preloader

Artweeks@Akaretler'in 6. Edisyonu Başlıyor

30.03.2022
Artweeks@Akaretler'in 6. Edisyonu Başlıyor

Yazı Boyutu:

Çağdaş sanatın merakla beklenen etkinliği Artweeks@Akaretler’in 6. edisyonunu keşfedin.

Eylül 2021’de 5. edisyonu başarı ile tamamlayarak, sanat dolu 12 günde 100’den fazla sanatçıyı, 15 çağdaş sanat galerisini, 2 solo sergiyi ve 1 koleksiyoner seçkisini 55.000 ziyaretçi ile buluşturan Artweek@Akaretler, bu yıl 6. edisyonu ile sanatseverlerle yeniden buluşuyor. Bilgili Holding ev sahipliğinde Akaretler Sıraevler’de gerçekleştirilen etkinlikte sanatseverlere farklı disiplinlerden pek çok eser sunulacak.

Ünlü sanat galerileri ve sanatçılar eserleri ile yer alacak

Artweeks@Akaretler’in 6. edisyonuna katılan galeriler arasında; .artSumer, Martch Art Project, Sanatorium, The Empire Project, Galeri Nev İstanbul, Anna Laudel, PİLEVNELİ, Versus Art Project, ArtOn İstanbul, Pi Artworks, MERKUR Galeri, Ferda Art Platform, Mixer Art Gallery, Mine Sanat Galerisi ve Öktem Aykut yer alacak.

Artweeks@Akaretler'in 6. Edisyonu Başlıyor

Şerife Bilgili Ercantürk’ün “Bağmana” isimli kişisel sergisinden bir eser

Difo Art’ın özel bir fotoğraf sergisi düzenleyeceği ve Carny.io’nun NFT sergisi ile renklendireceği etkinlik kapsamında, ayrıca Selman Bilal ve Şeli Elvaşvili’nin değerli koleksiyonları da sergilenerek ziyaretçilere özel bir deneyim sunuyor. Yıldız Holding de özel bir sergisi ile katılıyor. Sanatçı Şerife Bilgili Ercantürk; “Bağmana” isimli 4. kişisel sergisiyle de Artweeks@Akaretlerde yer alacak.

Her gün farklı sunum ve davetler ile sanatseverleri ağırlayacak

Çağdaş sanatın merakla beklenen etkinliği olan Artweeks@Akaretler, yine çağdaş sanat galerileri, koleksiyonerler ve solo sergilere ev sahipliği yapmasının yanı sıra, etkinlik süresince her gün farklı sunum ve davetlerle benzersiz atmosferinde sanatseverleri ağırlayacak.

Artweeks@Akaretler'in 6. Edisyonu Başlıyor

Anna Laudel galerisinden sanatçı Mehmet Sinan Kuran’ın “Island” isimli eseri

Artweeks@Akaretler’in kapıları 10 Nisan tarihine kadar sanatseverlere açık

Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonu ile düzenlenen Artweeks@Akaretler’in kapıları, 30 Mart – 10 Nisan 2022 tarihleri arasında sanatseverlere açık. Her gün 11.00 – 20.00 saatleri arasında kapılarını açan Artweeks@Akaretler, Akaretler Sıraevler 11,12,15,17,19,37-39, 55 ve B 2/2-3-4 numaralı binalarda ücretsiz olarak ziyarete edilebilecek.

Artweeks@Akaretler'in 6. Edisyonu Başlıyor

Pilevneli Galeri’den Bjarne Melgaard’ın eseri

Şehri ve sanatı yeniden bir araya getirmenin ve yeniden büyük ilgi görerek açılmasının gururunu yaşayan Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo, 6. edisyon için şunları söylüyor.

“Artweeks@Akaretler’i ilk kez de yer alan çok değerli galeriler, koleksiyoner ve solo sanatçıların sergileri ile buluşturmak çok heyecan verici. İstanbul’da, özellikle genç sanatçılar için çekim merkezlerinden biri haline gelmiş Akaretler gibi merkezi bir lokasyonda, birbirinden kıymetli sanatçıları ve sanatın en güzel örneklerini izleyicisiyle, 6.kez, ücretsiz bir şekilde buluşturmuş olmaktan dolayı çok mutluyuz.”

Artweeks@Akaretler'in 6. Edisyonu Başlıyor

Martch Art Project galerisinden sanatçı Mustafa Boğa’nın “I do strange things when I am alone” adlı eseri

Sanatın geçtiğimiz süreçteki devinim ve gelişimine değinen Artweeks@Akaretler’in organizatörü Sabiha Kurtulmuş ise şu ifadelerde bulundu.

“6. edisyonumuzu yaptığımız Artweeks@Akaretler’de Covid-19 önlemlerinden dolayı ara verdiğimiz içeriklerimizi genişlettik. Omurgamızı oluşturan galeri ve koleksiyonerlerin dışında bizlerle aynı anlayışta olan farklı yapılarla beraber yeni içerikler ve projeler yapacağız, NFT de bunlardan birisi. 10 günlük süre içerisinde her gün farklı sunumlar, etkinlikler ve davetlerle sanat izleyicilerini karşılamaya devam edeceğiz.”

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları