preloader

En Güzel Dalış Saatleri

15.04.2022
En Güzel Dalış Saatleri

Yazı Boyutu:

Derinlere yolculuğu sevenler veya dalgıç saat modellerinden hoşlananlar için günlük hayatta da kullanabilen en iyi dalış saatlerini inceledik.

Grand Seiko, Evolution 9 Collection Diver Slga015

En Güzel Dalış Saatleri

Japonya takım adalarını çevreleyen okyanusların doğal yapısının Japon kültürüne etkileri her zaman eserlerinde hissettiriyor. Özellikle Grand Seiko tüm modellerinde eşsiz Japon sanatını ve DNA’sını yaşatmayı mottosu haline getiren bir marka. Bu yüzden Japonya kenarlarına vuran Kuzey Pasifik Okyanusu akıntıları olan Black Stream-Kara Akıntılarını kadranlarında muhteşem bir işçilik ile görmek sürpriz olmuyor. Özel Spring Drive kalibresi ile desteklenen model 200 metre su basıncına dayanıklı bir dalış saati modeli. 5 günlük güç rezervi bulunuyor. 5 günlük güç rezervi ile çalışıyor. 43.8 mm çapında titanyum kasasının kalınlığı ise 13.8 mm.

Panerai, Quaranta Quatro Esteel™

En Güzel Dalış Saatleri

Otomatik mekanizma ile çalışan QuarantaQuatro özel patentli anti şok özelliğine de sahip. 3 gün güç rezervi ile çalışıyor. İtalyanca İsmi ‘quaranta quatro’ olan ürün 44 mm kasayı ifade ediyor. Kasası fırçalanmış yüzeye sahip. 171 adet parçadan oluşan otomatik mekanizmasını bulunuyor. Kadranı yeşil ve kenarlara doğru degrade yayılarak koyulaşıyor. Tarih penceresi saat 3 ve saniye göstergesi ise saat 9 konumuna yerleştirildi. Elmastan sonra en sert mineral olan korindondan elde edilen safir kristal cam ile kadranı korunuyor. Sürdürülebilirlik ve çevreci ruhunun bir uzantısı olarak geri dönüşümlü PET’ten oluşan yeşil kayışa sahip.

Rado, Captain Cook High – Tech Ceramic Diver

En Güzel Dalış Saatleri

Rado’nun Ar-Ge çalışmalarının en etkileyici sonuçlarından olan Captain Cook High-Tech Diver Ceramic Diver modeli, markanın yenilikçi yüzünü ifade ediyor. 80 saatlik güç rezervine sahip. 43 mm çapında monoblok kasası mat siyah seramikten üretildi. Siyah seramik kadranın saat 3 bölgesinde tarih göstergesi yer alıyor. Zaman indekslerle ifade ediliyor. 300 metreye kadar suya dayanıklılık özelliğine sahip Rado’nun yeni teknoloji seramiği ile yaratılan güçlü bir model.

Tag Heuer, Aquaracer Professional 300 Orange Diver

En Güzel Dalış Saatleri

Tag Heuer’in önemli dalış koleksiyon ailesi Aquaracer Professional 300’ün yeni modeli Orange Diver, özellikle su altında denizin mavi tonu ile kontrastlığı sağlayan ve önemli bir renk olan kavuniçiyi kadranında mat olarak kullandı. Kavuniçi ayrıca hız, güvenlik ve NASA’nın da evrensel pantone rengi. 43 mm kasa çapı üzerinde tek yöne dönen çizilmelere dayanıklı seramik bezeli, 12 köşeli olarak tasarlandı. 300 metre suya dalış özelliği bulunuyor. Saat 6 konumuna yerleştirilen tarih göstergesi üzerinde daha rahat okunmasını sağlayan büyüteç cam bölümü var. İndeksleri üzerinde yine kontrastlığı öne çıkaracak beyaz Super-LumiNova® uygulandı. 38 saat güç rezervi ile otomatik mekanizması çalışıyor.

Omega, Seamaster Planet Ocean Ultra Deep

En Güzel Dalış Saatleri

2019’da dünyanın en derin yerine ulaştıktan sonra çığır açan Omega’nın Ultra Deep modeli, 45,5 mm ile yeni bir koleksiyona dönüştürüldü. Gerçek okyanus koşullarında test edilen bu dalgıç saati, 6000 metreye kadar suya dayanıklı. Markanın yedi saatten oluşan koleksiyonu, dalış ölçeğine sahip fırçalanmış seramik bir çerçevenin yanı sıra siyah ve camgöbeği renginde çizgili bir kayışa sahip. Kadranı ise camgöbeği rakamları, fırçalanmış ibreler ve indekslerle siyah seramik kaplı titanyumdur.

Longines, Legend Diver L3.774.4.70.2

En Güzel Dalış Saatleri

Paslanmaz çelikten üretilen Longines dalış saati kadranının gri tonu yanlara doğru koyulaşıyor ve siyah tona ulaşıyor. İbreleri gümüşten yapıldı, cilalı ve içleri Super Luminova kaplı. Yuvarlak kasası 42 mm çapında. Çizilmeye karşı dayanıklı safir camının alt kısımları antirefle kaplamalı. Kasa arkası vidalı olarak üretilerek dayanıklılığı arttırıldı. Yaklaşık 72 saat güç rezerv özelliğine sahip.

Tudor, Pelagos Fxd

En Güzel Dalış Saatleri

Tudor, özellikle 1950’lerden 80’li yıllara dek Fransız donanmasının profesyonel dalgıç saatleri konusunda düzenli tedarikçisi olmuştur. Pelagos FXD modelinde FXD sağlam kayış çubuklarını ifade ediyor. 42 mm saten fırçalı titanyum kasası tek blok üretim ve kasa arkasında “The Marine Nationalae- Fransız Donanması” ibaresi gravürüze edildi. Denizci mavisi kadranı üzerinde markör ve ibreler beyaz olarak kullanıldı. COSC İsviçre kronometre sertifikasına sahip. Tek parçalı bant bileziğinin üzerinde gri çizgiler ile hareketlendirilmiş. Ayrıca tek parça kauçuk kayış ile de sunuluyor. 200 metreye kadar suya dayanıklılık gösteriyor ve 70 saat güç rezervi var.

Certina, Ds Super Ph500m

En Güzel Dalış Saatleri

“Aktif bir yaşam için sağlam saatler” sunma mottosu ile hareket eden Certina DS Super PH500M modeli 38 mm kasa çapında üretildi. İlk modeli turuncunun ardından siyah kadranlı olarak üretildi. 500 metreye kadar suya dayanıklılığı bulunuyor. Büyük 14 köşeli bezeli dönebiliyor. Paslanmaz çelik kasası 15 mm kalınlığında. Nato kayış ve okyanuslardaki plastiklerden elde edilen gri kayışı ile sunuluyor.

Rolex, Oyster Perpetual Sea-Dweller

En Güzel Dalış Saatleri

Bir efsane ile derinlere dalmak isteyenlerin, tüm komplikasyonları ile güveneceği, derin maviler için iyi bir yol macera arkadaşı Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller. Rolex dalış saati olan Oyster Perpetual Sea-Dweller 50 yıl önce yaratıldı ve tasarımıyla derin denizler için kendisinden sonra üretilecek saat modellerinin öncüsü oldu. Helyum tahliye vanası patentini yine aynı yıl 1967’de aldı. Sea-Dweller 43 mm çapı ile daha geniş kasa ile tasarlandı ve ilk kez Rolex Professional kategorisinde üretilen 3235 kalibreye sahip model oldu. Yine ilk kez 3 ayrı konumda kullanılan CyClops lens ile kadranda yer alan tarihinin okunması daha da kolaylaştırılıyor. 60 dakika olarak derecelendirilmiş bezeli ile, dalış ve dekompresyon sürelerini tek yöne döndürülerek güven ile ayarlanabiliyor. Ayrıca çizilmeye ve mor ötesi ışıklardan etkilenmeye dayanıklı. 1220 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Kendine özgü şekle sahip kasası ise 906 L çelikten üretilmiş.

Panerai, Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio

En Güzel Dalış Saatleri

Panerai’nin dalgıç saati Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio, 47 mm’lik karekteristik bir tasarıma sahip. Titanyum kasasının bezeli tek yöne dönüyor. 300 metre su derinliğine kadar mükemmel bir performans sergiliyor. Modelin kalbinde ise kendi üretimleri olan mekanizması atıyor. Kadran üzerindeki kronograf ibresi maviliği ile diğerlerinden kolaylıkla ayrılıyor. Kauçuk kayış üzerinde yine aynı ton mavi ile markanın logosu yer alıyor.

Blancpain, Fifty Fathoms Bathyscaphe

En Güzel Dalış Saatleri

Panerai’nin dalgıç saati Blancpain Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio, 47 mm’lik karekteristik bir tasarıma sahip. Titanyum kasasının bezeli tek yöne dönüyor. 300 metre su derinliğine kadar mükemmel bir performans sergiliyor. Modelin kalbinde ise kendi üretimleri olan mekanizması atıyor. Kadran üzerindeki kronograf ibresi maviliği ile diğerlerinden kolaylıkla ayrılıyor. Kauçuk kayış üzerinde yine aynı ton mavi ile markanın logosu yer alıyor.

IWC, Aquatimer Chronograph Edition Expedition Charles Darwin

En Güzel Dalış Saatleri

IWC’nin Charles Darwin’e saygı niteliğinde yaratılan Aquatimer Chronograph Edition Expedition Charles Darwin modeli, dengeli bir tasarıma sahip. Charles Darwin’in Galapagos adalarına taşıyan HMS Beagle gemisine ithafen, ilk kez bronz kasalı bir model tasarlandı. Siyah kauçuk kayışı, mekanik kronografı, kendinden kurum mekanizma ve 68 saat güç rezervi özelliklerini SafeDive sistemi ile 30 bar suya dayanıklılık özelliğiyle taçlandırmış. 44.0 mm çaplı kasasının arkasında ise dünyayı değiştiren teori sahibi Darwin’in portresi gravür olarak işlenmiş.

Maurice Lacroix, Pontos S Diver

En Güzel Dalış Saatleri

Maurice Lacroix Pontos S Diver, 600 metre su basıncına dayanıklı, iddialı bir model. Paslanmaz çelikten üretilen kasası 43 mm çapında. Saat 9 konumunda kasa yanında, dalıştan ötürü doğacak hava basıncını dengeleyen helyum tahliye vanası bulunuyor. Kronograf mekanizması 46 saat güç rezervine sahip. Çift yöne dönen çerçevesinin bir tepe ile çalışması, dalış sırasında meydana gelebilecek yanlış ölçümleri engelliyor.

Omega, Seamaster Planet Ocean ETNZ ‘Deep Black’Master Chronometre

En Güzel Dalış Saatleri

Yat ve yatçılık ile çok yakından ilgilenen Omega ayrıca ETNZ Emirates Team New Zealand takımını da destekliyor. Yarış öncesi gerekli duyulan geri sayım işlemini kadranında gösteriyor, ayrıca 24 saat ölçeği ile donanımlandırılmış. Siyah tekstil kayışı ise özel bir kauçuk katman ile güçlendirilmiş. Siyah seramik kasası 45,5 mm kalınlığında ve 600 metre su basıncına dayanıklı. Siyah bezeli üzerinde mavi ve kırmızı renkler ile geri sayım gösteriliyor.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ
editörün tüm yazıları