preloader

Kahramanları Kadranlarında Taşıyan Saatler

25.10.2023
Kahramanları Kadranlarında Taşıyan Saatler

Yazı Boyutu:

Hayran olunan ve sevilen kahramanları kadranlarında yer vererek bileklere taşıyan marka ve tasarımlara göz atın.

Bazı çocukların -aslında çoğumuzun- büyümesine eşlik eden, hayatını renklendiren, hayal dünyasının kapı eşiğinden el ele atladığı kahramanları vardır. Bizler yaş aldıkça onlar büyümezler, sadece maceraları çeşitlenir. Kimi bir romanın kahramanı kimi de bir çizgi film karakteri ya da çizgi roman kahramanı, serüvenlerine her zaman devam ederler. Saat firmaları özellikle hayran olunan ve sevilen kahramanlara kadranlarında yer vererek saat severleri geçmişe doğru küçük bir yolculuğa çıkarıyor. Küçük Prens’ten Snoopy’e kahramanların ruhlarını bileklere taşıyan marka ve tasarımları inceledik.

Audemars Piguet, Royal Oak Concept “Spider Man”

Kahramanları Kadranlarında Taşıyan Saatler

Audemars Piguet, Royal Oak Concept “Spider Man”, titanyum kasası ve 42 mm çapıyla dikkat çeken çok özel bir saat modeli. Saatin tasarımında iskelet kadran kullanılmış olup, kadranın ortasında yer alan Spider Man figürü, saatin karakteristik özelliklerini yansıtıyor. Saat, özel olarak tasarlanmış titanyum kasa ile dikkat çekerken, iskelet kadran sayesinde iç mekanizmanın görünür olmasıyla da görsel bir şölen sunuyor. Spider-Man temasıyla bütünleşen bu saat, hem saat koleksiyoncularının hem de Marvel hayranlarının ilgisini çeken bir limitli üretim saat modeli. Audemars Piguet – Royal Oak Concept “Spider Man”, mükemmel işçiliği ve benzersiz tasarımıyla bir sanat eseri niteliğinde ve Spider Man’in gücünü ve enerjisini saat severlerin bileklerine taşıyor.

Omega, Speedmaster “Silver Snoopy Award” 50th Anniversary

Kahramanları Kadranlarında Taşıyan Saatler

Omega Speedmaster Silver Snoopy Award 50. yıl dönümü saati, uzay araştırmalarına katkılarından dolayı 1970 yılında NASA astronotlarından aldığı “Silver Snoopy Award” ödülüne saygı niteliğinde tasarlandı. 42 mm paslanmaz çelik kasa, mavi tekstil kayışlı modelin gümüş kadranı üzerinde mavi PVD kaplı saat imleri ve ibreleri yer alıyor. 9 konumunda yer alan mavi alt kadranında ise Snoopy madalyonu bulunuyor. Kasa arkasında safir kristal camın üzerinde Komuta ve Servis Modülü (CSM) üzerinde sevimli hareketli bir Snoopy yer alıyor ve yanında bir dünya diski görünüyor. 50 metre su basıncına dayanıklı ve 50 saat güç rezervi bulunan saatin mavi bezeli üzerinde takimetresi yer alıyor ve beyaz kadran, mavi kronograf kadranlarının daha çok ön plana çıkmasını sağlıyor.

Andersen Geneve, Joker Automaton

Kahramanları Kadranlarında Taşıyan Saatler

Andersen Geneve Joker Automaton, saat tutkunları arasında büyük ilgi gören bir saat modeli. Bu özel saat, dikkat çekici ve eşsiz bir tasarıma sahip olan bir kronograf kadranıyla Joker karakterinin gülen yüz motifini bir araya getiriyor. Otomatik kurma sistemine sahip olan saatin hassas zaman tutma özellikleri, kullanıcılara güvenilir bir performans sunarken, yüksek kaliteli malzemelerden yapılan kayışı ve suya dayanıklı özelliği günlük kullanımda kolaylık sağlıyor. Altın materyalden üretilen saat, görsel olarak çarpıcı ve işlevsel bir süper kahraman temalı saat seçeneği olarak koleksiyonerlerin aklını karıştırıyor.

IWC, Pilot’s Watch Timezoner Edition “Le Petit Prince”

Kahramanları Kadranlarında Taşıyan Saatler

Küçük Prens adlı kitap, Antoine de Saint-Exupéry’nin yaşamından ilham alarak yazdığı felsefi bir öykü. Saint-Exupéry, Fransız Hava Kuvvetleri’nde çalışırken Sahra Çölü’nde uçak kazası geçirir ve bir bedevi tarafından kurtarılır. Kitap, 1943’te ilk baskısını yapar ve dünya genelinde 200’den fazla dile çevrilir. Yazarın daha sonra uçağının kaybolmasıyla yaşamını yitirdiği bilinirken, gece uçuşları konusundaki buluşları havacılık dünyasında halen takdir ediliyor. Bu bağlamda, IWC’nin bu ünlü yazara ve onun kitabına ithafen tanıttığı özel saat Pilot’s Watch Timezoner Edition “Le Petit Prince” saat severlerin ilgisini çekiyor. Pilot saati temelinde tasarlanan bu saat, sık seyahat eden pilotların birden fazla lokasyondaki zamanı kolayca takip etmesini daha kolay hale getiren bir bezel sunuyor.

TAG Heuer, Connected x Super Mario Limited Edition

Kahramanları Kadranlarında Taşıyan Saatler

TAG Heuer akıllı saatler, connected watch ailesinden ürettikleri modellere bilgisayar oyunlarının en ikonik Nintendo karakteri olan Super Mario’yu da ekledi. Akıllı saatler konusunda başarılı modelleri bulunan marka zamanı oyunlaştırıyor ve sahibini aktiviteye teşvik ediyor. Modelde pusula, ivme ölçer, kalp atış hızı ölçümü gibi sağlık ve spor fonksiyonlarının tümü yer alıyor. Günlük hayatı daha sevimli hale getiriyor ve yapılan yürüyüşe, adım sayısına göre Mario yeni yetenekler kazanarak size eşlik ediyor. 50 metre suya dayanıklılık gösteren TAG Heuer Connected x Super Mario, M sembollü kırmızı kauçuk ve kırmızı altlı siyah deri kayış seçenekleri ile sunuluyor.

Audemars Piguet, Royal Oak Concept Black Panther Flying Tourbillon

Kahramanları Kadranlarında Taşıyan Saatler

Marvel iş birlikteliği ile Audemars Piguet yeni modeli gizli Wakanda dünyasının sembolü Black Panther Flying Tourbillon’u tanıttı. Tüm kadranı kaplayan üç boyutlu Black Panther, markanın Royal Oak Concept ailesine ait. Black Panther, lazer kesim tekniğiyle beyaz altından yapıldı, tamamıyla el işçiliği oyularak şekillendirildi ve son olarak elle boyandı. 42 mm titanyum kasası oldukça hafif ve sağlam bir yapı kazandırırken bezelinde ise siyah seramiğin dayanıklılığı tercih edildi. Kadran etrafında mor renk üzerinde saat imleri yer alırken, tourbillon saat 6 yönünde konumlandırılıyor. Yalnızca 250 şanslı müşteri için üretilen bu saat, 50 metre su basıncına dayanıklı ve 242 parçadan oluşan mekanizması 3 gün rezervine sahip.

Romain Jerome, “Pac-Man” Level III

Kahramanları Kadranlarında Taşıyan Saatler

Birçok çizgi roman kahramanını kadranında canlandıran Romain Jerome yeni bir Pac-Man saatini piyasaya sürdü. Ünlü video oyunu serisine bir övgü niteliğindeki saat, markanın oyuncu ruhunun bir parçası olarak RJ koleksiyonundaki diğer kahramanlar arasında yerini aldı. Titanyum bezel, ayna cilalı siyah kadranı ile vurgulanırken, Pac-Man’in kiraz ve Pac-Dots için avlandığı bir labirent yer alıyor. Kadran bu yüzden üç bölüme ayrılmış. Bu sahne, kadran üzerinde üç seviyeye bölünmüş ve 27 adet el yapımı parçadan oluşuyor. Ayrıca RJ, kadranın 3D efektini daha ön plana çıkarabilmek için siyah cila ile doldurulmuş ve yükseltilmiş bölümlere yer vermiş.

{17996}

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları