preloader

Türkiye’de Golf Oynayabileceğiniz En İyi Sahalar

07.01.2020
Türkiye’de Golf Oynayabileceğiniz En İyi Sahalar

Yazı Boyutu:

Soyluların ve centilmenlerin sporu olarak yüzyıllardır oynanan golfü, anavatanı İskoçya’dan Türkiye’ye taşıyan en iyi sahaları OGGUSTO okurları için bir araya getirdik.

Antalya Golf Kulübü, Antalya

Türkiye’de Golf Oynayabileceğiniz En İyi Sahalar

Saha projesi dünyaca ünlü ve Avrupa’nın en iyilerinden olan European Golf Design mimarları tarafından hazırlanan Antalya Golf Kulübü, ünlü profesyonel golf oyuncusu David Jones danışmanlığında hizmet veriyor. Bu özel ve havalı kulüp iki farklı sahaya ev sahipliği yapıyor; daha çok düşük seviyedeki oyuncular için tasarlanmış ve daha az engebelere sahip olan Pasha ve profesyonel oyuncular için son derece keyif verici bir tasarıma sahip olan Sultan. 6477 metre alan içinde tasarlanan Sultan sahasının dünyanın en iyi golf oyuncularını ağırladığını ve THY World Golf Final’a ev sahipliği yaptığını da ekleyelim.

Lykia Links Golf Kulübü, Antalya

Türkiye’de Golf Oynayabileceğiniz En İyi Sahalar

Amerikalı ünlü mimar Perry O Dye tarafından tasarlanan Lykia Links Golf Kulübü, Türkiye’deki ilk ve tek links -yani deniz kenarında konumlanmış golf sahası- olma özelliği taşıyor. 6950 metre uzunluğunda 72 par’lık sahası ile 2012 ve 2013 yıllarında Avrupa’nın en iyi 100 golf sahası arasında girmeyi başaran kulüpte, esen meltemle golf oynama zevkini her mevsim yaşayabiliyorsunuz.

National Golf Kulübü, Antalya

Türkiye’de Golf Oynayabileceğiniz En İyi Sahalar

Tasarımı David Feherty ve David Jones tarafından yapılan ve 1994’te açılan National Golf Kulübü, 920 dönümlük bir arazide, çam ve okaliptüs ağaçları arasında konumlanıyor. 6279 metre uzunluğu, 72 par’lık alanı ve 18 çukuru ile birçok kez Avrupa’nın en iyileri arasına adını yazdırmayı başarmış. Burada golf oynayacaklar için ufak bir not; küçük kulüp binasından 18. çukuru görebilirsiniz.

Cornelia Golf Kulübü, Antalya

Türkiye’de Golf Oynayabileceğiniz En İyi Sahalar

Dünyaca ünlü golfçü Sir Nick Faldo’nun tasarımıyla geliştirilen 27 delikli Cornelia Golf Kulübü, Belek’te golf oynayabileceğiniz en iyi sahalardan biri. Her biri 72 par ve üç farklı 18 delik kombinasyonuna sahip olan King, Queen ve Prince adlı üç farklı sahadan oluşan kulübü diğerlerinden ayıran özellik ise çevreci tutumu. Gübre kullanımı %60 azaltılan sahada yer alan göletin temizliği de yosun yeme özelliğine sahip bakteriler tarafından yapılıyor.

Klassis Golf & Country Club, İstanbul

Türkiye’de Golf Oynayabileceğiniz En İyi Sahalar

1700 dönümlük arazi üzerine kurulu Klassis Golf & Country Club, özgün mimarisi ve kusursuz hizmet anlayışı ile 1994 yılından bu yana hizmet veriyor. Türkiye’nin ilk PGA sertifikalı, uluslararası standartlardaki 18 çukurlu golf sahasını hayata geçiren kulüp, özellikle hafta sonları Bulgar golfçüleri ağırlıyor. Son 20 yılda oldukça zorlu golf müsabakalarına ev sahipliği yapan sahanın tasarımının altında Tony Jacklin’in imzası bulunuyor.

Gloria Golf Kulübü, Antalya

Türkiye’de Golf Oynayabileceğiniz En İyi Sahalar

1997 yılında, Michel Gayon tasarımı ile hayata geçen Gloria Golf Kulübü, 45 çukurlu 3 sahası ile hemen her seviyeden golf oyuncusuna hitap ediyor. 18 delik, 6 Bunker, 9 Chipping Green ve 4 Putting Green’den oluşan egzersiz sahasıyla toplamda 3000 metrekarelik alanı kaplayan Driving Range; 80 oyuncu kapasiteli çim vuruş noktaları, batı-güney çizgili 48 atış parkuru, 2 katlı kapalı alanıyla Türkiye’de kurulan en büyük ve en donanımlı Golf Akademisi olarak öne çıkıyor.

Kemer Country Golf Club, İstanbul

Türkiye’de Golf Oynayabileceğiniz En İyi Sahalar

1996 yılında açılan ve İngiliz Golf Sahası Mimarları Birliği başkanlarından biri olan Joan Dudok Van Heel tarafından tasarlanan sahası ile Kemer Country Golf Club, İstanbul’a en yakın golf sahası olma özelliği taşıyor. Uluslararası standartlardaki 18 delikli golf sahası ile zor beğenen profesyoneller kadar yeni başlayanlara da hitap eden saha, 6300 metre uzunluğa sahip. Kulüpte tüm ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz Proshop, deneyimli caddy’ler ve golf malzemelerinizi rahatça taşıyacak araçlar, keyifli bir golf deneyimi sunuyor.

Carya Golf Kulübü, Antalya

Türkiye’de Golf Oynayabileceğiniz En İyi Sahalar

Antalya’nın Belek bölgesindeki Carya Golf Club, Türkiye’nin Akdeniz kıyısında kurulan ilk klasik, fundalık tarzdaki golf parkuru. Eğimli kumluk tepelere kurulan kulüp, 2008’de açılmasından 1 sene sonra Avrupa’nın en iyileri arasına girmeyi başardı. Free flowing delikleri ile çam ve okaliptüs ağaçları ve etkileyici bir kum tepesi arasında geçen 7186 metrelik 72 par parkur, golf oyuncularını zorlu bir teste tabi tutuyor. Gece 120 direkle aydınlatılan 9 çukuru ile Avrupa’da bir ilk ve tek olma özelliği de taşıyor.

Etiketler

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları