preloader

Minecraft Satış Rekorları Kırıyor

15.10.2023
Minecraft Satış Rekorları Kırıyor

Yazı Boyutu:

Dünya çapında hayranları olan Minecraft, son açıklanan rakamlarla online oyundan fazlası olduğunu gösteriyor.

Bloklarla oluşturulan dünya ile milyonları peşinden sürükleyen Minecraft cephesinden oldukça dikkat çeken bir açıklama yapıldı. Oyunun yaratıcı stüdyosu Mojang Studios’un yaptığı resmi açıklamaya göre Minecraft 300 milyondan fazla kişi tarafından indirildi.

11 yıl önceki Minecraft videosu bugünlerin işaretini veriyor

Yaklaşık 15 yıldır oyunseverlerin radarına girmeyi başaran Minecraft için bu oldukça büyük bir gelişme. Dünyanın en çok satan oyunlarından olmayı başaran Minecraft her gün daha da gelişmeye ve bloklar dünyasına yeni karakterler eklemeye devam ediyor.

2009 yılında Markus Persson tarafından Java programlama dilinde yaratılan Minecraft’ın hikayesi de 18 Kasım 2011’de yayınlanmasıyla başlamış oldu. Gelecek yıl 15 yaşına girecek ve artık Microsoft’un sahibi olduğu Minecraft Live etkinliği sırasında Mojang tarafından yapılan bir açıklamada, oyunun şu ana kadar 300 milyondan fazla kopya satıldığının duyurulması Minecraft çılgınlığının ne kadar büyüdüğünü de kanıtlar nitelikte.

Minecraft Satış Rekorları Kırıyor

{24100}

Yıllarla birlikte Minecraft gelişmeye devam ediyor. Bu yılki Minecraft Live etkinliği sırasında geliştiriciler, gelecek yıl oyuna eklenecek yeni özellikleri duyurdu. Bu özellikler arasında otomatik üretim ve “Trial Chambers” adı verilen yeni bir yeraltı ortamı bulunuyor. Oyuncular ayrıca gelecek yılın güncellemesinde hangi hayvanın eklenmesini istediklerine oy verebiliyorlar. Bu yılın seçenekleri arasında armadillo, yengeç ve penguen bulunuyor.

Aksiyon stratejisi yan ürünü olan Minecraft Legends, diğer güncellemelerin yanı sıra yeni bir binici hayvan ve cadıların yardımını alma yeteneği ile güncellenecek. Bu yeni özellikler kasım ortası ve aralık aylarında oyuna eklenmiş olacak.

Minecraft Satış Rekorları Kırıyor

Minecraft, zaman içerisinde dünya genelindeki oyuncuların çevrimiçi topluluklar oluşturabileceği ve birbirleriyle oynayabileceği popüler bir oyun haline geldi. Bu oyun aynı zamanda tişörtlerden karakter peluşlarına kadar birçok ürünün ilham kaynağı oldu.

2021 yılında, YouTube’daki Minecraft içeriği 1 trilyonun üzerinde görüntülemeye ulaşarak platformun en popüler oyunu haline geldi.

Minecraft Satış Rekorları Kırıyor

Dünyanın en çok satan oyunu olarak Tetris hala ilk sırada kalmayı devam ettiriyor. 520 milyon kopya indirilen ve 1984’te Sovyetler Birliği’nde geliştirilen Tetris’in tahtını hangi oyun ne zaman geçebilecek tartışma konusu.

Minecraft’ın indirilme rakamlarını açıklamasının ardından
en çok indirilen video oyunlarının listesi şöyle:

1 Tetris – 520 milyon

2 Minecraft – 300 milyon

3 Grand Theft Auto V – 185 milyon

4 Wii Sports – 83 milyon

5 Pubg – 75 milyon

6 Mario Kart 8 – 64 milyon

7 The Elder Scrolls V: Skyrim – 60 milyon

8 Red Dead Redemption 2 – 55 milyon

9 The Witcher 3: Wild Hunt – 51 milyon

10 Overwatch – 50 milyon

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları