preloader

Ünlü Restoran Zinciri Nobu, The Ritz-Carlton İstanbul'da

20.07.2020
Ünlü Restoran Zinciri Nobu, The Ritz-Carlton İstanbul'da

Yazı Boyutu:

Dünyaca ünlü restoran zinciri Nobu, 2021 Şubat’ta Süzer Plaza içerisindeki The Ritz-Carlton İstanbul’da açılıyor.

Adını dünyaca ünlü şef Nobu Matsuhisa’dan alan Nobu Restoran, 2021 Şubat ayında Süzer Plaza içerisindeki The Ritz-Carlton İstanbul’da açılıyor. Ünlü oyuncu Robert de Niro’nun da ortağı olduğu dünyaca ünlü Nobu Restoran, İstanbul’a yepyeni bir soluk getirecek! Dünya genelinde 32 şehirde faaliyet gösteren Nobu, Türkiye’de ilk olarak Palmarina Bodrum’da açılmıştı. Şimdi ise İstanbul’da misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. NOBU Restaurant, Ritz-Carlton, İstanbul bünyesinde Türkiye’de ilk kez yerini açacak. Otel içerisinde 1000 metrekarelik özel bir alanda ve panoromik İstanbul Boğazı manzarasıyla hizmet verecek olan mekan 2 katlı olacak. NOBU’ya Süzer Plaza’dan da ayrı bir giriş imkanı sağlanacak.

Ünlü Restoran Zinciri Nobu, The Ritz-Carlton İstanbul'da

{blog@1992}

Nobu Restaurant’ın Hikayesi

1987’de Beverly Hills’de ilk Matsuhisa restoranını açan Şef Nobu, Japonya’da doğan ve profesyonel hayatının tamamını Japon mutfağında geçiren özel bir şef. Japon mutfağının spesifik ve Peru’da az bulunan içeriklerinden dolayı, Peru mutfağı ile füzyon bir tat oluşturan Şef Nobu, Peru’daki ilk restoranında klasik tekniklerin dışına çıkarak kendi imza tatlarını oluşturmuştu. Şef Nobu, kısa zamanda Robert de Niro’nun da içinde bulunduğu Hollywood yıldızlarının favori restoranı ve şefi olmayı başardı. Ardından 1994’te Robert de Niro, Şef Nobu’yu New York’taki ilk restoranlarını açmaya ikna etti. Şef Nobu, Peru ve Japon mutfağının klasiklerinden çıkarak kendi imzası niteliğinde menüler oluşturdu. Zamanla mutfağında farklı ülkelerin esintilerine yer veren Şef, bir röpotajında mutfağında lokal malzeme kullanımına dikkat ettiğini söyledi ve Türk lezzetlerinin mutlaka mutfağına gireceğini vurguladı.

İkonik Japon restoranı NOBU, dünya çapında 43 restoranı ve en ikonik lokasyonlarda bulunan muhteşem Nobu Otelleri koleksiyonuyla büyümeye devam ediyor. NOBU, çarpıcı atmosferi ve sürekli kendini yenileyen karakteristik menüsü ile dünya çapında hayranları çekmeye devam ediyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları