preloader

Şehirde Yazın Tadını Çıkarın: 16 Roof

13.07.2022
Şehirde Yazın Tadını Çıkarın: 16 Roof

Yazı Boyutu:

Mükemmel İstanbul boğaz manzarası eşliğinde yemeklerin, leziz içeceklerin ve müziğin tadını çıkarmak için 16 Roof Restoran & Bar doğru adres. Swissôtel The Bosphorus’un içerisinde yer alan mekan dünyanın en iyi lüks restoranları ve teraslı mekanları arasında kendine yer bulmayı her zaman başarıyor.

Haftanın her günü panoramik boğaz manzarası eşliğinde misafirlerini konuk eden 16 Roof Asya ve Avrupa kültürüyle yorumlanan yemekleri; dünyanın farklı bölgelerinden özenle seçilmiş şarapların, özel viskilerin, renkli kokteyllerin olduğu içki menüsü ve DJ performanslarıyla öne çıkıyor.

Tolgar Mireli Dokunuşuyla Asya ve Türk Lezzetleri

Şehirde Yazın Tadını Çıkarın: 16 Roof
Şehirde Yazın Tadını Çıkarın: 16 Roof
Şehirde Yazın Tadını Çıkarın: 16 Roof

Günü nefis yemekler ve bu yemeklere eşlik eden eşsiz İstanbul manzarasıyla kapatmak için de 16 Roof şehrin en ideal yerlerinden biri. Her zaman kaliteli servisiyle göz dolduran ve misafirlerini beğenilen hizmetiyle ağırlayan mekanın mutfağı ise şef Tolgar Mireli’ye emanet.

Hem Asya hem de Türk mutfağından seçeneklerin olduğu 16 Roof’un restoran menüsünden seçilen her bir lezzet damaklarda iz bırakacak türden. Mısırın dört farklı halinin harmanlanmasıyla oluşan, enginar, patlamış mısır ve bıldırcın yumurtasıyla servis edilen ‘Mısır Çorbası’ akşam yemeğine sıcak tatlarla başlamayı sevenlere önerilenlerden. Klasik başlangıçlar sevenlerse mevsim ürünleriyle hazırlanan salata çeşitlerinden ya da burrata, dana carpaccio, deniz tarağı gibi önerilerden birini tercih edebiliyor. Kaburgalı ravioli ve vegan tagliatelle makarna menüsünden; frig buğdayıyla yorumlanan Kuzu Küşleme ise ana yemekler arasından öne çıkan lezzetlerden. Paylaşmalık tabaklar, cehivche’ler, suşilerin de yer aldığı menünün tatlıları ise favorileriniz arasında yer alacak.

16 Roof Restoran menüsünü görmek için tıklayın

Beğenilen Kokteyl Menüsü

Şehirde Yazın Tadını Çıkarın: 16 Roof
Şehirde Yazın Tadını Çıkarın: 16 Roof
Şehirde Yazın Tadını Çıkarın: 16 Roof

Söz konusu gün batımında, İstanbul manzarasına karşı lezzetli kokteyl içmek olunca 16 Roof bu konuda da en beğenilenler arasına adını yazdırıyor.

En beğenilen viskilerden, özenle seçilmiş şaraplardan ve farklı damak tatlarına hitap eden biralardan oluşan içki menüsünün içerisinde çeşit çeşit kokteyller de yer alıyor. Klasik kokteyl çeşitlerinin yanı sıra yetenekli miksolojistlerinin hazırladığı 16 Roof’un imza kokteylleri arasında nefis ve bir o kadar da şaşırtıcı tatlar var.

16 Roof içecek menüsünü görmek için tıklayın

16 Roof bilgi ve rezervasyon için

Şehirde Yazın Tadını Çıkarın: 16 Roof

Her yıl Mayıs-Ekim ayları arasında sıcak havaların tadını çıkarmak için hizmet veren 16 Roof için telefon ya da mail yoluyla önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

E-mail: [email protected]

Telefon: 0549 326 11 12

16 Roof’u 360 derece sanal turla keşfetmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Her gün farklı bir DJ’in yer aldığı 16 Roof’a kimlerin geldiğini görmek için Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları