preloader

Xiaomi Mi Box S İle Televizyonunuz Artık Daha Akıllı

01.09.2020
Xiaomi Mi Box S İle Televizyonunuz Artık Daha Akıllı

Yazı Boyutu:

Sadece tek bir kutu ile televizyonunuzu akıllı hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? “Android TV Box Cihazı” olarak anılan bu kutuya dair bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Tek bir kutu bağlantısıyla, akıllı olmayan televizyonuza akıllı TV fonksiyonu kazandırmanız mümkün. Piyasada yaygın biçimde “Android TV Box cihazı” olarak anılan bu ürünlerin popülaritesi son yıllarda arttı. Video izlemenin yanı sıra müzik dinleme, internette gezinme, sosyal platformlara bağlanma, IPTV desteği getirme ve ve uygulamaları çalıştırma özelliğine sahip olan cihazlar, kendi uzaktan kumandaları ile kullanılabildiği gibi, kablosuz klavye ve fare bağlanarak da kontrol edilebiliyor. Bu yazıda televizyonlarınıza smart TV özelliği kazandıran cihazlardan biri olan Xiaomi Mi Box S 4K modelinin sağladığı deneyimden bahsediyorum.

Xiaomi Mi Box S İle Televizyonunuz Artık Daha Akıllı

“Teknolojiden anlayan adam” ünümden ötürü, sıklıkla tanıdığım veya tanımadığım insanların tavsiye talepleriyle karşılaşıyorum. Özellikle de cihaz konusunda sorular geliyor. Sahip oldukları televizyondan görüntü kalitesi ve boyut olarak memnun olan, fakat akıllı TV özelliklerini de kullanmak isteyenler için piyasada pek çok alternatif cihaz var. Bunlardan biri olan Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player, fiyat ve performans oranındaki başarıyla dikkatimi çeken bir ürün.

Kare plastik gövdeli Xiaomi Mi Box S; güç adaptörü, akıllı kumanda, HDMI kablo ve detaylı kullanım kılavuzu ile kutusundan çıkıyor. Birçok popüler uygulamayı destekleyen cihaz, akıllı kumanda sayesinde istenen uygulamalara erişmeye olanak tanıyor.

Menü Geçişleri Hızlı Ve Kolay

Xiaomi Mi Box S İle Televizyonunuz Artık Daha Akıllı

Xiaominin akıllı TV cihazı Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player, Türkçe dil desteğine sahip olmasıyla da rakiplerinin çoğundan ayrılıyor. Android 8.1 işletim sisteminin kurulu olması sayesinde menüler arası geçişler kolay ve hızlı şekilde yapılabiliyor. HD TVlere HDMI olarak da kolaylıkla bağlanan cihaz, telefon ve tabletle kontrol edilebiliyor.

{773232}

Güçlü Grafik ve 4K Desteği

Xiaomi Mi Box S İle Televizyonunuz Artık Daha Akıllı

Sesli kontrol avantajı sunan Google Asistan’ı da destekleyen cihazı Wi-fi ağındaki tüm akıllı cihazlarla eşleştirebilirsiniz. 4K HDR teknolojileri ve 60 fpsye kadar oynatma sağlayan smart TV kutusu, ses performansıyla da dikkat çekiyor.

Güçlü Ses Performansı

Televizyonunuzdan basit ama eğlenceli oyunlar oynamak isterseniz, Xiaomi Mi Box S’in 4 çekirdekli işlemcisiyle Google Play Storedan indireceğiniz oyunlarla eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Dolby Digital Plus ve DTS ses sistemlerini de desteklemesi sayesinde oyunlar veya videolar, üç boyutlu surround ses sistemiyle görüntülenebiliyor. Ses algılayıcı özelliği bulunan akıllı kumanda, arama yapma gerekliliğini ortandan kaldırıp kullanımda kolaylık sağlıyor.

{773195}

Sonuç Değerlendirmesi

Xiaomi Mi Box S İle Televizyonunuz Artık Daha Akıllı

Televizyonunuzdan dijital video ve müzik platformlarını kullanmak için büyük kolaylık sağlayan Xiaomi Mi Box S’e büyük boyutlu oyun indirmek istediğinizde 8 GB’lık depolama alanı yeterli gelmeyebilir. Ses sistemi bağlamak için ise Bluetooth destekli ses sistemine veya kablosuz hoparlöre sahip olmanız gerekiyor. Bununla birlikte Türkçe dil desteğinin olması, kumandasında sesli komut özelliği bulunması ve akıcı menüsü temel avantajlar olarak öne çıkıyor. Netflix, Puhu, TV+, BluTV gibi platformların yayınlarını 4K veya Full HD izlemek, smart özelliği olan bir televizyona sahip olmak ve Youtube ve Twitch gibi uygulamalarda zaman geçirmek istiyorsanız Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir cihaz.

Erdal Kaplanseren
Erdal Kaplanseren Tüm Yazıları