preloader

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

26.03.2023
İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Yazı Boyutu:

Nisan ayı İstanbul’a baharın müjdecisi olarak dolu dolu sanat programlarıyla geliyor. İşte Nisan 2023’te İstanbul’daki sanat etkinlikleri...

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Baharın ilk günleri İstanbul’a sanat alanından hareketli günlerle geliyor. Nisan ayı, yeni etkinliklerle birlikte İstanbul’a “merhaba” diyor. Kültür ve sanat şehri İstanbul, 2023 Nisan ayı boyunca tiyatrodan sinemaya, konserden atölyeye pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Sizler de bu ay “Ne yapsak?” diye düşünüyorsanız, sizin için derlediğimiz kalbinize ve ruhunuza iyi gelecek etkinliklere bir göz atın!

Tiyatro: ‘Cyrano’ Bu Sezon DasDas’ta Hayat Bulacak

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

DasDas’ta Edmond Rostand’ın unutulmaz eseri Cyrano De Bergerac bu sezon yeniden canlanacak. Bülent Emin Yarar’ın Cyrano’ya hayat vereceği oyunun prömiyeri 24 Nisan Pazartesi akşamı gerçekleşecek.

Yer: DasDas

Tarih: 24 – 25 – 26 – 27 Nisan 2023, 20:30

Bilet: Mobilet

Tiyatro: Karı Koca İşleri Sahne Alıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Evlilik nedir? İnsan neden evlenir? Kız tarafı. Erkek tarafı. Biz neden evlendik? Nasıl evlendik? Düğünümüz!
Ailelerimiz, kariyerlerimiz, geçmişimiz, geleceğimiz… Magazin. Dedikodu. Bilinenler, bilinmeyenler, bildiğimizi sandıklarımız, merak ettiklerimiz, yüzleşemediklerimiz, kaçtıklarımız, asla kaçamadıklarımız…
Ne kadar aynıyız aslında.

Yer: Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi

Tarih: 26 Nisan 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Kalben Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Kalben, 28 Nisan tarihinde Dorock XL Venue Taksim Fitaş Sahnesi’nde!

Yer: Dorock XL Venue – Fitaş Sahnesi Taksim

Tarih: 28 Nisan 2023, 22:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Roma’da Bir Cinayet

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

“Çünkü ne de olsa her yol Roma’ya çıkar, her kaybeden de mutlaka aşkı arar.” Genç bir çift… Eski bir çift… Yeni bir çift… Ve garip bir algoritma! Aşkın şehri Roma’da muhteşem olması gereken bir gün hiç de beklenildiği gibi gitmez. Sonu kestirilemeyen bu muhteşem gün, herkesin sırlarının bir bir ortaya döküldüğü unutulmaz bir sona şahitlik edecektir. Bu sonda birinin değil hepsinin parmağı vardır. Hepsi bir o kadar kazanan, bir o kadar kaybedendir. Tıpkı hayat gibi! “Roma’da Bir Cinayet” dinmeyen temposuyla seyirciye “acaba” sorusunu ağzı kulaklarında sorduran bir oyun… Tek perde, asla inmeyen temposuyla izleyenleri Roma’nın aşk dolu atmosferinde hem ilginç bir evliliğe hem de garip ayrılığa götürüyor. Gerçekten her evlilik bir cinayet midir ya da hiçbir ilişki de yalan yok mudur? Aşk her şeyden üstün gelebilir mi bu çağda?

Yer: Kartal Sanat Tiyatrosu Salonu

Tarih: 29 Nisan 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Hayko Cepkin Sevenler İçin Kaçırılmayacak Konser

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Hayko Cepkin, 29 Nisan’da Dorock XL Venue Taksim Fitaş Sahnesi’nde.

Yer: Dorock XL Venue

Tarih: 29 Nisan 2023, 22:30

Bilet: Biletix

Konser: Uluslararası Caz Günü: Barış Demirel “BD Deneyimi”, Sercan Debelec Sextet

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Trompetçi, müzisyen, şarkı yazarı ve prodüktör Barış Demirel’in son projesi “BD Deneyimi”, sanatçının kayıtlarında ve sahnesinde pop, hip-hop ve dub türleri ekseninde sunduğu türler arası bir deneyim. Barış Demirel, “BD Deneyimi”nde kendi şarkılarının yanı sıra popüler parçalardan yaptığı bir seçkiyi de yeniden yorumluyor. Yerli ve uluslararası sahnede birçok performans veren ve sayısız iş birliği yapan müzisyen ilk solo albümü “Mutluluklar”ı 2021’de yayımladı. İkinci albümü “Bi’ Aralar İyiydim”i geçtiğimiz günlerde dinleyicisiyle paylaşan Barış Demirel, İsviçreli prodüktör Kadebostany ile de ortaklığına devam ediyor.

Yer: Babylon

Tarih: 30 Nis 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Tarabya Konserleri Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Büyük Tarabya Oteli’nin yüzyıllık mirası üzerine modern bir yaklaşımla tasarlanan The Grand Tarabya Hotel, çok özel bir konserle klasik müzik tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Dünyanın farklı noktalarında başarıyla ülkemizi temsil etmiş, Türkiye’nin önde gelen keman virtüözlerinden Cihat Aşkın ve ülkemizin en geniş repertuvarlarından birine sahip usta piyanist Cana Gürmen bu özel konser için bir araya geliyor.

Şarkıların prensi Schubert’ten, Dvorak’a; Fritz Kreisler’den Manuel de Falla’ya uzanan eşsiz bir program sizleri bekliyor.

Yer: The Grand Tarabya Hotel

Tarih: 30 Nisan 2023, 11:00

Bilet: Mobilet

{57826}

Şimdiden Yerinizi Ayırın

Konser: Ukraynalı Rock Grubu Okean Elzy, “Help for Ukraine” Turnesiyle İstanbul’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

1994 yılında Ukrayna’nın Lviv kentinde kurulan ve ilk konserlerini 1995 yılında Lviv Opera Tiyatrosu’nun karşısında veren grubun, bugüne kadar imza attığı 11 albüm ve 20’den fazla tekli bulunuyor. Kendi dillerinde yazdıkları şarkılarıyla, sadece kendi ülkelerinde değil, dünyanın dört bir yanında geniş bir hayran kitlesine sahip olan Okean Elzy, öze dokunan eşsiz sound’u ile dikkat çekiyor. Müziğiyle dinleyenleri yakalamayı, birleştirmeyi başaran grup, daha önce Polonya, Almanya, Kanada, ABD, İngiltere, Avustralya başta olmaz üzere birçok ülkede verdiği konserlerle adından sıkça söz ettiriyor. Türkiye’de de geniş bir hayran kitlesine sahip olan grup İstanbul konseri için geliyor.

Yer: Maximum UNIQ Açıkhava

Tarih: 11 Haziran 2023, 21:00

Bilet: Mobilet

Festival: CI Bloom, 2023 Yılı Programını ve Partnerlerini Duyurdu

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Türkiye’deki çağdaş sanatın büyümesine odaklanan sanat fuarı CI Bloom, ikinci edisyonuyla 31 Mayıs- 4 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak. CI Bloom bu yıl, genişletilmiş bir programla kâr amacı gütmeyen yaratıcı endüstriler için de bir buluşma noktası olmaya devam ediyor. Bölgenin yeni nesil sanatçılarını ve sanat profesyonellerini bir araya getirecek olan fuar, Borusan Otomotiv BMW Türkiye, Paribu ve LG OLED evo partnerliğinde
gerçekleştirilecek.

Yer: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Tarih: 31 Mayıs- 4 Haziran 2023

Bozcaada Caz Festivali İçin Şimdiden Takviminize Not Alın

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Eylül ayında bağlar bozulurken, Bozcaada Caz Festivali caz ritimleri eşliğinde hem kendimizle hem birbirimizle hem dünyayla yeni ve sağlam bağlar kurmaya davet ediyor bizi… Festivalin yedinci senesinde adanın özgün ruhunu cazla ve disiplinlerarası etkinliklerle keşfetmek için geri sayım başladı! 8-9-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Paribu ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan festival her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılarına benzersiz bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Yer: Bozcaada Çeşitli Mekanlar

Tarih: 8-9-10 Eylül 2023

Bilet: Passo

{10569}

İstanbul’da Ziyaret Edebileceğiniz Sergiler

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

İstanbul’da nisan ayı boyunca çağdaş sanat dünyası kapılarını ilgililerine açıyor, birçok müze ve galeri yine sanatseverlere kaçırmamaları gereken sergiler sunuyor. “Nisan’da İstanbul’da hangi sergileri görmeliyim?” diyenler için devam eden, yeni açılan ve izleyicilerini bekleyen sergileri keşfetmek için tıklayın!

{24709}

İstanbul’da Katılabileceğiniz Çocuk Etkinlikleri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Nisan ayı hem ara tatil hem 23 Nisan hem de Ramazan Bayramı ile miniklerin bol bol kültür-sanat etkinliklerine katılabilecekleri bir ay oluyor. Minikler için nisan ayında şehirde gerçekleşecek birçok keyifli etkinliği Nisan 2023 Çocuk Etkinlikleri haberimize tıklayarak keşfedin!

{17692}

Süresi Geçen Etkinlikler

Konser: Levent Yüksel Sevenleriyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Levent Yüksel 1 Nisan akşamı Jolly Joker Vadistanbul sahnesinde dinleyicileriyle buluşuyor. Yıllardır performansından bir şey kaybetmeyen sanatçı sevenleri için yeniden sevilen şarkılarını seslendirecek.

Yer: Jolly Joker Vadistanbul

Tarih: 1 Nisan 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Derinden Gelen Sesler: Bach’tan Itrî’ye

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

“Derinden Gelen Sesler, Bach’tan Itrî’ye” Yerebatan Sarnıcı’nda başlıyor. Batı ve Doğu medeniyetlerinin temsilcileri olan iki büyük müzik insanının yaşamları ve eserleri, Night Shift kapsamında gerçekleşecek “Derinden Gelen Sesler: Bach’tan Itrî’ye” deneyimi ile aynı sahnede buluşuyor.

Yer: Yerebatan Sarnıcı

Tarih: 3 Nisan 2023, 22:00

Bilet: Passo

Tiyatro: “Kuşlar” Tiyatroseverler ile Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya klasiklerinin en önemli eserlerinden biri olan olan “Kuşlar”, yazıldığı günden bu yana 2500 yıl geçmesine rağmen hem geçmişe hem de günümüze ışık tutmaya devam ediyor. Oyun, Atina devletinde yaşayan iki arkadaşın savaşlardan, adaletsizliklerden ve yönetimin keyfi tutumlarından bezerek, kendilerine yeni bir yurt aramalarıyla başlar. Ancak, bir ütopyanın peşine düşen iki arkadaş, hayalini kurdukları yeni düzende, kendi kaçtıkları tuzaklara düşmekten kurtulamazlar. 4 Nisan’da Maximum Uniq Hall’da sahnelenecek Semaver Kumpanya’nın “Kuşlar” oyunu için yerinizi şimdiden alın.

Yer: Maximum UNIQ Hall

Tarih: 4 Nisan 2023 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Küheylan, Yeni Yorumuyla Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Amadeus’un oyun yazarı Peter Shaffer’ın gerçek bir olaydan esinlenerek kurgulayıp kaleme aldığı, Broadway’de 1200 kez sahnelenen Tony ödüllü başyapıtı Küheylan, Barış Erdenk rejisi ile sahnede! Başrollerini Kerem Alışık, Emir Özden, Hatice Aslan, Devrim Nas, Açelya Devrim Yılhan ve Gizem Katmer’in üstlendiği efsanevi oyun, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment ortak yapımı ile seyirciyle buluşuyor… Tutkularının esiri olup gerçekleştirdiği korkunç bir olaydan ötürü hastaneye yatırılan 17 yaşındaki Alan Strang (Emir Özden) ile onu analiz eden ve iyileştirmeye çalışan psikiyatrist Martin Dysart’ın (Kerem Alışık) hikayesini konu alıyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 4 Nisan 2023, 21:00

Bilet: Passo

Konser: Fazıl Say & Jamal Aliyev Aynı Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say 5 Nisan’da Zorlu PSM’de muhteşem bir konserle dinleyici ile buluşacak. Konserde sanatçının Zorlu PSM’nin siparişi üzerine 2021 yılında viyolonsel ve piyano için bestelediği Hayat Ağacı Süiti seslendirilecek. Sanatçının var oluşunda güçlü bir anlam taşıyan değerlerin ve kişilerin; onun yaşamının, anılarının, düşünsel dünyasının içinde büyümesini ve köklenmesini eşsiz melodilerle anlatan “Hayat Ağacı” aynı zamanda Fazıl Say’ın yüzüncü eseri olma özelliğini de taşıyor.

Bu özel gecede Fazıl Say’a viyolonsel sanatçısı Jamal Aliyev eşlik edecek. “Hayat Ağacı” eserinin yanı sıra Say’ın Dört Şehir sonatı ve F. Schubert’in D. 960 sibemol major piyano sonatı da gecede dinlenebilecek diğer eserler arasında.

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Tarih: 5 Nisan 2023 21:00

Bilet: Pass

Tiyatro: “Evlilikten Sahneler” Bir Çiftin Başına Gelenleri Yakından İzlemeye Davet Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Johan ve Marianne 10. evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan iki çocuk sahibi mutlu bir çifttir. Her şey her an planlı, her gün olması gerektiği gibidir. Her evli çift gibi bazı sorunlar yaşar, bu sorunları karşılıklı oturup konuşup mantıklı bir şekilde çözüp hayatlarına devam ederler. Ama yavaş yavaş karşılaştıkları sorunları eski yöntemlerle çözemediklerini fark ederler, kurdukları günlük planlar da aynı mükemmellikte işlememektedir.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 6 Nisan 2023, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Aleksey Igudesman ve Hyung-ki Joo Sahnede Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Kendine has esprili tarzları ve sundukları gösterileri ile dünya çapında çok sayıda hayranı olan Aleksey Igudesman ve Hyung-ki Joo, bu konserde “Mutluluğu size gümüş bir orkestra tepsisinde sunacaklar ve müziğin her porsiyonu sizi dünyanın sorunlarından biraz daha uzaklaştıracak.” Müzikle mutluluğun yakın ilişkisini henüz konservatuvar öğrencisiyken arkadaş olup kurdukları ikiliyle gösterilerine taşıyan Igudesman ve Joo, 2016’da John Malkovich ile iş birliği yaparak çıkarttıkları You Just Have to Laugh adlı albümle de gündemin neşeli sayfasındaki yerlerini almışlardı. Konser salonlarında ve YouTube’da milyonlarca müziksever tarafından izlenen, hayranları arasında Hans Zimmer ve Billy Joel gibi isimlerin de bulunduğu ikili, BİFO ile Sascha Goetzel yönetiminde vereceği konserde, Viyana’dan dünyaya açılan ödüllü perküsyoncu ve besteci Lucy Landymore ile sahnede olacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 6 Nisan 2023, 20:00

Bilet: Passo

{39705}

Konser: İngiliz Bağımsız Müzisyen İstanbul’a Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Kendine sanatla dolu bir kariyer inşa eden İngiliz bağımsız müzisyen, ressam ve söz yazarı Piers Faccini, 6 Nisan akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’ne geliyor. “A Storm is Going to Come”, “Dunya”, “Firefly” gibi şarkılarıyla çalma listelerimizdeki dingin limanımız Piers Faccini, yedinci stüdyo albümü Shapes of the Fall ile Güney Avrupa ile Yakın Doğu ve Afrika arasında köprü kurarak, yüzyıllar boyunca Akdeniz kıyılarında uzun süredir duyulan kültürler arası diyalogları sürdürme tutkusunun peşinden gidiyor. Şarkılar İngilizce yazılmış ve söylenmiş olsa da Shapes of the Fall’daki müzikal etkiler, ağırlıklı olarak Faccini’nin kendi Akdeniz soyundan yararlanarak şarkıdan şarkıya değişen ve yolculuk boyunca sesiyle birden fazla sınırı aşan bir müzikal yolculuk yaratıyor. Paradise Fell veya Together Forever Everywhere gibi şarkıların anglo-amerikan folk kayıtlarından, Firefly veya Dunya gibi parçalardaki Orta Doğu veya Kuzey Afrika modlarının ürkütücü çöl notalarına kadar ince ince işlenmiş yedinci albümü dinleyenlerine müzikal bir yolculuk hissi yaratıyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 6 Nisan 2023, 21:00

Bilet: Passo

Atölye: Balık Pişirme Teknikleri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Denizin lezzeti bambaşka! Bu lezzet deryasından çıkan balıklar nasıl temizlenir? Hangi balık nasıl pişirilir? Fark yaratacak balık lezzetleri nasıl hazırlanır? Bu soruların yanıtları ve balığa dair tüm bilmek istedikleriniz bu workshop’ta! Etkinlikte kullandığınız önlük ve kepler hediye olarak sizlerde kalacaktır.

Yer: Chef’s Table Mutfak Akademisi

Tarih: 7 Nisan 2023, 19:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Bir Baba Hamlet Oyunu, İzleyicisiyle Buluşmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Önce Sebastian Seidel’in komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ile topraklarımıza davet edildi. Sonra Baba Sahne’nin babacan yorumuyla ağız tadımıza layık hale gelip “Bir Baba Hamlet”e dönüştü. Finalinde ise Şevket Çoruh ile Günay Karacaoğlu’nun damakta kalan oyunculuğu ve Emrah Eren yönetmenliğiyle sahneye taşındı.

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Tarih: 7 Nisan 2023, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Büyük Ev Ablukada Akustik Matine

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Pek çok bağımsız müzisyene ilham veren Büyük Ev Ablukada, matine ve suare şeklinde gerçekleştirilecek çok sevilen akustik konserleriyle % 100 Studio’da!

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 8 Nisan 2023, 17:00

Bilet: Passo

Konser: Teoman’ın Koyu Antoloji’si Müzikseverler İçin Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Teoman’ın Koyu Antoloji’si konseri, şarkıcının diğer konserlerinden çok farklı. Birbiriyle tema olarak ilişkili şarkıların çok farklı düzenlemelerle çalınacak olduğu bu konserde sadece hit parçalar değil, 25 senelik kariyerin birbiriyle uyumlu şarkıları da çalınıyor. Bu konsere bir yaylı grubu da ekleniyor. Genel konserlere alışık ve beklentisi o yönde olan izleyici, bu konserde nasıl bir işitsellikle karşılaşacağını anlamak için ‘Koyu Antoloji’ albümünü dinleyebilir.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 8 Nisan 2023, 20:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Aydınlıkevler Sahnelenmeye Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Yaşamak, zemheriye ve yokluğa direnmek ve Amerika’yla baş etmek üzerine dar gelirli ama zengin bir öykü… Burası Aydınlıkevler ve babaannem Amerika’ya karşı.

Yer: Maximum UNIQ Hall

Tarih: 8 Nisan 2023, 21:00

Bilet: Passo

{124169}

Konser: Kerala Dust İstanbul’a Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Üretimlerinde elektronik müzik ve geleneksel şarkı yazarlığı arasındaki ayrımı kapatmaya çalışan Kerala Dust, yeni albümleri ‘Violet Drive’ ile turlayacakları seriye İstanbul’u da dahil etti! En son 2021 yılında Sónar Istanbul’un beşinci edisyonunda Zorlu PSM’de izlediğimiz Londra merkezli grup, 8 Nisan 2023’te Turkcell Sahnesi’ne geri dönüyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 8 Nisan 2023, 22:30

Bilet: Passo

Konser: Sevilen Grup Pentagram Sahne Alıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Pentagram, Taksim Dorock XL Venue Sahnesi’nde sizlerle.

Yer: Dorock XL Venue Taksim

Tarih: 8 Nisan 2023, 22:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Aşınma Seyirciyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Şahika Tekand’ın tek kişi (solo) için yazdığı ve oyuncunun ustalığını kutlarken, aynı zamanda Performatif Sahneleme ve Oyunculuk Yöntemi’nin ilkelerini tavizsiz uygulayan ‘AŞINMA’, sanatçının yine kendisinin 2008’de yazdığı ve sahnelediği ‘Karanlık Korkusu’ndan yola çıkarak tasarladığı bir yeniden yazım olarak sahneleniyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 9 Nisan 2023, 18:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Haluk Bilginer, Sahneye Geri Dönüyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Çevirmen kimliğiyle tiyatro sahnelerinde de önemli bir görev üstlenen Haluk Bilginer, Kundakçı ile Turkcell Sahnesi’ne geri dönüyor. Sene M.Ö. 356… Pazarcı Herostratos dünya harikası Artemis Tapınağı’nı yakar. Peki neden? Oyun mu? Kumpas mı? Komplo mu? Şöhret aşkı mı? Peki kutsal Artemis Tapınağı’nın kundaklanması, efendiler ve ezilenler dünyasında nasıl bir yangına neden oldu? Kundakçı Herostratos bir terörist mi yoksa kahraman mı?

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 9 Nisan 2023, 20:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Zerrin Tekindor Sahnede Büyülüyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Handan’ın ve onun hafızasından çıkıp gelen annesi Feri’nin öyküsü, 1960’lardan bugüne uzanan bir anlatıya yerleşiyor. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun kaleminden çıkan, çok kişiyle kesişen bu tek kişilik kadın oyunu, Hira Tekindor’un yönetiminde, Zerrin Tekindor’un performansıyla seyirciyle buluşacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 10 Nisan 2023, 19:00

Bilet: Passo

{117353}

Paskalya Yemeği: Serenita Pera’da Özel Macar Paskalya Yemeği

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Serenita Pera, düzenlediği Macar Paskalya özel yemeği ile Paskalya Günü’nü kutluyor. Macar Kültür Merkezi’nin gastro diplomatı Agnes Toth ve şef Aylin Yazıcıoğlu’nun yer alacağı yemekte geleneksel Macar yemeklerinden oluşan menü misafirlere sunulacak. Macar mutfağının dünyasına giriş yapacağınız etkinlikte, Paskalya’nın gastronomi sembollerini ve iki milletin ortak gastronomi mirasını öğreneceksiniz.

Yer: Serenita Pera

Tarih: 11 Nisan 2023, 19:00

Rezervasyon: 0212 892 92 41

Dans: “Yeni Hayat” Sahnelenecek

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Geçtiğimiz sezon dünya prömiyeri gerçekleşen ve seyirciden yoğun ilgi gören “Yeni Hayat” dans gösterisi; yeni bir hayatı, iletişimi, umut ve coşkuyu yalın bir sahne tasarımı ile sahneye taşıyor. “YENİ HAYAT”ın, modern dansın, özellikle beden dili üzerine kurulu dinamizmini yansıtan performansı, 5 özgün koreografiden oluşuyor. Gösteride; Canberk Yıldız’ın “Parti”, Alper Marangoz’un “Koz”, Huri Murphy’nin “Neva”, Ferhat Güneş’in “Hep” ve Chiara Giorda’nın “Söz” adlı koreografileri izlenebilecek.

Yer: AKM

Tarih: 11 Nisan 2023, 20:30

Bilet: Biletinial

Tiyatro: Tanpınar’ın Ölümsüz Eseri Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Doğu ve batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Serkan Keskin’in onlarca surete büründüğü bir oyunculuk şöleniyle sinema ve tiyatronun iç içe geçtiği çağdaş bir uyarlama olarak izleyici ile buluşuyor. Oyunda Tuluğ Tırpan canlı piyano performansı ile hikâyeye eşlik ediyor.

Yer: Maximum UNIQ Hall

Tarih: 12 Nisan 2023, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Salvatore Adamo – İş Sanat Müzik

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Salvatore Adamo uzun bir aradan sonra 12 Nisan Çarşamba, saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiyle buluşacak. “Her Yerde Kar Var”, “Karlar Düşer”, “Komşu Kızı” şarkılarının orijinallerinin sahibi Adamo, 60’lı yıllardan bu yana en sevilen sanatçılar arasında yer alıyor. Sanat hayatı boyunca şarkıları sayısız dile çevrilen Adamo’nun albümlerinin satışı 100 milyonu aştı.

Yer: İş Kuleleri Salonu

Tarih: 12 Nisan 2023, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Lina González – Granados Piyanist Denis Kozhukhin ile İstanbul’da İlk Kez Buluşacak

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

BİFO’nun bu konserdeki şefi, Sir Georg Solti Orkestra Şefliği yarışmasını kazandıktan sonra, 2020’den itibaren günümüze dek Riccardo Muti’nin rehberliğinde çalışmalarına devam eden Lina González-Granados. Seattle Senfoni Orkestrası ile içinde bulunduğumuz sezonda birlikte çalan Granados, geçtiğimiz sezon Rachmaninov Festivali’nde bestecinin yapıtlarını yorumlayarak olağanüstü bir performans sergileyen piyanist Denis Kozhukhin ile İstanbul’da ilk kez buluşacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 13 Nisan 2023, 20:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Şener Şen Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansıması. Hizmet etmekten başka bir şey düşünemeyen köşk çalışanları da gözlerinin önünde gelişen olaylar karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Toplumdaki değişimden her biri kendi payına düşeni alacaktır. Vasıf Öngören’in bu olayları eğlenceli bir biçimde aktardığı oyun, tiyatro sahnesinde defalarca yorumlanmış ve beyazperdeye de uyarlanmıştır. 1978 yılında ilk kez İstanbul Şehir Tiyatroları’nda bu oyunda aşçı Lütfü Usta’yı canlandıran Şener Şen, 40 yıl aradan sonra aynı rolde ve genç bir oyuncu kadrosuyla tekrar sahnede.

Yer: Maximum UNIQ Hall

Tarih: 13 Nisan 2023, 21:00

Bilet: Passo

Konser: Bach’la Gezinti

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

2016 yılında Andante dergisinin altıncısını düzenlediği Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Oda Müziği Grubu” ödülüne layık görülen, 2009 yılından bu yana başarılı konser performansları, Barok’tan günümüze tüm dönemlere ilgisi ve sanatın bütün disiplinleriyle etkileşim içinde olan projeleri ile uzun soluklu ve farklı bir topluluk olduğunu kanıtlayan, her biri Türkiye’nin seçkin orkestralarının üyesi olan ve oda müziği kariyerlerini özveriyle sürdüren sanatçılardan oluşan Semplice Quartet, çok sesli müziğin babası kabul edilen Alman besteci Johann Sebastian Bach’ın ekseninde ilerleyen bu konserde, J. Haydn, L. van Beethoven, A. Borodin, B. Bartok ve Oğuzhan Balcı gibi bestecilerin eşsiz müziklerini harmanlayarak Pera Palace dinleyicisi ile buluşturacak.

Yer: Pera Palace Hotel

Tarih: 15 Nisan 2023, 11:00

Bilet: Passo

{86243}

Tiyatro: Ödüllü “Alice” Müzikali Geri Dönüyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak yeniden sahnedeki yerini alıyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 17 Nisan 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Müziğin Yıldızlarıyla Buluşmak İçin Geri Sayım Başladı

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

İçindeki aşkı, savaşı ve cesareti hissetmeyi sağlayan her biri bir baş yapıt olan filmlerden; Star Wars, Gladiator, James Bond, Superman filminin kulaklarımızdan silinmeyen soundtracklerini, 50 kişilik büyüleyici Night Flight Symphony Orchestra eşliğinde ve maNga grubunun solisti Ferman Akgül’ün katılımlarıyla gerçekleşecek olan bu büyüleyici geceye davetlisiniz.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 18 Nisan 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Dünyaca Ünlü Gitar Virtüözü Steve Vai ile 2 Özel Gece

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Rock müziğin en önemli gitar virtüözlerinden Steve Vai, Epifoni organizasyonu ile 2 ayrı şehirde konser vermek üzere ülkemize geliyor. Grammy tarihine damgasını vuran ABD’li besteci, gitarist ve prodüktör Steve Vai, geçtiğimiz yıl yayınladığı son albümü İnviolate’in Avrupa turnesi kapsamında 18 Nisan Ankara Congresium’da, 19 Nisan’da ise İstanbul Volkswagen Arena’da sahnede olacak.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 19 Nisan 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Bir Delinin Hatıra Defteri Sürüyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

Bir Delinin Hatıra Defteri, 20 Nisan akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava’da tiyatroseverler ile buluşacak.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 20 Nisan 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Festival: CityFest’23 İstanbul Kombine Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

CityFest ile Müzik ve Eğlence Bir Arada, KerkiSolfej organizasyonuyla Jolly Joker Arena’da!

Can Bonomo – Nova Norda – Konuya Fransız

Yer: JJ Arena

Tarih: 21 Nisan 2023

Adamlar – Jakuzi – Dilan Balkay

Yer: JJ Arena

Tarih: 22 Nisan 2023

Dolu Kadehi Ters Tut – Sedef Sebüktekin – İlhan Güryalçın

Yer: JJ Arena

Tarih: 23 Nisan 2023

Bilet: Biletix

{26058}

Müzikal: 1923

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2023

“1923” müzikali, Bandırma’yı sarsan dalgalardan Meclis’in açılışına, Büyük Taarruz’dan Cumhuriyet’in ilanına uzanan; genç, yaşlı, çocuk, kadın ve erkek nice isimsiz Cumhuriyet kahramanının yarattığı Millî Mücadele serüvenini müzik, dans, muhteşem sahne tasarımı ve multimedya şovu eşliğinde sahneye taşıyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 24 Nisan 2023, 20:30

Bilet: Passo

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları