preloader

Dünyanın En Heyecan Verici Kayak Destinasyonları

01.11.2023
Dünyanın En Heyecan Verici Kayak Destinasyonları

Yazı Boyutu:

Kışın soğuğunu iyice hissetmeye başladığımız bugünlerde, kayakseverler için dünyanın heyecan verici ve görkemli kayak destinasyonlarını OGGUSTO olarak mercek altına aldık.

Courchevel, Fransa

Dünyanın En Heyecan Verici Kayak Destinasyonları

Parıltı, havyar ve daha nicelerine ev sahipliği yapan bu kasabanın ucuz olduğu iddia edilemez ancak son derece bakımlı pistleri, hızlı ve etkin liftleri, birçok dil bilen kayak hocaları ile kendinizi şımartabileceğinizi söylemek yanlış olmaz. Ultra lüks şaleleri, Michelin yıldızlı restoranları ve inanılmaz hareketli gece hayatı ile ünlülerin uğrak yeri olan Courchevel toplam uzunluğu 600km’yi bulan ve 3 ayrı vadiye yayılmış pistleri ile yeni başlayanlardan en usta kayakçılara üst düzey kayak keyfini yaşatmayı vaadediyor.

Cortina, İtalya

Dünyanın En Heyecan Verici Kayak Destinasyonları

Dolomitlerin gölgesinde kurulu Cortina d’Ampezzo belki de dünyanın gizli kalmış en güzel noktalarından birtanesi. İnanılmaz manzaralar eşliğinde kayak yapabileceğiniz Cortina aynı zamanda antika ve mücevher başta olmak üzere alışveriş severlerin kendilerini mutlu hissedebileceği bir yer. İçeceğinizi yudumlarken kar polosu izlemek veya akşamları lokal İtalyanlarla birlikte Corso İtalia üzerinde piyasa yapmak gerçekten paha biçilmez. Gurme lokantaları ve şık butikleri ile rüya gibi bir kış destinasyonu olan Cortina ağırlıklı olarak kolay ve orta pistlere sahip bir kayak merkezi.

Eagle Point Resort, Utah, Amerika

Dünyanın En Heyecan Verici Kayak Destinasyonları

Her kış metrelerce toz karla kaplı kendinize ait dağlarda kayak yapmaktan lüks başka ne olabilir ki ? Amerika’nın Utah eyaletinde yer alan Eagle Point, 5 lifti ve değişik zorluk derecelerinde 40 pisti ile Salı ve Perşembe günleri arasında kişisel özel kullanıma açık bir kayak merkezi. Yanınızda ister 20 ister 200 arkadaşınızla gidebileceğiniz ve sadece siz ve arkadaşlarınıza tahsis edilen bu merkezde kayak dışında her türlü eğlence imkanı bulabilir hatta arzu ederseniz 20 dakikalık bir helikopter uçuşu ile ışıkların şehri Las Vegas’a kaçabilirsiniz.

Lech-Zürs, Avusturya

Dünyanın En Heyecan Verici Kayak Destinasyonları

Her zaman birlikte anılan bu iki küçük kasaba Avusturya’nın Arlberg bölgesinde yer alıyor. Yüzden fazla beş ve dört yıldızlı otelleri ile inanılmaz doğa manzaraları arasında çok keyifli kayak imkanı sunuyor. Yeni tamamlanan Flexenbahn lifti sayesinde birleşen Lech ve Zürs 305 km uzunluğundaki pistleri ile artık Avusturya’nın en büyük kayak merkezi konumunda. 22,5 km’lik Weisse Rausch rotası özellikle orta seviye kayakçıların gözdesi. Bölge aynı zamanda bölgenin en iyi off-pist rotalarını da içine alıyor.

Megève, Fransa

Dünyanın En Heyecan Verici Kayak Destinasyonları

Hayaliniz, görmemişlikten uzak, zarif ve gustolu, dünyanın en iyi yemeklerini tadabileceğiniz, her seviyeye hitap eden kayak pistleri olan ve havalimanından sadece 75 dakikada ulaşabileceğiniz bir yer ise; Megeve hayallerinizi gerçekleştirecek bir kayak kasabası. İtalya, İsviçre, Fransa sınırına yakın olan Megeve 100 yılı aşan tarihi ile aslında bir kayak kasabasından çok daha fazlasını vaad ediyor.

Toplam 81 lift ile birbirine bağlanmış olan Mont d’Arbois, Rochebrune ve La Jailet 3 ana kayak bölgesi ve her seviyeden kayakçılara geniş alternatifler sunuyor. Geçmişi 13. yüzyıla kadar giden sokaklarda bulunan restaurantlar aynı zamanda bu sevimli kasabaya kayak merkezleri arasında en çok Michelin yıldıza sahip yer ünvanını da kazandırıyor. Megeve daha çok orta yaş ve üzeri kişilerin tercihi. Atlar ya da köpeklerle çekilen kızaklarda yapılan geziler, Alpler’de yetişen bitkilerle yapılmış özel kremlerle gerçekleştirilen SPA bakımları, geniş alışveriş imkanları, lüks kafe ve gece klüpleri burayı kayak haricinde de popüler kılıyor.

Beaver Creek, Colorado, Amerika

Dünyanın En Heyecan Verici Kayak Destinasyonları

Basitlikten biraz daha ötesini sunmak Beaver Creek’in sloganı. Yeni yağmış taze kar ile donatılmış pistleri ve her zaman zorlu off-pist inişleriyle tüm seviyelerde kayakçılara değişik alternatifler sunan Beaver Creek 80’li yıllarda bir kayak köyü olarak dizayn edilmiş. Isıtmalı kaldırımları ve yürüyen yolları ile misafirlerini olumsuz kış şartlarından bir nebze olsun uzakta tutmayı hedefleyen anlayışının yanısıra kayak dışında da çok hareketli ve eğlenceli bir tatil vaad ediyor.

Gstaad, İsviçre

Dünyanın En Heyecan Verici Kayak Destinasyonları

Özellikle 1960’lı yılların başından itibaren dünyaca ünlü yazarlara, oyunculara ve James Bond’a ev sahipliği yapmış olan Gstaad, nefes kesen İsviçre manzarası eşliğinde 200km’nin üzerindeki pistleriyle kayakseverleri bağrına basarken, Chanel, Cartier ve Louis Vitton gibi markaların yeraldığı ana promenadında apre-ski alternatifleriyle dikkatleri çekiyor.

Zermatt – İsviçre

Dünyanın En Heyecan Verici Kayak Destinasyonları

Dünyanın en fotojenik dağı Matterhorn başta olmak üzere yıpranmış eski şaleler ile dolu dar caddeleri ile tam bir Alp klasiği olan Zermatt, İsviçre’nin en ünlü kayak merkezlerinden. 4000 metrenin üzerinde 30’dan fazla zirve ile çevrili dağlara yayılmış uzunluğu 350 km’yi aşan pistleri, değişik ve adrenalin yükselten off-pist opsiyonları, birbirinden değişik lezzetler sunan restoranları ve herzaman hareketli kozmopolit hayatı ile Vispa Nehri boyunca kurulu Zermatt, kayakseverler için kaçırılmaması gereken bir destinasyon.

Etiketler

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları