preloader

The Wall Art Gallery Kapılarını Açtı

11.01.2022
The Wall Art Gallery Kapılarını Açtı

Yazı Boyutu:

Artisans Dergisi’nin imtiyaz sahibi Ferhan Karaselçuk tarafından kurulan The Wall Art Gallery, 7 Ocak Cuma günü Karaköy’de kapılarını açtı.

The Wall Art Gallery, İstanbul’un yüzlerce yıllık ticaret merkezi olan, Cenevizlilerden günümüze dek gelen ve kişiliğini korumuş nadir semtlerinden Karaköy’deki tarihi mekânında kapılarını açtı. Artisans Dergisi’nin imtiyaz sahibi Ferhan Karaselçuk tarafından 2021 yılında kurulan, kapılarını ise 7 Ocak Cuma günü açan The Wall Art Gallery, alışılagelmiş ‘galeri’ anlayışının dışına çıkmayı hedefliyor. The Wall Art Gallery, galeri duvarını göz ardı etmeden Türk sanatının önde gelen isimlerinin yanı sıra, ülkemiz sanatını geleceğe taşıyacak genç sanatçılara da daha geniş bir alan açmayı hedefliyor.

The Wall Art Gallery Kapılarını Açtı

Azat Yeman’ın eseri gibi birçok sanatçının eseri The Wall Art Gallery’nin online sitesinde satışa sunuluyor.

The Wall Art Gallery, aynı zamanda hızla ilerleyen dijital dünyaya uyum sağlamak için The Wall Online sitesindeki ‘Eserler’ kategorisini de sanatçı ve koleksiyoner arasında bir köprü görevi üstlenecek şekilde tasarladı.

The Wall Art Gallery Kapılarını Açtı

Nursun Hafızoğlu’nun ‘Yersiz Yurtsuz 1’ adlı eseri

Galerinin açılışında ise On the Wall’ ve Sınır Mekânlar, Anlatılmamış Hikâyeler’ başlıklı sergiler sanatseverlere sunuldu. On the Wall’ başlıklı sergide; Ahmet Doksanoğlu, Azat Yeman, Berna İnan, Buse Adilovic, Can Gündoğan, Cihan Oral, Doğukan Ulaş Arıkkan, Eren Çevik, Erna Uçar, Ferhat Yüksekbağ, Gizem Sema Günhan, Hesen Chalak, Hilal Demirtaş, İrem Çoban, Jackie Arditty, Melih Koçali, Merve Kaya Okursoy, Merve Zeybek, Müge Kasımoğlu, Nursun Hafızoğlu, Saniye Özbek, Sebahattin Alaca, Selahattin Aydın, Selin Çeliktaş, Umut Erbaş, Yağmur Doğan ve Zeynep Can gibi farklı jenerasyonlardan konularında etkili sanatçıların eserleri yer alıyor.

The Wall Art Gallery Kapılarını Açtı
Yekateryna Grygorenko’nun eseri
The Wall Art Gallery Kapılarını Açtı
Soldan sağa Abdul Vahap Uzunbay, Eda Yıldız ve Serdar Acar’ın eserleri

Bengisu Bayrak’ın küratörlüğünü üstlendiği ve mekân, sınır mekân, göç, kültür, hafıza, aidiyet gibi kavramların gizli hikayelerinin peşinden giden ‘Sınır Mekânlar, Anlatılmamış Hikâyeler’ sergisinde ise Abdul Vahap Uzunbay, Bengisu Bayrak, Beyza Boynu Delik, Börte İpek, Çeyiz Makal Fairclough, Duygu Nazlı Akova, Eda Emirdağ, Eda Yıldız, Emirhakin, Evrim Kavcar, Highero, İsmet Doğan, Mummy Maskara, Sabire Başel Algül, Sebastien Shahmiri, Serdar Acar, Serpil Çetinkaya, Şevket Arık ve Yekateryna Grygorenko’nun eserleri sergileniyor.

Yıl boyunca planlanan sergi ve etkinlik programları ile sanatseverlere kapılarını açan The Wall Art Gallery’de eş zamanlı başlayan On the Wall’ ve Sınır Mekânlar, Anlatılmamış Hikâyeler’ başlıklı sergiler 19 Şubat’a kadar devam edecek.

Admin
Admin Tüm Yazıları