preloader

IWC’den Mercedes'e Özel Üretim Pilot’s Watches Modelleri

11.12.2019
IWC’den Mercedes'e Özel Üretim Pilot’s Watches Modelleri

Yazı Boyutu:

Formula One™ takımı Mercedes-AMG Petronas Motorsport ortağı IWC Schaffhausen, ortağına özel olarak, sınırlı sayıda iki yeni Pilot’s Watches modeli üretti.

Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC Schaffhausen, 2013’ten beri “Resmi Mühendislik Ortağı” olduğu, FIA Formula One™ Dünya Takımlar Şampiyonasını altıncı kez kazanan Mercedes-AMG Petronas Motorsport’u onurlandırmak için Pilot’s Watches serisinde yer alan iki sınırlı özel edisyon üretti.

IWC’den Mercedes'e Özel Üretim Pilot’s Watches Modelleri

Modellerin tasarımına Mercedes’in renkleri ilham verdi. Zümrüt yeşili vurgular taşıyan çarpıcı siyah tasarımlar, Mercedes-AMG F1 W10 EQ Power+ gibi birinci sınıf modellerde de kullanılan özel edisyonlar, mat siyah zirkonyum oksit seramik kasa ve karbon fiber kadran ile donatıldı.

IWC’den Mercedes'e Özel Üretim Pilot’s Watches Modelleri

Modellerden biri, üretimi 10 örnekle sınırlı tutulan Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Edition “Mercedes-AMG Petronas Motorsport” (Ref. IW503003). Siyah kadran üzerine işlenmiş, takımın rengi PETRONAS Emerald Green baskılar ile model çarpıcı bir görünüm yakalıyor. Saatin daimi takvimi ayların değişen gün uzunluklarını otomatik olarak algılayıp her dört yılda bir Şubat ayının sonuna artık günü ekliyor. Bu mekanik program, 2100 yılına kadar herhangi bir ayar gerektirmiyor.IWC üretimi kalibre 52615, Pellaton otomatik kurma sistemi ile saatin dakikliğinin garantisini veriyor.

IWC’den Mercedes'e Özel Üretim Pilot’s Watches Modelleri

Diğer model ise üretimi 50 örnekle sınırlandırılmış Pilot’s Watch Chronograph Edition “Mercedes-AMG Petronas Motorsport” (Ref. IW389005). Kasa ve kadranına siyah rengin hakim olduğu modelin saat 6 konumundaki saniye alt kadranı ve kayışındaki dikişlerde yine PETRONAS Emerald Green tonları göze çarpıyor. IWC üretimi kalibre 89361, saat 12 konumundaki alt kadranda saatleri ve dakikaları gösteriyor. Modelin içerdiği Flyback fonksiyonu sayesinde zaman tutma işlevini yeniden başlatmak için ayar düğmesine basmak yeterli geliyor. Bu fonksiyon, yarış pistinde en hızlı tur zamanını ölçmek amacıyla da kullanılıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları