preloader

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

29.10.2022
İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Yazı Boyutu:

İstanbul’da Kasım ayı boyunca hangi etkinlikler, konserler, festivaller var? Kasım 2022’de takviminizi yaparken İstanbul’daki hangi sanatsal etkinlikleri kaçırmamınız gerekli sizler için derledik.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

İstanbul’un sanatsal aktivitelerdeki hareketliliği Kasım ayında da hız kesmeden devam ediyor. En sevdiğin sanatçının konseri, hareketli bir dans gecesi ya da tüm arkadaşlarınla bir araya geleceğin bir buluşma… Sosyalleşmek için planın hangisi olursa olsun bu listeye bakmanda fayda var. Seni kanatlandırmak için köşe başında bekleyen etkinlikleri Red Bull ile sıraladık. Testi çöz, ortamdaki hangi karaktersin öğren ve çıkan sonuca göre seni bekleyen Kasım ayının etkinliklerine göz at. Red Bull ile kanatlanmaya hazır ol!

Etkinlik: AKM’de Kasım Ayı Dolu Dolu Etkinliklerle Sürüyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Atatürk Kültür Merkezi, kasım ayında da tiyatrodan, konserlere birçok etkinliği ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Don Kişot

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Miguel de Cervantes’in aynı ismi taşıyan romanından seçilmiş bazı bölümlerden esinlenerek bale sahnesine taşınan Don Kişot’u, AKM Türk Telekom Opera Salonu’nun muhteşem atmosferinde sanatseverlerle buluşturacak. Ludwig Minkus’un bestesiyle Marius Petipa tarafından ilk kez 1869 yılında Moskova’da Bolşoy İmparatorluk Tiyatrosu’nda sahnelenen eser, müziklerindeki melodi zenginliği, İspanyol kültürünün renkli ve heyecan verici etkisinin uyumlu birlikteliği ile klasik bale dünyasının en pırıltılı ve ihtişamlı eserlerinden biri olarak görülüyor. Yüksek seviyedeki bale tekniğiyle dünyaca ünlü toplulukların repertuvarlarında değişmez bir yeri olan Don Kişot, Ayşem Sunal Savaşkurt tarafından Marius Petipa koreografisiyle sahneye konuluyor. Eserin dekor tasarımı İsmail Dede’ye, kostüm tasarımı Gizem Betil’e, ışık tasarımı ise Önder Arık’a ait. Eserde, Orta Çağ şövalye hikayelerine saplantı derecesinde meraklı Don Kişot ile yaveri Sancho Panza’nın seyahatlerinden birinde, babası tarafından zengin bir adamla evlendirilmek istenen güzel Kitri ile berber sevgilisi Basilio’nun aşk öykülerine tanıklık etmeleri konu ediliyor.

Yer: AKM Türk Telekom Opera Salonu

Tarih: 25 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletinial

Kahve Konserleri

Atatürk Kültür Merkezinin cumartesi sabahları klasikleşen Kahve Konserleri, yeni sezonda da klasik müzik tutkunlarını ağırlamaya devam ediyor. AKM Çok Amaçlı Salonun samimi atmosferinde 26 Kasım Cumartesi günü İstanbul Opera Derneği’nin kurduğu İstanbul Opera Stüdyosu, Mozart’ın baş yapıtlarından oluşan bir seçki olan “MOZART” konseriyle izleyicilerle buluşacak. Efe Gerdanoğlu (piyano), Doğan Cem (kontrtenor), Hazal Güvenel Konuk (soprano), Dilan Olgun Şimşek (soprano), Seda Kırankaya (mezzosoprano), Nazlıcan Karataş (soprano), Devrim Sarıca (tenor), Ethem İnci (tenor), Fevzi Çankaya (bariton), ve Ozan Kutlar (basbariton) müzikseverlere benzersiz bir müzik ziyafeti sunacak.

Yer: AKM Çok Amaçlı Salon

Tarih: 26 Kasım 2022, 11:00

Bilet: Biletinial

Konser: Gülsin Onay Piyano Resitali ile ENKA Oditoryumu’nda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

23 Kasım Çarşamba akşamı dünyaca ünlü piyanist, devlet sanatçısı Gülsin Onay, çok özel bir resital ile ENKA Oditoryumu’nda sanatseverlerin karşısına çıkacak. J. Haydn ve F. Mendelssohn- Bartholdy’nin yanı sıra, yorumları ile Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırıldığı F. Chopin’in eserlerini seslendirecek olan Onay, genç yetenek Yaman Öner’i de iki eserin icrası için sahneye davet edecek.

Yer: ENKA Oditoryumu

Tarih: 23 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: BİFO, Daniel Behle ve Thomas Rösner Aynı Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

24 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek konserde, BİFO’yu dünyaca ünlü pek çok orkestra ile çalışmış, müzik dünyasının en başarılı isimlerinden biri olan Viyanalı orkestra şefi Thomas Rösner yönetecek. Richard Strauss ve Richard Wagner’in yapıtlarından oluşan bu konserde, Lied yorumculuğuyla bilinen ve opera sahnesindeki başarılarıyla ayakta alkışlanan tenor Daniel Behle yer alacak. Besteci kimliğiyle de tanınan Behle, 2020 yılında çıkardığı Mozart albümü ile yılın vokal icrası seçilmişti.

Yer: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Tarih: 24 Kasım 2022, 20.00

Bilet: Borusan Sanat

Konser: Anjelika Akbar Büyük Müzisyenlerin İzinde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

70-80’lerin Film Müzikleri/Sovyet Cumhuriyetleri bestecilerinden: Tariverdiev, Gladkov, Petrov, Rybnikov, Schnittke, Dunaevsky, Shainsky, Dashkevich ve dönemin birçok büyük bestecisinin müziklerini, Anjelika Akbar’ın özgün uyarlamaları ile duyacağız.

Yer: Grand Pera Emek Sahnesi

Tarih: 25 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Konser: Madrigal Sevenleriyle Buluşmaya Devam Ediyor…

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Rock müzik grubu Madrigal sizlerle buluşuyor

Yer: JJ Arena

Tarih: 26 Kasım 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Klasik Müzik Sevenler İçin Unutulmaz Gece

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Veriko Tchumburidze – Dorukhan Doruk – Can Çakmur – Trio Vecando aynı konserde buluşuyor.

Yer: CRR Konser Salonu

Tarih: 26 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Gösteri: Genç komedyen Kaan Sekban Sevenleriyle Buluşacak

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurtdışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden, ve kısa sürede çok satanlar listesine giren Tebrikler Kovuldunuz kitabının yazarı Kaan Sekban, kendi odasından yaptığı talk show’ları bir adım öteye taşıyarak seyirci karşısına çıkıyor ve plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar kendine has üslubuyla saçmalıyor!

Yer: Bostancı Gösteri Merkezi

Tarih: 26 Kasım 2022, 19:00

Bilet: Biletix

Konser: Grammy Ödüllü Vokalist Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Brooklyn’de yaşayan Arooj Aftab’ın liminal sound’u klasik minimalizmden ve new age’e, Sufi şiirinden elektronik transa, caz formlarından yalın bir varoluş haline kadar uzanıyor. Küçük yaşlardan itibaren aldığı pop, Güney Asya klasik müziği ve Urdu Şiiri’ne uzanan bir yelpazedeki derslerle kendi müziğinin tabanını oluşturdu ve üretimlerine başladı. 2022 Grammy Ödülleri’nde “En İyi Küresel Müzik Performansı” dalında ödül alan sanatçının aynı zamanda “En İyi Yeni Sanatçı” kategorisinde adaylığı var. Arooj Aftab’ın akıllarda yer edecek ilk İstanbul konseri için 26 Kasım akşamı sevenlerini bekliyor.

Yer: Babylon

Tarih: 26 Kasım 2022, 22:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Sarsıcı Bir Karakterin Doğuşuna Şahitlik Etmeye Var Mısınız: Lazarus

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Fırat Devecioğlu imzalı ‘LAZARUS’ oyunu, üstün insan, özgürlükten kaçış, temel bağlara dönüş, kolektif bilinçdışı, fırlatılmışlık gibi güçlü felsefi temalar üzerinden, insan ruhunun labirentlerine odaklanıyor. Oyun süresince, Nietzche, Schopenhauer, Freud ve C.G. JUNG’un düşsel gölgeleri sahneden geçiyor. Hasan Demirci’nin oynadığı ve yönettiği ‘LAZARUS’ oyununda, sıradanlık ile kahramanlık arasındaki silik çizgide yürüyen genç bir adamın, sevdikleriyle hesaplaşmasına, çöküşüne, yeniden varoluşuna, ikinci hayatına, dünyası ile tekrar bütünleşmesine tanıklık ediyoruz.

Yer: THINK House

Tarih: 26 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Uğur Yücel Yıllar Sonra Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Kimine göre aklın sınırlarını zorlamış bir deli, kimine göre meyhanede bir veli, serseri ruhundan üflediği ‘ney’i, içmeden duramadığı ‘mey’i ile, iç yolunda bir melami, hiç yolunda bir derbeder.. O, ‘Hiç’liğin Kralı: Neyzen Tevfik… Elinde ney, dilinde taştan kelimelerle; haksızlığa, yobazlığa, zulme başkaldıran, toplum kurallarını hiçe sayan, başına buyruk, sınır tanımaz şair, müzisyen, hiciv ustası Neyzen Tevfik’in, Bektaşi tekkesinden akıl hastanesine uzanan hiçlik yolculuğu bu… Oyun, Hiç’in peşinde alemlerde bazen mecnun bazen meczup gezerken Marmara Denizi kadar rakı içtiği rivayet edilen, veli ile deli arasında ince çizgide tekkesi kalbi olarak yaşamış Neyzen’in hayat hikayesini dünyasını, dostlarını; anekdotlarla hicivlerle şiirlerle anlatırken, sivri dilli sarhoş bilgenin tarifsiz ruhunun derinliklerinde hiçten hepe varmaya çalışıyor. Uğur Yücel’in yıllar sonra tiyatro sahnelerine döndüğü tek kişilik oyunu Neyzen Kasım ayı itibariyle Bodrum, İstanbul ve Türkiye’nin bir çok şehrinde seyirciyle buluşacak.

Yer: Maximum UNIQ Box

Tarih: 26 Kasım 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Doğan Duru Müzik Ziyafeti Yaşatacak

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Sevilen sanatçı Doğan Duru, sevenleriyle buluşuyor. Sanatçı Blind İstanbul sahnesinde olacak.

Yer: Blind İstanbul

Tarih: 26 Kasım 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Etkinlik: İstanbul Arkeoloji Müzeleri Turu

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

1993 yılında Avrupa Konseyi Müze Ödülü’ne layık görülen müze eşsiz eserlere ev sahipliği yapmanın dışında binaları ile de sanat tarihi yolculuğumuzda bizleri büyülü atmosferine sokuyor.

Yer: Antonina Turizm

Tarih: 27 Kasım 2022, 09:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Seyircilere Kara Komik Bir Dans Sunan Performans; Seçim Dansı

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Yolculuklarının farklı aşamalarındaki üç aday ve en büyük destekçileri olan eşleri, kariyerlerinde büyük bir adım atmaya çalışırken kendilerini kara / komik bir dansın içinde bulurlar. Zirveye ulaşmayı amaçladıkları bu çetrefilli dansta atılan her adım bir çelmeye dönüşebilir. En zor danslardan biri bu, Seçim Dansı.

Seni kim destekleyecek? Rakiplerin kimler? Kime güvenebilirsin? Kime güvenmemelisin? Kim gerçekten insanlığı kurtarmak istiyor? Kim blöf yapıyor? Fikirler mi yoksa taktikler mi daha güçlü? Kim kimi kontrol ediyor? Peki seyirci bu dansa hazır mı?

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Tarih: 27 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Adamlar Yeniden Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Adamlar, 27 Kasım 2022 Pazar günü Atlantis Yapım organizasyonu ile Bostancı Gösteri Merkezi’nde sevenleriyle buluşuyor.

Yer: Bostancı Gösteri Merkezi

Tarih: 27 Kasım 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Ece Temelkuran’ın Kitabından Uyarlanan Oyun Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Bütün Kadınların Kafası Karışıktır seyircisiyle buluşuyor..
Denize karşı bir sigara yak. Tek şekerli, demli bir çay koy masaya, çok neşeli bir müzik çalsın mutlaka, kapat gözlerini, gülümse, çünkü…Bütün kadınların kafası karışıktır, çünkü…Bir gün bir anda, bazı kızgınlıklarını unuttuğunun farkına varacaksın, artık pek düşünmediğini, Çünkü artık bildiğini anlayıp, ellerini bir klarnet taksimi gibi uzatacaksın, hâlâ kafan karışık olacak, ama artık bunu seveceksin, sevmelisin de. Kadınsın…

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Tarih: 28 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Medea’ya Göre Ahlak Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

İsveç tiyatrosunun yükselen yıldızı İran asıllı yazar Athena Farrokhzad’ın yazdığı “Medea’ya Göre Ahlak”, Medea miti üzerinden ‘kadın’ ve ‘ahlak’ konularını tartışmaya açıyor. Yazar oyununu şöyle anlatıyor: “Bir kadın, bir anne ve bir mülteci olarak, bu bakışla “Medea”yı anlamaya çalıştım”. İnsanlığın en eski tartışmalarından “Ahlak” kavramının bir karakter olarak seyirci karşısına çıkaran oyun, izleyenleri cevap aramaya değil daha çok soru sormaya davet ediyor.

Yer: KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Tarih: 29 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Sonbahara Şarkılar

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

CRR Türk Müziği Topluluğu Kasım ayında yapacağı “Sonbahara Şarkılar” başlıklı konserinde günümüz Türk Müziğinin en başta gelen kanun sanatçılarından olan Erol Deran’ı solist olarak ağırlıyor.

Yer: CRR Konser Salonu

Tarih: 29 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Virginia Woolf’un Ölümsüz Eseri Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Virginia Woolf’un ölümsüz eseri Kendine Ait Bir Oda, feminist tiyatro topluluğu Tiyatro Boyalı Kuş’un yorumuyla seyirciyle buluşuyor.

Yer: İngiltere, kadınlara özel Girton ve Newnham Üniversitesi.
Tarih: 1928.
Virginia Woolf “Kadın ve Kurmaca Yazın” başlığında bir konuşmayla kadın öğrencilere sesleniyor.

Kendine Ait Bir Oda adlı eserinde Virginia Woolf, 16. yüzyıldan başlayarak kadın yazarların izini sürüyor ve tarih boyunca kadınların sistematik bir şekilde yok sayılmasını ve edebiyat dünyasındaki eşitsizliği kurmaca ile gerçeğin bir arada olduğu bir anlatıyla seyirciye aktarıyor. Tiyatro Boyalı Kuş, yazarın bu imgelem dünyasını Virginia Woolf’u canlandıran bir konuşmacı-oyuncu ile onun zihnindeki düşünceleri temsil eden/seslendiren oyuncularla sahneye taşıyor.

Yer: Cevahir Salon A

Tarih: 29 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Gösteri: Demet Akbağ İle Bir Demet Muhabbet

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

BKM Organizasyonu ve Maximum Kart ana sponsorluğunda şehre kahkahayı getiren İstanbul Komedi Festivali, 29 Kasım Salı günü Sofitel Hotel’de, “Bir Demet Muhabbet” adlı gösterisi ile Demet Akbağ’ı izleyicileri ile buluşturacak!

Çocukluğunda ev halkına yaptığı gösterilerden başlayarak hayat yolculuğunu paylaşacak ve bol kahkahalı, bol maceralı eşsiz anıları ile Demet Akbağ, İstanbul Komedi Festival’i etkinlikleri kapsamında izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Yer: Sofitel Otel

Tarih: 29 Kasım 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Lia Shine Dinleyicilerine Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Lia Shine, 29 Kasım’da IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde sizlerle…

Yer: IF Performance Hall Beşiktaş

Tarih: 29 Kasım 2022, 21:30

Bilet: Biletix

Festival: Tohum Otizm Vakfı Yılbaşı Alışveriş Festivali’ne Bekliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Galataport İstanbul, 29 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Paket Postanesi’ni Tohum Otizm Vakfı Yılbaşı Alışveriş Festivali’ne açıyor. Paket Postanesi’nde üç gün boyunca ücretsiz gezilebilecek festival, otizmli bireylerin eğitim ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. Kamusal alanda herkese açık sergiler, konserler ve deneyim turları gerçekleştiren Galataport İstanbul, yıl bitmeden çok özel ve anlamlı bir festivale ev sahipliği yapıyor. Paket Postanesi’nde gerçekleşecek Tohum Otizm Vakfı Yılbaşı Alışveriş Festivali ile Galataport İstanbul, otizmli bireylere yönelik farkındalık oluşturulmasına destek oluyor.

Yer: Galataport İstanbul Paket Postanesi

Tarih: 29 Kasım-1 Aralık

Bilet: Etkinlik ücretsizdir

Tiyatro: Kelepçe Kullanma Kılavuzu Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Hüseyin Avni Danyal ve Başak Daşman, Kozyatağı Kültür Merkezi Gazanfer Özcan sahnes’nde sizlerle…Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bu sorguda oldukça zeki ve entelektüel bir kadın, pek de zeki olmayan inatçı bir polisin karşısında kendinden emin, göz altı süresinin bitmesini beklerken polis sadece teşkilattan ve çalışma hayatından kurtulmak derdinde. Şafağa birkaç saat kaldı. Her gecenin sabahı olur. Ama bazı geceler vardır. Sabahları sonsuza dek öldüren geceler. Güç dengelerinin tahterevallide gidip geldiği, kimsenin göründüğü gibi olmadığı bu sihirli sorguda “Nasıl kaybedilir?” sorusunu gelin birlikte soralım. Sihirli bir dolapta nasıl adam kaybedilir? Ya gençlik nasıl kaybedilir? Ne zaman kaybederiz ahlakımızı? Ne zaman benliğimizi yitiririz?
Hem zaten gerçekte kim kimi sorguluyor? İllüzyonist bir kadın bir polis sorgusunda… Işıklar açılır oyun başlar. Sorgulanan aslında sanık değil polistir!

Yer: KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Tarih: 30 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Gösteri: Dünyaca Ünlü Müzikal Sahneleniyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan dünyaca ünlü ‘Jekyll & Hyde’ müzikali, çarpıcı bir prodüksiyon ve muhteşem bir kadro ile sahnelenmeye başlıyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 30 Kasım 2022

Bilet: Passo

Konser: Yaşar, Müzikseverler İçin Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Sevilen şarkılarıyla 90’lardan bugüne sahnelerden inmeyen sanatçı Yaşar, 30 Kasım Çarşamba akşamı Jolly Joker İstMarina sahnesinde.

Yer: Jolly Joker Kartal İstMarina

Tarih: 30 Kasım 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Toz, Fişekhane’de Sizlerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun kaleminden çıkan, çok kişiyle kesişen bu tek kişilik kadın oyunu, Hira Tekindor’un yönetiminde, Zerrin Tekindor’un performansıyla seyirciyle buluşacak.

Yer: Fişekhane Ana Sahne

Tarih: 30 Kasım 2022, 19:00

Bilet: Biletix

Konser: Sakiler Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı sıra dışı gösteri mekanı Dada Salon Kabarett 30 Kasım akşamı Sakiler’i ağırlıyor. Dada Salon, Dünya’nın her yerinden; Londra’dan, Paris’ten, Berlin’den, Madrid’den izler taşıyor. Tüm detaylarda; pirinçleri, boyamaları, ahşap işleri, çinko barı ve balkonlarıyla eşsiz bir ambiyans sunuyor.

Yer: Dada Salon Kabarett

Tarih: 30 Kasım 2022, 22:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Livaneli’nin Kaleminden Son Ada

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Zülfü Livaneli’nin kaleminden, “Orhan Kemal Roman Armağanı” sahibi, bizi dünyamız üzerinde yeniden düşünmeye çağıran sarsıcı romanı SON ADA şimdi “Tiyatroadam” yorumu ve baş döndüren temposuyla ilk kez tiyatro sahnesinde sizlerle buluşuyor.

Yer: Cevahir Salon A

Tarih: 30 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Festival: Tohum Otizm Vakfı Yılbaşı Alışveriş Festivali Galataport’ta

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Otizmli bireyler yararına her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve büyük ilgi gören “Tohum Otizm Vakfı Yılbaşı Alışveriş Festivali” 29 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde Galataport İstanbul Paket Postanesi’nde misafirler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Yer: Galataport İstanbul Paket Postanesi

Tarih: 29 Kasım – 1 Aralık 2022

Festival: Şehre Kahkahayı Getiren Festival Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Her yıl New York, Toronto, Londra, Edinburgh, Boston, Brooklyn, Leicester, Auckland, Melbourne gibi dünyanın çekim merkezi olmuş şehirlerinde gerçekleştirilen, komedi festivallerinin Türkiye’deki öncüsü “İstanbul Komedi Festivali” şehre bu yıl beşinci kez kahkahayı getirecek. BKM Organizasyonu ile bu yıl beşinci kez düzenlenen İstanbul Komedi Festivali, her sonbaharda kahkaha dolu bir program ile, İstanbul’u kelimenin tam anlamı ile ele geçiriyor. Bu yıl Maximum Kart ana sponsorluğunda 11 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek İstanbul Komedi Festivali; komedinin yıldız ve usta isimlerini ağırlamaya, şehri yeniden kahkahalarla donatmaya hazırlanıyor!

Yer: BKM Mutfak Çarşı-BKM Mutfak Kadıköy

Tarih: 11 Kasım – 12 Aralık 2022

Bilet: Biletix

Gelecek Dönem Etkinlikler

Etkinlik: İki Özel Şeften Japon Mutfağı Etkinliği

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Japon mutfağının dünyaca ünlü temsilcisi Nobu İstanbul, özel bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Nobu Kurumsal Şefi Hervé Courtot ve Nobu İstanbul Şefi Joshua Treacy tarafından hazırlanan özel menü sadece 10-14 Aralık tarihleri arasında her iki şefin de hazır bulunacağı akşam yemeğinde sunulacak.

Yer: Nobu İstanbul

Tarih: 10-14 Aralık 2022

Bilet: Noburestaurants

Geçen Etkinlikler

Tiyatro: İkinin Biri Sahneye Taşındı

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Tiyatro Sahnekarlar, RAY COONEY’in “İKİNİN BİRİ” adlı muhteşem komedisini Bora Severcan yönetmenliğinde sahneye taşıdı.

İngiltere İçişleri bakan yardımcısı Richard Willey, muzır yasasının tartışılacağı toplantı için birkaç geceliğine eşiyle birlikte Westminster Oteli’ne kalmaya gider. Ancak Richard’ın bu iş gezisi sırasında planladığı başka şeyler vardır. Özel kalem müdürü George, otel çalışanları ve beklenmedik misafirlerin yardımıyla her kapının ardından başka bir karmaşa çıkar.

Yer: Trump Sahne

Tarih: 1 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Dünya Yıldızı Üç Sanatçı Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Dünya yıldızı üç sanatçı Cem Esen’in eserlerini seslendirmek üzere eserlerin bestecisiyle beraber aynı sahnede! Cem Önertürk flüt, Elvin Hoxha Ganiyev keman, Poyraz Baltacıgil viyolonsel, Cem Esen ise piyano ile müzik ziyafeti sunacağı gecede dünya yıldızı dört sanatçı, Cem Esen’in eserlerini seslendirmek üzere eserlerin bestecisiyle beraber Voyages adlı konser için aynı sahnede olacak.

Yer: CRR Konser Salonu

Tarih: 2 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Atölye: Trend Pastalar Öğrenilmeyi Bekliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Herkesin tutkunu olduğu pastaların nasıl yapıldığını öğrenmek ister misiniz? En lezzetli, en trend pastalar Usla mutfağında öğrenilmeyi bekliyor. Bu deneyimi kaçırmayın.

  • İncirli fraiser torte, devil’s food cake

Yer: Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi

Tarih: 3 Kasım 2022, 11:00

Bilet: Biletix

Performans: Armağan Çağlayan ile Size Anlatacaklarım Var Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Türkiye’nin en önemli televizyon yapımcılarından Armağan Çağlayan, sektörde 30 yılı geride bırakmaya hazırlanırken, milyonların izlediği YouTube kanalında da yaptığı “sıra dışı” röportajlarla da gündemin nabzını tutmaya, dikkatleri çekmeye devam ediyor.

“Size Anlatacaklarım Var” adını verdiği tek kişilik gösterisinde, 20 yıl önceki Türkiye ile günümüzdeki Türkiye arasındaki değişimleri, ünlü isimlerle başından geçen eğlenceli anılarını, YouTube çekimlerinde karşılaştığı hikayeleri seyirciyle buluşturuyor. Müzik ve kahkahanın bir arada olduğu “Size Anlatacaklarım Var” sürprizlerle dolu.

Yer: Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi

Tarih: 3 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Ritmin Efendisi İstanbul’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Fildişi sahillerinden gelen aile köklerinin kendisine kazandırdığı ritim yeteneğini akademik eğitimiyle birleştiren Manu Katché, ustalığını tüm müzik çevrelerine kabul ettirebilmiş ender sanatçılardan. 80’lerde bir pop davulcusu olarak parlayan Katché, 1989’da ECM’in 20. yıldönümü etkinliğinde Jan Garbarek ve Ravi Shankar’la çaldıktan sonra bir caz bestecisi, davulcusu ve grup lideri olarak kariyerinin ışıltılı dönemine adım attı. Peter Gabriel ve Sting’le yaptığı çalışmaların yanı sıra Tori Amos, Eurythmics, Jeff Beck, Youssou N’Dour, Joe Satriani gibi farklı türlerde müzik yapan sayısız yıldız sanatçıya albümlerinde davuluyla eşlik etti. Pandemi dolayısıyla çok az canlı performans sergileyebilen sanatçı bu projeyle uzun zaman sonra CRR sahnesine konuk oluyor.

Yer: CRR Konser Salonu

Tarih: 4 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Ben Türkan Saylan” Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Fedakarlığın, aydınlığın, çağdaşlığın, cumhuriyet ilkelerine bağlılığın en önemli isimlerinden biri olan Türkan Saylan’ın hayatının ele alındığı ve Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği “BEN TÜRKAN SAYLAN”, Şenay Gürler’in incelikli ve içten yorumuyla sizlerle buluşuyor.

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

Tarih: 4 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Mabel Matiz Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Müziğin sevilen ismi Mabel Matiz , 5 Kasım’da JJ Arena sahnesinde dinleyenleriyle buluşuyor.

Yer: JJ Arena

Tarih: 5 Kasım 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Etkinlik: Başarılı Oyuncu Nejat İşler Kasım Ayında The Populist’te

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

The Populist’in yoğun ilgi gören sanat etkinliği YÜZ YÜZE’nin Kasım ayı konuğu başarılı oyuncu Nejat İşler olacak. Türk sinemasının kült yapımları; Mustafa Hakkında Herşey, Barda, Kaybedenler Kulübü gibi birçok önemli yapımın başrolünde yer alan başarılı oyuncu Nejat İşler, 6 Kasım Pazar günü Yapı Kredi bomontiada’da sanatseverlerle bir araya gelecek.

Yer: Yapı Kredi bomontiada

Tarih: 6 Kasım Pazar, 17:00 – 18:30

Tiyatro: Ali Poyrazoğlu’ndan “Şıngır Şıngır Beyoğlu”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Ali Poyrazoğlu’nun doğaçlama oyunu…

Dram, trajedi ve yaşanmışlıklar hepsi aynı sahnede, muhteşem bir akış ve uzun süre etkisinden çıkamayacağınız bir sohbetle anlatılıyor. Ağlatıyor… güldürüyor.

Ali Poyrazoğlu diyor ki;
‘’……Sahnenin tozu da tıpkı kar gibi inanılmaz bir büyüyle örter her şeyi. Kar yağıp örtse de izlerin zihnimizdeki uzantısı kalır. Giderken iz bırakır sevdiğimiz oyuncular, yazarlar, şairler, seyirciler… Bıraktığımız izler sizin içindir, sizlerindir… Düş gücü denizlerinin korsanıdır seyirciler, oyuncular. İstedikleri limana demir atarlar…’’

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

Tarih: 6 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Festival: Beats By Girlz Türkiye Festivali Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Alternatif bir müzik ve teknoloji buluşması olan Beats By Girlz Türkiye Festivali 4-5-6 Kasım tarihlerinde konserler, atölyeler, konuşmalar ve DJ performanslarıyla Yapı Kredi bomontiada ev sahipliğinde ziyaretçilerini ücretsiz olarak ağırlayacak.

Yer: Bomontiada

Tarih: 4-5-6 Kasım 2022

Bilet: Ücretsiz

Performans: Üç Gerçek Hamile Kadından Sıra Dışı Bir Deneyim

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Üç gerçek hamile kadın, Yerebatan Sarnıcı’nın büyülü atmosferinde seyirciyi sıradışı bir deneyime davet ediyor!

Doğumlarına az kala bu üç kadın oyuncu, “tam da şimdi sahnede olmanın sırası” diyerek, 7 aylık gebe bedenleriyle meydan okuyan bir performans sergiliyorlar.

Yer: Yerebatan Sarnıcı

Tarih: 8 Kasım 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Olmak ya da Olamamak, İnsanoğlunun Varlık Sebebi

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Kültürel yoksunlukta çürüyen bir toplumda varoluşunuza bir sebep ararken, hapishaneye düşseniz ve oradaki bir mahkuma, hayatınızı adadığınız tiyatro sanatı üzerinden oyunculuk çalıştırsanız? Bu yoksunlukta böylesi bir çaba sizin umutlarınızı yeşertir miydi? Yoksa bu batak dünyada oyunculuğun tanımının ün ve şöhretle sınırlı olduğu gerçeğiyle yüzleşip, tümo vizyonunuzun, bilginiz dağarcığında kendi darağacınızı kurduğunu görüp derin bir yalnızlık duygusuyla mı boğulurdunuz?

Dolandırıcı Gepetto, dilsiz Horace ve oyuncu-yönetmen Robert’in, hayatta da aranan bu dipsiz soruya birlikte balıklama dalışlarının hikayesi.Olmak ya da olamamak…

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

Tarih: 10 Kasım, 20:30

Bilet: Biletix

Etkinlik: Brand Week Istanbul 10’uncu Yılını Kutluyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Bu sene 10’uncu yılını kutlayan Brand Week Istanbul, “Time To Reset” teması ile yaratıcı endüstrileri ve markalar dünyasını Zorlu PSM’de bir araya getiriyor. Brand Week Istanbul 9-10-11 Kasım tarihlerinde sunumlar, paneller, araştırma çıktıları ve tartışmalarla dünyanın farklı yerlerinden gelen yaratıcı liderleri 5 ayrı sahnede izleyicisi ile buluşturacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 7 – 11 Kasım 2022

Bilet: Brandweekistanbul

Konser: Giusseppe Gulotta – Okan Akbaş – CRR Genç Oda Orkestrası

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Giusseppe Gulotta – Okan Akbaş – CRR Genç Oda Orkestrası konseri CRR’de gerçekleşecek.

Yer: CRR Konser Salonu

Tarih: 13 Kasım 2022, 19:00

Bilet: Biletix

Etkinlik: Artweeks Akaretler 7. Edisyonu Çağdaş Sanat Severler İçin Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Akaretler Sıraevler’de gerçekleştirilen, Bilgili Sanat ve Sabiha Kurtulmuş’un organizasyonunu üstlendiği çağdaş sanat etkinliği Artweeks, yeni edisyonunda da izleyicilere farklı disiplinlerden pek çok eser sunacak. Çağdaş sanatın çeşitliliğini, galeriler, bağımsız sanatçılar ve koleksiyoner sergileriyle kutlayan etkinlik, 13 Kasım’a kadar Akaretler Sıraevler 15,17,19,37-39 ve 55 numaralı binalarında ücretsiz devam edecek.

Yer: Akaretler Sıraevler

Tarih: 2-13 Kasım 2022

Konser: “Şanışer & Sokrat St” Ücretsiz Konseriyle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Sunduğu teknoloji ve özellikleriyle konser deneyimine farklı bir boyut kazandıran yeni nesil etkinlik platformu JoJo Akbank “Şehrin İyi Hali” kapsamında Şanışer & Sokrat St konserine ev sahipliği yapıyor.

Yer: JJ Arena

Tarih: 13 Kasım 2022, 21:00

Konser: Faun İlk Kez İstanbul’a Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Folk müziğin pagan mitolojisi ile en güzel birlikteliği Faun, %100 Metal katkılarıyla ilk İstanbul konseri için 12 Kasım 2022 Cumartesi günü Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde!

Faun 1998’de kurulan pagan folk ve Orta Çağ müziği yapan bir Alman grubudur. Grup üyeleri Faun’un kendine özgü tarzını, eski enstrümanları kullanarak ve vokalleri müziğin merkezinde tutarak oluşturuyor. Faun şarkı sözlerini Almanca, Latince, Yunanca ve bazı İskandinav dilleri başta olmak üzere çeşitli dillerde yazıyor ve bu sözleri Kelt arpı, İsveç arpı, hurdy-gurdy, gayda, cittern, flüt gibi enstrümanlarla eşsiz bir müziğe dönüştürüyor.

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Tarih: 12 Kasım 2022, 21.30

Bilet: Biletix

Konser: Sabahattin Ali 115 Yaşında

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Aysun Kocatepe ve Ali Kocatepe’nin özenle hazırladıkları espirili ve keyifli sahnelerine, bu etkinliğe özel bir araya gelen senfoni orkestrası, ekrana yansıtılan görseller ve anekdot anlatımları eşliğinde 15 Kasım’da CRR’de seyirciyle buluşacak.

Beş yıl önce “Sabahattin Ali 110 Yaşında” konseptiyle İstanbul Zorlu PSM’de galası yapılan konser dizisi, orkestra eşliğinde bugüne kadar birçok şehirde sahnelendi. 2022 yılında “Sabahattin Ali 115 Yaşında” konserleriyle seri Kırklareli ve Kuşadası’nın yanı sıra Ankara’da Kemal Gürücü yönetiminde Kent Orkestrası eşliğinde ve Eskişehir’de Ender Sakpınar yönetiminde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası eşliğinde senfonik olarak gerçekleştirilmiştir.Aysun Kocatepe ve Ali Kocatepe’nin özenle hazırladıkları espirili ve keyifli sahnelerine, bu etkinliğe özel bir araya gelen senfoni orkestrası, ekrana yansıtılan görseller ve anekdot anlatımları eşliğinde 15 Kasım’da CRR’de seyirciyle buluşacak.

Yer: CRR Konser Salonu

Tarih: 15 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Stand-Up: Lady Malumat, İstanbul Komedi Festivali’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Reklamcılık hayatını zirvede bırakıp, komedyenliğe magmadan başlayan Lady Malumat, İstanbul Komedi Festivali etkinlikleri kapsamında seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

Maksimum eğlence ve maksimum kahkaha için; 16 Kasım’da BKM Mutfak Kadıköy’de, gerçekleşecek gösteriyi kaçırmayın.

Yer: BKM Mutfak Kadıköy

Tarih: 16 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Konser: Nükhet Duru: Nünü Caz Söylüyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Türk müziğinin en güçlü ve önemli seslerinden Nükhet Duru, POW Trio ve gitarist Cenk Erdoğan ile kabare ve caz şarkılarını seslendireceği “Nünü Caz Söylüyor” konseriyle İş Kuleleri Salonu’nda sevenleriyle buluşacak.

Yer: İş Sanat İş Kuleleri Salonu

Tarih: 16 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Köfn Müzikseverlerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Güzel bir müzik gecesi Mask Beach sahnesinde sizi bekliyor.

Yer: Mask Beach

Tarih: 16 Kasım 2022, 22:00

Bilet: Biletix.

Fuar: 3. IAAF İstanbul Sanat ve Antika Fuarı

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

3. IAAF İstanbul Sanat ve Antika Fuarı, Lütfi Kırdar Sergi Sarayı’nda sizleri bekliyor!

IAAF İSTANBUL Sanat dünyasının öncü isimlerinin seçilmiş eserlerini, Antika objeleri, özel Mücevher özel bölümünü, tasarım ürünlerini bir çatı altında topluyor ve sizlerin beğenisine sunuyor. Sizleri geçmişin estetik değerlerinden bugüne büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor. Antika ve Sanat Eser koleksiyonerlerini buluşturan tek organizasyon olan IAAF İSTANBUL Lütfi Kırdar Sergi Sarayında sizleri bekliyor.

Yer: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Tarih: 16 Kasım 2022, 16:00

Bilet: Biletix

Konser: Kenny Garrett, CRR’de Sizlerle Buluşmaya Hazırlanıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

2011 yılında Berklee College of Music’den fahri doktoraya layık görülen, günümüzün en yetenekli alto/soprano-saksafoncularından Kenny Garrett, 17 solo, 3 derleme yanısıra, Donald Byrd, Chick Corea, Miles Davis, Roy Haynes, Freddie Hubbard, Marcus Miller, Mulgrew Miller, Charnett Moffett, Woody Shaw, Mike Stern, Jeff “Tain” Watts dahil olmak üzere işbirliği yaptığı 74 albüm ile 30 yılı aşkın kariyerinde sayısız esere dokunan Garrett, Grammy ve Soul Train ödülleri dahil olmak üzere, 26 adaylığa ve 1’i Grammy olmak üzere 15 ödüle layık görüldü. Prisoner of Love, Songbook, Pushing the World Away dahil olmak üzere 14 albümü ile haftalarca Billboard Top 25 Caz Albüm listesindeki yerini korudu. 1980’lerin ortalarında Miles Davis’in grubunda yer aldığından beri, Garrett müziğinde tek bir dokuyu aradı: mutlak mükemmelliyet. Yeni albümü “Sounds From The Ancestors” ise, dinleyicisini ve hatta kendisini her zamankinden daha öteye götürerek, Garrett’ın kişiliğinde ve müziğinde tarihi, kültürel miltaşlarına dokunarak, henüz aşina olmadığımız alanlarını günyüzüne çıkarıyor. Uzun zamandır dünyanın her bölgesinden yeşeren müzik tınılarıyla ilgilenen Garrett, özellikle Afrika ve Afro-Küba’yı sentezleyen ritmik ve coşkulu dokunuşlarıyla, dinleyicisine hafızasının derinliklerinden sıyrılıp gelen resimleri, eşsiz notaları ile harmanlayarak sunuyor.

Yer: CRR Konser Salonu

Tarih: 16 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Festival: Avusturya’nın En Aykırı İş Festivalı Fifteen Seconds İstanbul’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

İstanbul, Fifteen Seconds Festivali’nin ilk uluslararası versiyonuna İstanbul Grand Airport (IGA) ana sponsorluğunda ev sahipliği yapacak. Avusturya’nın Graz kentinde 2014 yılında düzenlenmeye başlayan, yaratıcılık, tasarım ve inovasyon ekseninde iş dünyasının alanında öncü isimlerini bir araya getiren Fifteen Seconds Festivali, 17 Kasım’da İstanbul’da!

Yer: Fişekhane

Tarih: 17 Kasım 2022

Etkinlik: Öğrencilerinden Öğretmenlerine Cam Boyama Atölyesi

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

D&R ve edding’le öğrencilerinden öğretmenlerine özel cam boyama atölyesi. Ara tatilde D&R ev sahipliğinde edding çizim atölyesine katılan çocuklar çizer Pınar Toprak Öztürk ile Öğretmenler günü için cam çerçeveler boyayacaklar. 18 Kasım’da Hilltown Avm’de 19 Kasım’da İstinye Park’ta yapılacak olan atölyeler 13:00- 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Yer ve Tarih: 18 Kasım Hilltown Avm / 19 Kasım İstinye Park , 13:00

Bilet: Etkinlik ücretsizdir.

Gösteri: Anadolu Ateşi Yanmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Anadolu Ateşi’nin temel konsepti medeniyetler buluşmasıdır. Doğu ile batı kültürlerinin buluşmasını hedefleyen, evrensel barış mesajları veren bir dans portresidir. Halk danslarını bale, modern dans ve dansın diğer disiplinleri ile sentezleyerek dünyaya modern standartlarda bir gösteriyi, bir kültürel şöleni sunmaktadır. Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi hemen hemen her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün bir projedir. Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan proje, Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedeflemektedir.

Yer: Bostancı Gösteri Merkezi

Tarih: 18 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: The Comet Is Coming

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Saksafon ve shakuhachi’de Shabaka, synth’te Danalogue ve davulda Betamax’ten oluşan The Comet Is Coming; şimdiki anın içinde kaybolma hissini punk rock’ın en saf hali, boyutlar arası caz vuruşları ve derin dans pisti transını birleştirerek dinleyicisine sunuyor. 2016’da yayımladıkları “Channel The Spirits” albümüyle Mercury Ödülü’ne aday gösterilen grup, hızla dikkatleri üzerine çekerek kısa sürede ismini duyurmayı başardı. Sun Ra, Frank Zappa ve Jimi Hendrix etkisindeki sound’larını Afro-fütürist bir yaklaşımla oluşturan ekip; ismini BBC Radiophonic Workshop’tan alıyor. İkinci albümleri “Trust in the Lifeforce of the Deep Mystery”i 2019’da paylaşan grup; Pitchfork, Guardian, NME ve Mojo gibi birçok müzik mecrasından övgü topladı. Grubun 23 Eylül’de yayımlayacağı son albümü “Hyper-Dimensional Expansion Beam” ise yeni evrenlere ve boyutlara açılan bir kapı olmayı vadediyor. The Comet Is Coming; dünyanın sonunu hayal ederken sahneyi uzay mekiği, mikrofonuysa hızlandırıcı olarak görüyor ve kuyruklu yıldızın yaklaştığına işaret ediyor.

Yer: Babylon

Tarih: 18 Kasım 2022, 22:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Escobar Funeral İkinci Sezonunda Seyircisi İle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın ölümünden sonra bu kez arafta düşmanlarına karşı verdiği savaşı ve bu savaşta hala gücün kendi elinde olduğu düşüncesinden çıkan yıkımının acizliğini; sevdikleri ile yüzleştiğinde pişmanlıklarını, acısını, aşkını ve son bir mücadele ile içinde bulunduğu izbe mezarından kurtulma çabasını görüyoruz.

Büyüleyici atmosferi, trajik sahneleri ve derin metni ile eleştirmenlerden tam not alan Escobar Funeral ikinci sezonunda seyircisi ile buluşuyor.

Yer: Cevahir Salon

Tarih: 18 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Unutulmayacak Bir Müzik Gecesi

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Events Across Turkey’in bir kült haline gelen uluslararası ödüllü projesi An Epic Symphony, 18 Kasım 2022’de ülkemizin en önemli rock gruplarından MANGA’yı Night Flight Symphony Orchestra eşliğinde yeniden ağırlıyor.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 18 Kasım 2022, 21:00

Bilet: Biletinial

Etkinlik: Çocuklar Hem Eğleniyor, Hem Haklarını Öğreniyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Kadıköy’de ‘Çocuğum Haklarım Var’ şenliği başlıyor. 18, 19, 20 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek şenlik Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nde. ‘Çocuğum Haklarım Var’ sloganıyla Kadıköy Belediyesi’nin hayata geçirdiği şenlikte üç gün boyunca farklı yaş grubundan çocuklara ve ebeveynlere yönelik atölyeler, söyleşiler, film ve tiyatro gösterimleri yer alıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında geliştirdiği ve çocuk haklarına farkındalık yaratacak şenlikte çocuklar oyunlar eşliğinde haklarını öğrenecek, bu haklarını yorumlayabilecek ve haklarına ilişkin analizlerde bulunabilecek.

Yer: Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Tarih: 18-19-20 Kasım 2022

Etkinlik: Dünyaca Ünlü Şefler Sürdürülebilirlik ve Biyoçeşitlilik Temasında Buluşacak

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Dünya gastronomi etkinlikleri içerisinde ilk 4 sırada yer alan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, 19-20 Kasım 2022 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını yeniden açıyor. Bu sene “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” teması çerçevesinde şekillenecek olan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar ve Gastromasa Hospitality olarak 4 yeni konsepti ile Gastromasa’nın çatısı altında yer alarak dünya gastronomisine etki etmeyi hedefliyor.

Yer: Haliç Kongre Merkezi

Tarih: 19-20 Kasım 2022

Konser: Borusan Quartet’ten Sezonun İlk Konseri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Borusan Quartet, yeni sezonunun ilk konserinde sahnesini Albion Quartet ile paylaşacak. 2016 yılında kurulan Albion Quartet, İngiltere’nin en prestijli sahnelerinden Wigmore Hall’daki ve kuruculuğunu Benjamin Britten ve Peter Pears’ın üstlendiği Aldeburgh Festivali’ndeki başarılarının ardından Türkiye’de ilk konserini vermeye hazırlanıyor. Borusan Quartet, 21 Kasım Pazartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda vereceği konserde Albion Quartet’le birlikte Felix Mendelssohn’un Op. 20 Yaylı Çalgılar Sekizlisi’ni seslendirecek. Konser öncesinde Serhan Bali ve Aydın Büke program üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek.

Yer: Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Tarih: 21 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Borusan Sanat

Tiyatro: Ödüllü “Alice” Müzikali Geri Dönüyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Kasım 2022

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak yeniden sahnedeki yerini alıyor.

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Tarih: 22 Kasım 2022, 21:00

Bilet: Biletix

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları