknik bilgiler edinmek istiyorsanız ya da klasik müzikten hiç anlamam ama bir şans vereyim diyorsanız, size önerimiz: Klasik Müziğe Giriş. Oldukça basit ve zevkli bir öğretim tarzı olan Prof. Craig Wright, size bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak. Müzik bizi neden bu kadar etkiler diye hiç merak ettiniz mi? İşte bu sorunun cevabıyla başlayacak olan derslerde; Orta Çağ ve Rönesans Dönemi eserlerinden Bach ve Mozart’ın başyapıtlarına kadar uzanan geniş bir dönem mercek altına alınacak. Başlangıç Tarihi: 20 Nisan 2020 (9 Hafta)

Yale Üniversitesi

Exposing Digital Photography - Harvard University

İçinde yaşadığımız dijital çağda, bu dönüşümden en çok etkilenen sanat dallarından biri fotoğrafçılık. Bir zamanların analog fotoğrafçılığının yerini dijital fotoğrafçılığın aldığı malum. Peki, siz de bu değişimin bir parçası olmak ister misiniz? Dijital Fotoğrafçılığı Keşfetme’de; ışıktan odağa, renk seçiminden perspektife, filtrelerden derinliğe dijital fotoğrafçılığa dair ne varsa öğreneceksiniz. Başlangıç Tarihi: İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz (12 Hafta)

Bilgisayar Bilimi & Yazılım Kursları

Algorithms, Part I – Princeton University

Programcılık ve yazılıma ilgi duyan herkesin muhakkak bilmesi gerekenlerden biri olan Algoritmalar’a dair en temel bilgileri öğrenmeye ne dersiniz? Başlangıç Tarihi: 13 Nisan (6 Hafta)

Artificial Intelligence  – Columbia University

Her geçen gün hayatımızın farklı bir alanında boy gösteren yapay zeka teknolojisine dair merak edilen çok şey var. Arabalar kendi kendilerine nasıl gidebiliyor? Telefonlar yüzümüzü nasıl tanıyor? Bu soruların ortak noktada buluştuğu kavram olan Yapay Zeka kursunda bu teknolojinin basit teknik detaylarına ve çözüm üretme sürecine nasıl dahil olduğunu öğrenebilirsiniz. Başlangıç Tarihi: 21 Eylül 2020 (12 Hafta)

Columbia Üniversitesi

Bitcoin and Cryptocurrency Technologies – Princeton University

Bitcoin ve Kripto Para Birimleri son yıllarda çok sık duyduğumuz terimlerin başında. Gelecekte de oldukça etkili olmaları beklenen bu terimleri anlamak için ilk önce bu kavramların arkasında yatan teknik detaylara hakim olmak gerekiyor. Bitcoin nedir? Bitcoin hesabının güvenliği nasıl sağlanır? Bitcoin’in ederine nasıl karar veriliyor? Bu tip sorularınıza cevap bulabileceğiniz bu heyecan verici kurs, bir adım önde olup geleceğin teknolojisine hakim olmak edenler için harika bir seçenek. Başlangıç Tarihi: 13 Nisan (11 Hafta)

Sosyal Bilimler Kursları

The Age of Sustainable Development - Columbia University

Son zamanların en çok konuşulan konularından biri hiç kuşkusuz, sürdürülebilirlik. Dünyanın geleceğini şekillendirecek olan bu konsepti daha iyi kavramak istiyorsanız, “The Age of Sustainable Development” özenle hazırlanmış programıyla size istediğinizi verecek.   Sürdürülebilir Gelişme’nin ne demek olduğuyla başlayıp insan haklarından küresel ısınmaya kadar her alanı bu perspektiften değerlendirecek olan dersin sonunda, Başlangıç Tarihi: 6 Nisan 2020 (14 Hafta)

Introduction to Psychology - Yale University

İnsan doğasına dair bir merak içerisindeyseniz, Psikolojiye Giriş ile bu konuda kendinizi geliştirmek için şahane bir adım atmış olacaksınız. Bu alanda, kimileri Türkçe’ye de çevrilmiş 13 kitabı bulunan Prof. Paul Bloom tarafından anlatılacak olan dersleri sizi insan beyninin en karmaşık noktalarıyla tanıştıracak ve çok keyifli bir yolculuğa çıkaracak. Genel anlamda düşünce ve davranışların arkasındaki bilimsel açıklamaların masaya yatırılacağı derslerde işlenecek konular arasında; öğrenme, hafıza, ikna, karar verme, algı, duygular, iletişim ve sosyal davranışlar yer alıyor. Başlangıç: 20 Nisan 2020 (6 Hafta)

Cornell 

Civil Liberties - Princeton University

Dünyanın dört bir yanında siyasi sistemlere ve özgürlüklere dair tartışmalar devam ederken, meselenin temeline dönmek ister misiniz? Alanında oldukça saygın bir olan Prof. Robert P. George tarafından işlenecek olan Sivil Haklar kursunda, Amerika’nın tarihine,yargısına ve politik sistemi hakkında pek çok şey öğrenirken dünyadaki diğer sistemlere de daha geniş bir bakış açısıyla bakmaya başlayacaksınız. Kölelik, segregasyon, özgür düşünce, din ve evlilik gibi konuların işleneceği derslerde; J.S. Mill ve John Locke’dan Friedrich Hayek ve Martin Luther King Jr. gibi tarihe düşünceleriyle yön vermiş isimleri masaya yatıracaksınız. Başlangıç Tarihi: İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz. (7 Hafta)

Sağlık ve Tıp Kursları

Health and Society - Harvard University

Hepimiz her gün dünyanın dört bir yanında açlık ve yoksulluk ile savaşan insanların hikayelerini okuyoruz ya da izliyoruz. Sağlık ve Toplum dersinin amacı da dünya üzerinde var olan bu sistemi öğrencilere tanıtmak ve böylece değişim yolunda bir adım atmalarını sağlamak. Ichiro Kawachi ve Monica Wang tarafından dönüşümlü olarak anlatılacak derslerde; sosyal sınıf, ırk, cinsiyet, gelir dağılımı ve mahalle gibi toplumsal sağlığı belirleyen değişkenler incelenecek.Başlangıç Tarihi: İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz. (4 Hafta)

The Science and Politics of the GMO - Cornell University

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (Genetically Modified Organisms) ya da GDO (GMO)... Son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz ve hakkında çokça uyarıldığımız bu kavrama ne kadar hakimsiniz? Giriş seviyesindeki bu ders, bu konu hakkında kendinizi geliştirip kararlarınızı daha akıllıca verebilmenizi sağlayacak bir rehber niteliği taşıyor. Alanlarında uzman deneyimli bir kadro tarafından anlatılacak olan derslerde; genetik mühendisliği, GDO’ya dair bilimsel açıklamalar ve konuyla ilgili politik zorluklar hakkında kapsamlı bir bilgi edineceksiniz. Başlangıç Tarihi:  İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz.  (5 Hafta)

Princeton Üniversitesi

Lessons from Ebola: Preventing the Next Pandemic - Harvard University

Bütün dünyanın Coronavirüsü ile baş etmeye çalıştığı şu günlerde, sağlık alanında uzman biri olan Prof. Ashish Ja’nın verdiği bu ders sayesinde içerisinde bulunduğumuz durumu daha sağlıklı ve rasyonel bir biçimde analiz etme fırsatı bulacaksınız. 2014 yılında yaşanan Ebola Krizi’nin perde arkasını gözler önüne serecek olan dersler, her geçen gün daha da problemli hale gelen bu dezenformasyon ortamında, doğru bilgiye ulaşma konusunda size büyük bir avantaj sağlayacak. Başlangıç Tarihi: İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz. (4 Hafta)

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.