preloader

GastroEkonomi Zirvesi Başlıyor

29.04.2022
GastroEkonomi Zirvesi Başlıyor

Yazı Boyutu:

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Global GastroEkonomi Zirvesi, 11 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği TURYİD’in Türkiye’den ve diğer ülkelerden sektör profesyonellerini, gastronomi meraklılarını ve alanında önde gelen isimleri bir araya getirdiği Üçüncü Global GastroEkonomi Zirvesi 11 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde olacak. En üst düzeyde stratejilerin geliştirilmesine destek olmak, bu toprakların ürünlerini dünya ile buluşturabilmek, başarılı markalarımızı dünyaya açabilmek, pandemiyle birlikte değişen ihtiyaçları yönelimleri değerlendirerek, yeni stratejiler geliştirilmesine olanak sağlamayı hedefleyen ve birlikte büyümeyi konuşmak için tanınmış isimler bir araya gelecek.

{774110}

GastroEkonomi Zirvesi Konuşmacıları

Hem Türkiye’den hem de dünyadan alanında uzman birçok kişinin yer alacağı zirvede Fransa Yemek Kültürleri ve Mirası Misyonu Direktörü Pierre Sanner, Keane Brands'ın Grup Stratejisi Direktörü Stefan Breg ve Sürdürülebilir Restoranlar Derneği (SRA) Genel Müdürü Juliane Cailloute de yer alıyor. Konuşmacı olarak sahneye çıkacaklar ise şöyle: A. Nilhan Aras, Akan Abdulla, Ali İspahani, Aylin Öney Tan, Berrin Bal, Bill Knott, Çetin Kolukısaoğlu, Ebru Baybara Demir, Ebru Köktürk Koralı, Elif Boyner, Esen Girit Tümer, Feyzan Ersinan, Gamze Cizreli, Gökmen Sözen, Gözdem Gürbüzatik, Hakan Kocatürk, Hamdi Akın, Hardeep Rehal, Harika Güral, Hasan Yeşilyurt, İrfan Donat, JP McMahon, Juliane Caillouette, Katharina Unger, Kaya Demirer, Kıvılcım Pınar Kocabıyık, Levent Kömür, Maksut Aşkar, Melih Şahinöz, Melisa Tokgöz Mutlu, Merve Tezel, Murat Güllü, Murat Kolbaşı, Murat Öztiryaki, Murat Sıcakkanlı, Müge Akgün, Nathalie Stoyanof Suda, Neşe Biber, Nuri Develi, Pierre Sanner, Prof. Dr. Emre Alkin, Sabiha Apaydın, Sandra Carvao, Sema Güral Sürmeli, Sinem Türüng, Stefan Breg, Tansu Yeğen, Vedat Aşçı, Yılmaz Tokgöz, Yücel Özalp, Zümrüt Yezdani Kedik.

GastroEkonomi Zirvesi Hakkında

Gastronominin ekonomi ve turizme etkisinin Türkiye’den ve yurt dışından birçok katılımcıyla konuşulacağı zirvede gelecek yıllarda sektörü neler beklediği ele alınacak. “Türkiye’de ilk kez gastronomiyi ekonomik büyüme ve eşsiz bir kalkınma modeli olarak gündeme taşıyan Global Gastroekonomi Zirvesi’ni çok önemsiyoruz” diyen TURYİD Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer, “Türkiye’nin, 2023 yolunda katma değeri yüksek bir ekonomik güce dönüşen bu pazardan daha fazla pay alabilmesi gerekir. Biz, gastronominin de katkısı ile elde edilen yıllık turizm gelirinin çok daha üst noktalara ulaşabileceğine inanıyoruz. Gastronomi, turizm ve istihdam için çok etkili bir araç olabilir ve ekonominin ivmesini hızlandıracak bir lokomotife dönüşebilir” diyerek sektörün önemini bir kez daha dile getiriyor.

Gastronominin de içinde yer aldığı, geleneksel endüstrilerin hızla önüne geçen yaratıcı endüstriler, Avrupa Birliği’nde otomobil sektöründen daha fazla ekonomik değeri olan, küresel düzeyde ise Gayri Safi Milli Hasıla’dan çok daha hızlı büyüyen bir sektör haline geliyor. Uluslararası kalkınma ajansları da bu yaratıcı sektörleri giderek daha fazla destekliyor. Gastronominin özel ve kamu sektörlerinin bir araya gelerek attıkları adımlarla ülkelerin ya da özel bölgelerin gastronomi markaları haline gelerek etkileyici bir ekonomik büyümeyi gerçekleştiriyor. 3. Global GastroEkonomi Zirvesi ile gastronominin sunduğu tüm bu avantajlarla bir kaldıraç görevi görerek Türkiye’de bu sektörün hak ettiği yere gelmesini ve gastronominin potansiyelinin açığa çıkarılması hedefleniyor.

11 Mayıs 2022 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek 3. Global GastroEkonomi Zirvesi’nin biletlerini buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

{774464}

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları