preloader

Jaguar İlk Performans SUV’u I-PACE’i Tanıttı

24.10.2018
Jaguar İlk Performans SUV’u I-PACE’i Tanıttı

Yazı Boyutu:

Jaguar’ın tek şarjla 470 km gidebilen modeli THE PACE, İstanbul’da görkemli bir kutlama ile tanıtıldı

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Jaguar, geçtiğimiz Eylül ayında Amsterdam’da lanse ettiği THE PACE konseptinin İstanbul ayağını 23 Ekim Salı akşamı Sunset’te gerçekleştirdi. Jaguar’ın gelecek vizyonunu yansıtan tamamen elektrikli ilk performans SUV’u I-PACE’in de sergilendiği partide iş, sanat ve cemiyet dünyasının tanınmış simaları bir araya geldi.

Jaguar İlk Performans SUV’u I-PACE’i Tanıttı

Müziklerini DJ Doğuş Çabakçor’un yaptığı partide Dua Lipa’nın Jaguar I-PACE için özel olarak bestelediği ve geçtiğimiz ay Amsterdam’daki parti ve sonrasında 76 binin üzerinde Dua Lipa fanı tarafından kişisel olarak remikslenen ve Guiness Dünya Rekorları’na girmeye hazırlanan “Want To” şarkısı da büyük beğeni topladı.

Jaguar’ın tamamen elektrikli ilk performans SUV’u Yeni Jaguar I-PACE, 470 km’lik menzili, 4,8 saniyede 100 km/sa hıza ulaşan performansı ile heyecan verici bir sürüş deneyimi sunuyor. Araç aynı zamanda batarya teknolojisine de barındırıyor. Modelin 90 kWh gücündeki bataryası yüksek enerji yoğunluklu lityum iyon hücrelerinden meydana geliyor ve araçta bulunan iki sabit mıknatıslı senkron elektrikli motor 400 BG güç ve 696 Nm tork üretiyor.

Jaguar İlk Performans SUV’u I-PACE’i TanıttıTHE PACE Programı

Jaguar'ın sürücülerle otomobiller arasındaki bağını daha da güçlendirmeyi hedefleyen programı THE PACE, müzik, teknoloji ve tasarımı odağına alıyor. Program kapsamında ilk sezonunda Dua Lipa ile işbirliği yapan Jaguar, THE PACE ile araç içi teknolojilerini sürücünün sürüş tarzı ve kullanım tercihlerini analiz ederek müşteri deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları