preloader

Sonbaharın Tadını The Marmara Bodrum’da Çıkarın

21.10.2022
Sonbaharın Tadını The Marmara Bodrum’da Çıkarın

Yazı Boyutu:

Denizinden restoranlarına her bir detayıyla yazın favori destinasyonu olan Bodrum’u sonbaharda da yaşamaya ne dersiniz? Kalabalığın çekilmesiyle sakinliğe kavuşan Bodrum’da birçok yeri keşfederken dinginliğin de tadını çıkaracaksınız. Mükemmel Bodrum manzarasına karşı konumlanan The Marmara Bodrum’u seçenleri ise unutulmaz bir sonbahar tatili bekliyor.

Hızlı şehir hayatına mola vermek ve sakinliğin tadını çıkarmak için sonbaharı bekleyenlerdenseniz tatil rotalarınızdan biri olarak Bodrum’u mutlaka değerlendirin. Adına şiirler, kitaplar yazılmış; birçok hikâyeye ev sahipliği yapmış bu beldenin kesinlikle kendine has büyüleyici bir ruhu var. Ve Bodrum’un verdiği bu hissiyat sonbaharda da değişmiyor, aksine kalabalıktan sıyrılmış haliyle daha da dinlendirici ve etkileyici oluyor.

Denizden esen hafif rüzgarı, serin havası, sararan ağaçları ve tamamen size kalan sokaklarıyla sonbaharda Bodrum’un tadını çıkarmak mümkün.

The Marmara Bodrum’da Sonbaharın Tüm Güzelliğini Yaşayın

Sonbaharda rotanızı Bodrum’a çevirdiyseniz kendinizi şımartabileceğiniz, mevsimin tadını çıkarırken dinlenip rahatlayabileceğiniz bir otel seçimi yapmalısınız. Bodrum’un en beğenilen otellerinden biri olan The Marmara Bodrum bunun için en ideal konaklama alternatiflerinden bir tanesi. Lüks tatil anlayışını Bodrum manzarasıyla bir araya getiren The Marmara’da farklı temalarda hazırlanmış oda ve suit’ler bulunuyor.

Bodrum Kalesi ve Ege Denizi’ne karşı manzarasıyla, yılın 12 ayı boyunca misafirlerini ağırlayan otel mükemmel bir tatil için her detayı düşünüyor. Enfes manzarası, servisi, sizi odak alan hizmet anlayışı ile tatilinizi unutulmaz kılan otelden ayrılırken dinlendiğinizi ve yenilendiğinizi hissedeceksiniz.

Dekorasyonuyla Farklılaşan Otel: The Marmara Bodrum

Bodrum içerisindeki konumu, manzarası ve hizmetiyle çok beğenilen The Marmara Bodrum, otel dekorasyonu ve bahçe peyzajıyla da göz dolduruyor. Çevre düzeni ve mimari tasarım projesi Mimar Ersen Gürsel imzasını taşıyan otelde iç mekân tasarımları ise Fransız mimar Christian Allart’e ait. Her bir köşesi kendine has karakterli parçalar ve renklerin dengeli şekilde bir araya getirilmesiyle dekore edilen The Marmara Bodrum’un iç mekânındaki detaylara bayılmamak imkansız. Bodrum’un doğal güzelliği ve tarihi dokusuna uyum sağlayan otelin tüm odaları hem ferah hem de dinlenme kalitesini artıracak şekilde düşünülmüş.

Tuti Restaurant’da Enfes Lezzetlerin Tadını Çıkarın

Türkiye’nin en beğenilen restoranlarından birçoğu hiç şüphesiz Bodrum’da bulunuyor. Bunlardan biri de The Marmara Bodrum’un içerisinde yer alan Tuti Restaurant. Şef Hakan Süve’nin mükemmel lezzetlere imza attığı Tuti’de, Ege ve Akdeniz mutfağından alınan ilhamla menü hazırlanıyor ve servis ediliyor. Bodrum’un eşsiz manzarasına karşı konumlanan restoranın yemeklerinde kullanılan malzemeler otelin bahçesinde yetiştiriliyor ya da çevredeki yerel üreticiden alınıyor. Kullanılan teknikler ve reçeteler kadar yemeklerin tadının farklı olmasının nedenlerinden biri de bu.

Ağır Ateşte Pişirilmiş Ahtapot Dilimleri, Avokado, Mini roka Salatası, Zeytinli ve Soğanlı “Vinaigrette” ile Limon Kreması ve Mikro Yeşillikler ile Bodrum Otlu Mücver ve Fümelenmiş Somon Tuti’nin başlangıç menüsünde yer alıyor. Arapsaçı Erişte, Dağ Kırma Zeytin, Tulum Peyniri, Mikro Yeşillikler ile Kalamar Sote, Yaban Mantarlı Risotto, Vişne Zeytin, Bebek Patates, Kiraz Domates, Kavrulmuş Badem Sosu ile Fırında Mercan ve Buğday Pilavı, Pesto Krema, Çeri Domates, Baby Patates ile Tavuk But Şaşlık kararsız bırakacak Tuti seçeneklerinden bazıları.

Bodrum’un Sokaklarını Keşfedin

Sonbaharın Tadını The Marmara Bodrum’da Çıkarın

Sonbaharda Bodrum’da olmanın en güzel yanlarından biri kesinlikle tüm sokakların ve koyların size kalmış olması. Kalabalığın çok uzakta olduğu Bodrum’u keşfetmek istiyorsanız en az bir gününüzü Bodrum’u keşfetmeye ayırın. Yeşil ve turuncuyu mükemmel bir ahenkle bir araya getiren mandalina bahçelerini görürken Bodrum’un müzelerinin de kesinlikle ziyaret etmeye değer olduğunu unutmayın. Halikarnas Mozolesi, Bodrum Kalesi, Zeki Müren Evi, Su Altı Müzesi, Osmanlı Tersanesi Sanat Müzesi, Bodrum Antik Tiyatrosu gibi yerleri de mutlaka görülecekler arasına ekleyin.

Bodrum’un marinaları da 12 ay boyunca açık ve hareketliliğini koruyan yerlerden. Bodrum Marina, Turgutreis Marina ve Yalıkavak Marina mekânlarıyla sonbaharda da misafirlerini ağırlıyor. Bodrum’da sonbaharda da konserlerin, tiyatroların ve etkinliklerin devam ettiğini unutmayın.

*Bu içerik The Marmara Bodrum sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları