preloader

Bodrum Restoran Önerileri: Onur Köksal

17.07.2023
Bodrum Restoran Önerileri: Onur Köksal

Yazı Boyutu:

Bagatelle Bodrum Senior Sous Chef Onur Köksal, Bodrum’daki favori lezzetlerini ve beğendiği mekânları OGGUSTO için yazdı.

Bodrum Restoran Önerileri: Onur Köksal

Kendi restoranınıza gelseniz ne sipariş ederdiniz?

Philadelphia ve Castelmagno peyniri ile doldurulmuş el açması makarna üzerine trüflü sosu ile plin castelmagno. Kırmızı karides carpaccio ve paprika soslu karides kafası tempura.

Şehirdeki vazgeçilmez lezzet durağınız?

Tuz Duman, kendine has tarzıyla her tabağında ayrı bir lezzet festivali yaşattığı için tekrar ve tekrar gitmek istediğim yer.

Romantik bir buluşma için en iyi restoran?

Kullandıkları ürünlerin, sunumların ve hizmetin kalitesi ile hem baş başa hem de arkadaş çevreniz güzel vakit geçireceğiniz Papillon Bodrum.

Şehirdeki en iyi kahve?

Hey Joe, Bodrum’a geldiğimden beri uğradığım ve çalışmak için en uygun ortamlardan biri olan kahve dükkanıdır. Gibi ise son zamanlarda evime yakın olması, kahvelerinin güzelliği ve mimarisi diğer işletmelerden ayrılmasını sağlıyor.

Harika bir pazar kahvaltısı için öneriniz?

Samsun’da pazar günleri kahvaltının baş tacı olan bol tereyağlı Bafra pidesi. Bodrum’un sıcaklarına rağmen ağır gelsede yine ve yeniden gitmek istediğim beni memleketimde hissettiren Gümüşlük caddesinde bulunan Bafra Pidecisi. Şehir dışında ise Söke de bulunan Yoğurtçu Cavit, başta olmak üzere kaymak ve balı, süt kestirmesi ile yaptığı çırpılmış yumurta ve karşı fırından taze çıkan somun ekmeği.

Karşı konulmaz pastane?

Divan.

Bodrum Restoran Önerileri: Onur Köksal
Tenzo Dibeklihan

En iyi lezzet kaçamağı?

Canın kirli bir şeyler istediğinde diğer restoranlarda bulamayacağın ürün çeşitliliği ile yaptıkları pizza ve makarnaları ile Rubys. Asya mutfağı denilince Bodrum’da nadide yerlerden biri olan, el yapımı mochi ve tazelik konusunda diğer restoranlara göre çok çok önde olan Tenzo Dibeklihan.

Hamburger keyfi için?

Vula değişmeyen lezzet.

Balık ve meze için gidilmesi gereken yer?

Yelken Bodrum standartlarını hiç bozmayan, her gittiğimde aynı lezzeti ve hizmeti alabildiğim nadide restoran.

En iyi meyhane?

Kendi içkini kendin getir konsepti, mekanın sıcaklığı ve ürünlerin lezzeti Yarenim Meyhanesi. Gündüz rakısı içelim iki tek atıp kalkarız dedikten sonra beş saat oturup her dakikasından keyif aldığım Keçi Bodrum.

Türkiye’de uğruna seyahat etmeye değer dediğiniz restoranlar hangileri?

Mozz Ankara, Lezzet Döner 1925 Samsun, Alaf Kuruçeşme İstanbul.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları