preloader

Bembeyaz Bir Gülüş İçin Yapmanız Gerekenler

06.06.2023
Bembeyaz Bir Gülüş İçin Yapmanız Gerekenler

Yazı Boyutu:

Bembeyaz bir gülüşe sahip olmak için takip etmeniz gereken diş bakımı adımlarını keşfedin.

Çocukluk döneminde meydana gelen yapısal bozukluklar, içilen sulardaki flor miktarı, günlük yaşamda tüketilen yiyecek ve içecekler gibi faktörlerden dolayı dişler beyazlığını kaybedebiliyor. Dişlerde oluşan renklenmenin önüne geçmek için etkili bir ağız bakımı oldukça önemli. Bembeyaz bir gülüşe sahip olmak için takip etmeniz gereken adımları keşfedin.

Dil temizliği yapın ve ağzınızı yağ ile çalkalayın

Bembeyaz Bir Gülüş İçin Yapmanız Gerekenler

Doğru bir ağız bakımı için dünyanın en eski sağlık bilimi olan Ayurveda’nın sabah rutinini uygulayabilirsiniz. Sabah kalktığınızda ilk iş dilinizi temizleyin ve gece boyunca dilinizde oluşan bakterilerden kurtulun. Ardından susam yağı, zeytinyağı veya hindistan cevizi yağıyla 15-20 dakika kadar ağzınızı çalkalayın. Toksinleri atmak ve ağzın içindeki bakterileri temizlemek için yapılan bu yöntemle, dişlerinizi beyazlatmak da mümkün. Özellikle hindistan cevizi yağı kullanarak, kısa bir sürede dişlerinizin renginin açıldığını gözlemleyebilirsiniz. Dişleri fırçalamadan önce bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağını ağzınızda çalkalayın. Yağın tüm dişler, diş etleri ve dille temas ettiğinden emin olun.

Yüksek kalitede bir diş fırçası kullanın

Bembeyaz Bir Gülüş İçin Yapmanız Gerekenler
Oral-B iO10

Beyaz dişlere sahip olmanın en önemli adımı, dişlerinizi derinlemesine temizleyebilmeniz. Bunu yapabilmenin en etkili yolu doğru bir diş fırçası kullanmanız. Bizim önerimiz; Oral-B’nin iO serisinin en son üyesi olan iOSense’e sahip Oral B iO10 elektrikli diş fırçası. Akıllı fırçalama alanında en son teknolojiye sahip Oral B iO10, akıllı şarj cihazına sahip fırçayla diş temizleme sürecinizi daha önce hiç olmadığı kadar gerçek zamanlı rehberlik ve kişiselleştirilmiş
bir fırçalama deneyimi ile sunuyor.

Bembeyaz Bir Gülüş İçin Yapmanız Gerekenler
Oral-B iO10

Yeni iO10 fırçasına ise iOSense adlı devrim niteliğinde bir cihaz eşlik ediyor. Yapay zekâ tarafından desteklenen yeni iOSense cihazı, optimum fırçalama süresi için bir zamanlayıcıya ve Wi-Fi saati teknolojisine sahip.

Dişlerinizi doğru fırçaladığınızdan emin olun

Bembeyaz Bir Gülüş İçin Yapmanız Gerekenler
Oral-B iO10

Bembeyaz bir gülüş için dişlerinizi sabah-akşam fırçalayın. Diş fırçasını dişlerinize 45 derece açıyla yerleştirin ve kısa, nazik hareketlerle dişlerin dış yüzeylerini, iç yüzeylerini ve çiğneme yüzeylerini fırçalayın. Diş fırçasını ağzınızın farklı bölgelerine göre hareket ettirin ve her bir bölgeye yeterli süre ayırın. Toplamda 2 dakika kadar dişinizi fırçalamanız önemli.

Oral-B iO10 diş fırçası ise doğru diş fırçalama konusunda sizi yönlendiriyor. Gerekli olan diş sağlığı için ne zaman diş fırçalanması gerektiğini kullanıcıya anımsatan Oral-B iO10, sezgisel iOSense ışıklarıyla da hiçbir noktayı kaçırmamanıza yardımcı oluyor. Dişlerinizi fırçalarken dişinizi ne kadar süre, hangi bölgeleri ve ne basınçta fırçaladığınızı gösteriyor, diş fırçalamanız sonrasında kişiselleştirilmiş sonuç ve önerilerinizi sizinle paylaşıyor. Ayrıca Yapay Zekâ Fırçalama Tanıma Teknolojisiyle, ağzınızdaki 16 bölgeyi, tüm dişlerinizi ve yüzeyleri fırçalamak için 3D izleme kullanarak fırçalama davranışlarınızı öğreniyor.

Diş hekimlerinden ilham alan benzersiz yuvarak başlığa ve mikro vibrasyonlu fırça hareketlerine sahip Oral-B iO10, manuel bir diş fırçasına kıyasla, bir haftada yüzde 100 sağlıklı diş etlerine kavuşmanıza olanak sağlıyor. Sağlıklı olmayan diş etlerinizden sağlıklı diş etlerine kavuşmanızda 14,5 kat daha fazla şans sunuyor.

Diş lekelerinin önüne geçen besinlerden destek alın

Bembeyaz Bir Gülüş İçin Yapmanız Gerekenler

Dişlerin beyaz kalmasını sağlayan besinlerin başında; elma, havuç ve armut gibi lifli ürünler geliyor. Bu besinler, dişleri, leke yapan bakterilerden temizleyip ağız ve diş sağlığında önemli rol oynuyor. Bunun yanı sıra kış aylarında portakal kabuğundan diş macunu elde edebilir, yaz aylarında ise çilekten destek alabilirsiniz. Ancak çileğin içerisindeki asit ve şeker, diş minesine zarar verebilir. Bu yüzden tüketildikten sonra su içebilir veya ağzınızı çalkalayabilirsiniz.

{42824}

Her gün bitki çayı için

Bembeyaz Bir Gülüş İçin Yapmanız Gerekenler

Siyah çay ve kahve dişlerin beyazlığını kaybetmesine neden olurken, bazı bitki çayları da bir o kadar dişlere yarar sağlıyor. Bitkilerin tedavi edici özellikleri arasında diş beyazlatma da bulunuyor. Fitoterapi uzmanları, diş beyazlatmak için özellikle yeşil çayı işaret ediyor. Her gün 1 bardak yeşil çay içmenin zaten birçok yararı var. Çayı içtikten sonra çayla beraber gargara yapmak ise en önemli adım. Bu yöntem dişin üzerindeki plakların temizlenmesini sağlıyor.

Düzenli olarak kontrole gidin

Bembeyaz Bir Gülüş İçin Yapmanız Gerekenler

Dişlerinizi düzenli olarak kontrol ettirin. Profesyonel diş temizliği ve muayenesiyle dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığını takip etmek ve sorunları erken teşhis etmek mümkün olur. Bunun yanı sıra doktorunuz gerekli görürse medikal yöntemlerle de dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

*Bu içerik Oral-B iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları