preloader

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Kurslar

17.03.2020
IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Kurslar

Yazı Boyutu:

Harvard, Yale ve Brown gibi dünyanın en prestijli Ivy League okullarından farklı alanlardaki yüzlerce konu üzerine online ders alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Amerika’nın en prestijli ve akademik olarak ön plana çıkan üniversitelerini kapsayan Ivy League, kabul edilme sürecindeki seçiciliği ile de tanınan 8 üniversiteyi çatısı altında bir araya getiriyor. Sadece Amerika’nın değil dünyanın en iyi ve önemli okulları olan Brown, Harvard, Cornell, Princeton, Dartmouth, Yale, Columbia Üniversitesi, ve Pennsylvania Üniversitesi, Ivy League ailesinin üyeleri arasında yer alıyor.

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz KurslarBrown

Artık bu üniversitelerden sertifika almak herkesin elinde desek ne düşünürdünüz? Evet, yanlış okumadınız bu 8 üniversite, yaklaşık 450-500 ücretsiz online kurslara, birçok dijital platformdan erişim imkanı sağlıyor. “Massive Open Online Courses” (MOOCs) olarak adlandırılan kurslar İşletme, Bilim, Sanat, Teknoloji ve Sağlık gibi dallarda pek çok farklı içerikte dersi, dünyanın dört bir yanındaki öğrenme tutkunlarına sunuyor. Ücretsiz olarak hemen hemen çoğu derse katılabileceğiniz bu sistemde, kurs sonunda sertifika almak istediğiniz takdirde ise ufak bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu okulların yıllık ücretleri göz önüne alındığında çok ama çok makul kalan bu ücretlere ise kendinize yatırım gözüyle bakarak CV’nizi zenginleştirebilirsiniz. Farklı dallardan sizin için hazırladığımız kurs listesine göz atın!

İşletme ve Ekonomi Kursları

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Kurslar

Data Science Ready

Veri tartışması, gizlilik ve etik dahil olmak üzere veri biliminin temel kavramına aşınalık sağlayan Harvard Business School’un online kursuna gitmeye ne dersiniz?

Başlangıç Tarihi: 27 Ocak- 24 Şubat 2021

{772905}

Managing And Motivating Talent- University of Pennsylvania

Yaptığınızı işi en iyi şekilde yönetmek, en iyi performansa ulaşmayı kim istemez? Şirketiniz için optimum bir organizasyon mimarisi oluşturmak isteyenler için hazırlanan sertifika programı Ivy Leauge üniversitelerinden biri olan Pennsylvania Üniversitesi tarafından veriliyor.

Başlangıç Tarihi: İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Kurslar

University of Pennsylvania

Managing In The Global Digital Economy- University of Pennsylvania

Bu kursta kuruluşunuzu küresel dijital ekonomide başarıya ulaştıracak bir stratejiyi nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz. İstatistiksel bilgileri, gerçek hayattaki durum çalışmalarını ve pratik alıştırmaları kullanarak dijital platformlar ve ağ efektleri hakkında bilgi edinecek, leneksel işletmelerin dijital dönüşümünü ve dijital firmanın uluslararasılaşmasını da ele alacaksınız.

Başlangıç Tarihi: İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

Sanat Kursları

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Kurslar

Advanced Digital Photography- Harvard Universty

Bu ders, fotoğrafçılığın temellerine hakim olmak isteyen öğrencilere yöneliktir. Öğrencilere, dijital kameralarını (DSLR veya aynasız) kullanarak fotoğrafçılığı öğrenme ve manuel ayarları kullanma ve kameralarında bulunan farklı çekim modlarını kullanma becerilerini kazanma fırsatı verir. Siz de fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız online olarak Amerika’dan eğitim görebilirsiniz.

Başlangıç Tarihi: İlkbahar döneminde kayıtlar başlıyor.

{772939}

Introduction to Classical Music – Yale University

Klasik müzik tutkunu olup konuya dair teknik bilgiler edinmek istiyorsanız ya da klasik müzikten hiç anlamam ama bir şans vereyim diyorsanız, size önerimiz: Klasik Müziğe Giriş. Oldukça basit ve zevkli bir öğretim tarzı olan Prof. Craig Wright, size bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak. Müzik bizi neden bu kadar etkiler diye hiç merak ettiniz mi? İşte bu sorunun cevabıyla başlayacak olan derslerde; Orta Çağ ve Rönesans Dönemi eserlerinden Bach ve Mozart’ın başyapıtlarına kadar uzanan geniş bir dönem mercek altına alınacak. Kayıt Başlangıç Tarihi: 19 Kasım 2020 (9 Hafta)

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz KurslarYale Üniversitesi

Bilgisayar Bilimi & Yazılım Kursları

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Kurslar

Algorithms, Part I – Princeton University

Programcılık ve yazılıma ilgi duyan herkesin muhakkak bilmesi gerekenlerden biri olan Algoritmalar’a dair en temel bilgileri öğrenmeye ne dersiniz? Kayıt Başlangıç Tarihi: 19 Kasım (6 Hafta)

{772906}

Artificial Intelligence – Columbia University

Her geçen gün hayatımızın farklı bir alanında boy gösteren yapay zeka teknolojisine dair merak edilen çok şey var. Arabalar kendi kendilerine nasıl gidebiliyor? Telefonlar yüzümüzü nasıl tanıyor? Bu soruların ortak noktada buluştuğu kavram olan Yapay Zeka kursunda bu teknolojinin basit teknik detaylarına ve çözüm üretme sürecine nasıl dahil olduğunu öğrenebilirsiniz. Başlangıç Tarihi: 30 Kasım 2020 (10 Hafta)

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz KurslarColumbia Üniversitesi

Bitcoin and Cryptocurrency Technologies – Princeton University

Bitcoin ve Kripto Para Birimleri son yıllarda çok sık duyduğumuz terimlerin başında. Gelecekte de oldukça etkili olmaları beklenen bu terimleri anlamak için ilk önce bu kavramların arkasında yatan teknik detaylara hakim olmak gerekiyor. Bitcoin nedir? Bitcoin hesabının güvenliği nasıl sağlanır? Bitcoin’in ederine nasıl karar veriliyor? Bu tip sorularınıza cevap bulabileceğiniz bu heyecan verici kurs, bir adım önde olup geleceğin teknolojisine hakim olmak edenler için harika bir seçenek. Kayıt Başlangıç Tarihi: 19 Kasım 2020 (11 Hafta)

Sosyal Bilimler Kursları

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Kurslar

The Age of Sustainable Development – Columbia University

Son zamanların en çok konuşulan konularından biri hiç kuşkusuz, sürdürülebilirlik. Dünyanın geleceğini şekillendirecek olan bu konsepti daha iyi kavramak istiyorsanız, “The Age of Sustainable Development” özenle hazırlanmış programıyla size istediğinizi verecek. Sürdürülebilir Gelişme’nin ne demek olduğuyla başlayıp insan haklarından küresel ısınmaya kadar her alanı bu perspektiften değerlendirecek olan dersin sonunda, Kayıt Başlangıç Tarihi: 19 Kasım 2020 (7 Hafta)

Introduction to Psychology – Yale University

İnsan doğasına dair bir merak içerisindeyseniz, Psikolojiye Giriş ile bu konuda kendinizi geliştirmek için şahane bir adım atmış olacaksınız. Bu alanda, kimileri Türkçe’ye de çevrilmiş 13 kitabı bulunan Prof. Paul Bloom tarafından anlatılacak olan dersleri sizi insan beyninin en karmaşık noktalarıyla tanıştıracak ve çok keyifli bir yolculuğa çıkaracak. Genel anlamda düşünce ve davranışların arkasındaki bilimsel açıklamaların masaya yatırılacağı derslerde işlenecek konular arasında; öğrenme, hafıza, ikna, karar verme, algı, duygular, iletişim ve sosyal davranışlar yer alıyor. Başlangıç: 20 Nisan 2020 (6 Hafta)

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz KurslarCornell

Civil Liberties – Princeton University

Dünyanın dört bir yanında siyasi sistemlere ve özgürlüklere dair tartışmalar devam ederken, meselenin temeline dönmek ister misiniz? Alanında oldukça saygın bir olan Prof. Robert P. George tarafından işlenecek olan Sivil Haklar kursunda, Amerika’nın tarihine,yargısına ve politik sistemi hakkında pek çok şey öğrenirken dünyadaki diğer sistemlere de daha geniş bir bakış açısıyla bakmaya başlayacaksınız. Kölelik, segregasyon, özgür düşünce, din ve evlilik gibi konuların işleneceği derslerde; J.S. Mill ve John Locke’dan Friedrich Hayek ve Martin Luther King Jr. gibi tarihe düşünceleriyle yön vermiş isimleri masaya yatıracaksınız. Başlangıç Tarihi: İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz. (7 Hafta)

Sağlık ve Tıp Kursları

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Kurslar

Health and Society – Harvard University

Hepimiz her gün dünyanın dört bir yanında açlık ve yoksulluk ile savaşan insanların hikayelerini okuyoruz ya da izliyoruz. Sağlık ve Toplum dersinin amacı da dünya üzerinde var olan bu sistemi öğrencilere tanıtmak ve böylece değişim yolunda bir adım atmalarını sağlamak. Ichiro Kawachi ve Monica Wang tarafından dönüşümlü olarak anlatılacak derslerde; sosyal sınıf, ırk, cinsiyet, gelir dağılımı ve mahalle gibi toplumsal sağlığı belirleyen değişkenler incelenecek.Başlangıç Tarihi: İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz. (4 Hafta)

{772899}

The Science and Politics of the GMO – Cornell University

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (Genetically Modified Organisms) ya da GDO (GMO)… Son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz ve hakkında çokça uyarıldığımız bu kavrama ne kadar hakimsiniz? Giriş seviyesindeki bu ders, bu konu hakkında kendinizi geliştirip kararlarınızı daha akıllıca verebilmenizi sağlayacak bir rehber niteliği taşıyor. Alanlarında uzman deneyimli bir kadro tarafından anlatılacak olan derslerde; genetik mühendisliği, GDO’ya dair bilimsel açıklamalar ve konuyla ilgili politik zorluklar hakkında kapsamlı bir bilgi edineceksiniz. Başlangıç Tarihi: İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz. (5 Hafta)

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz KurslarPrinceton Üniversitesi

Lessons from Ebola: Preventing the Next Pandemic – Harvard University

Bütün dünyanın Coronavirüsü ile baş etmeye çalıştığı şu günlerde, sağlık alanında uzman biri olan Prof. Ashish Ja’nın verdiği bu ders sayesinde içerisinde bulunduğumuz durumu daha sağlıklı ve rasyonel bir biçimde analiz etme fırsatı bulacaksınız. 2014 yılında yaşanan Ebola Krizi’nin perde arkasını gözler önüne serecek olan dersler, her geçen gün daha da problemli hale gelen bu dezenformasyon ortamında, doğru bilgiye ulaşma konusunda size büyük bir avantaj sağlayacak. Başlangıç Tarihi: İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz. (4 Hafta)

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları