preloader

İstanbul’un Vazgeçilmezi Sunset Grill & Bar 25 Yaşında

07.09.2019
İstanbul’un Vazgeçilmezi Sunset Grill & Bar 25 Yaşında

Yazı Boyutu:

Büyüleyici manzarasıyla İstanbul’un en ünlü fine-dining restoranlarından olan Sunset Grill & Bar 25. yılını kutluyor!

Ulus sırtlarında, yeşili ve maviyi bir araya getiren harika manzarası ve lezzetli yemekleri ile İstanbul’un dünyaca tanınan restoranlarından biri olan Sunset Grill & Bar 25.yaşını kutluyor. 1994 yılının Mayıs ayından bu yana İstanbul gastronomi sahnesinde ilkleri ve yenilikleri ile öncü olan Sunset, şehirde çeyrek asrı kutlamayı başaran yegane restoranlardan biri.

Türkiye gastronomi dünyasının ilk’leri Sunset’te

“Kaliforniya Mutfağı” konsepti ile en iyi ızgara steak’ler ile şehri tanıştıran Sunset, ilkler listesine 1999 senesinde Sushi Bar’ı ekleyerek devam etti. 2006 yılında stilini “New Japanese Cuisine” olarak tanımlayan dünyaca ünlü şef Hiroki Takemura, Sunset ailesine katılarak yemek tutkunlarına Japon mutfağını deneyimleme şansını yaşattı.

İstanbul’un Vazgeçilmezi Sunset Grill & Bar 25 Yaşında

2015 yılında Sunset Grill & Bar ekibine katılan ve dünya medyasında “Özgün ve Vizyoner” olarak nitelendirilen yaratıcı mutfak direktörü Chef Fabrice Canelle, doğadan esinlenerek yarattığı Akdeniz mutfağının en güzel örneklerini kapsayan bir fine dining deneyimi sunuyor.

Chef Fabrice Canelle; “Sunset’i yeme ve içme sektörünün liderii olarak tanımlayabilirim. Barış Tansever’in inşa ettiği kurum, yıllar süresince Türk ve uluslararası misafirler için bir “sahne” halini almış. Sunset sürekli olarak gelişen ve daima en iyiyle ön plana çıkan bir restoran” olduğunu söylüyor.

İstanbul’un Vazgeçilmezi Sunset Grill & Bar 25 Yaşında

Lezzetli yemeklerin yanı sıra şu anda çoğu restoranda görmeye alışık olduğumuz çağdaş sanat eserlerinin yine Sunset önderliğinde trend haline gelmiş olması; Kadınlara da tıpkı erkeklere verildiği gibi fiyat yazan menülerin verilmesi; Gastronomi dünyasının Oscar’larını veren kuruluş olarak görülen James Bread Vakfı’na kabul edilen ilk Türk restoranı olması ve dünyaca tanınan çağdaş Türk sanatçısı Burhan Doğançay ve Villeroy&Boch işbirliği ile Sn. Doğançay’ın “Ribbons” (Kurdele) serisi tablolarıyla tasarlanmış sınırlı sayıda tabak serisi gibi İLK’lerin Sunset Grill&Bar’da gerçekleşmiş olması restoranın neden 25 senedir vazgeçilmez olduğunu kanıtlıyor…

{771727}

İstanbul Boğazı’nı hem gündüz hem akşam görün

Pazartesi ve Cumartesi günleri arasında hem öğlen hem de akşam, Pazar günü ise sadece akşam servisi veren Sunset, özel günler, önemli iş yemekleri ve özellikle de yabancı misafirlerinizi ağırlamak için tercih edebileceğiniz sınırlı alternatifler arasında bulunuyor. Ayrıca öğle yemeği için hazırladıkları 3 course seçenekli ve çok özel fiyatlı Sunset LunchFest menü ise mekanın gizli sırları arasında yer alıyor. Akşam üstü günü batırırken keyifle içkinizi yudumlamak ve sonrasında istikrarlı kalitesi ile hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayan Sunset, müdavimlerinin vazgeçilmezi.

İstanbul’un Vazgeçilmezi Sunset Grill & Bar 25 Yaşında

25. yıla özel etkinlikler

2019 Mayıs ayı itibariyle 25. yaşını resmi olarak doldurmuş olan Sunset, özel etkinlikleri ile kutlamalar yapıyor. Son 15 senedir Mayıs’ın ikinci haftasında düzenlenen ve çok sayıda eğitime gönül vermiş müdavim müşterilerin katıldığı yemekte, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na gecenin tüm geliri bağışlanıyor. Bu gelir sayesinde öğrenciler değişim programlarına giderek hayatlarını şekillendirebiliyorlar.

{fotograf-galerileri@418}

Sosyal sorumluluk projeleri Barış Tansever için önemli bir konu: “ 25 yıl boyunca çok çalışarak ve kendimizi sürekli geliştirerek ekibimle birlikte başarıyla ilerledik, bundan sonrası için de büyük planlarımız var. Türkiye’ye gelen yabancılara, devlet adamlarına ülkemizin tanıtımına katkı sağlayarak, görev bilinciyle hizmet veriyoruz. Gastronomi alanındaki çalışmalarımızın yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de oldukça önem veren bir kurumuz. Mezun olduğum okulun, mütevelli heyetinde bulunduğum Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na, her yıl kuruluş gecemizde toplanan geliri, genç nesillerin eğitimine katkıda bulunmak için burs olarak bağışlıyoruz. Çeşitli vakıfların yemeklerinin sponsoru oluyoruz. Tüm bunların yanında, gençlere sağladığımız staj imkanları ile bu gençleri eğitip sektöre hazırlamak da bizim sorumluluklarımızdan bir tanesi.”

İstanbul’un Vazgeçilmezi Sunset Grill & Bar 25 Yaşında

Yıl sonuna kadar devam edecek olan 25. yıla özel sürpriz etkinlikleri bizim gibi siz de heyecanla takip edebilirsiniz.

Kuruçeşme Mah. Yol Sok. No:2 Ulus Park, Ulus, Beşiktaş / İstanbul;

0212 287 03 57

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları