preloader

En Güzel Dalış Saatleri

04.03.2024
En Güzel Dalış Saatleri

Yazı Boyutu:

Dalış yapmayı ve mavilikleri keşfetmeyi sevenlerin su altı maceralarına eşlik edecek en güzel dalış saati modellerini keşfedin!

Su altı dünyasını keşfetmeyi sevenlerin vazgeçilmez ekipmanlarından biri olan dalış saatleri, her ne kadar gelişen teknolojiyle beraber dijitalleşse de; yaklaşık yüz yıl önce ortaya çıkan ve halen geliştirilmeye devam eden mekanik dalış saatleri, pek çok dalışçının vazgeçilmezi olma özelliğine sahip. Özellikle darbeye dayanıklılık ve karanlıkta okunabilirlik gibi işlevsel fonksiyonları ile bilinen dalış saatleri, bu özellikleriyle günlük hayatta da hem işlevsel hem şık bir aksesuar haline geldi. Tüm bunlara ek olarak dalış saatleri, suya dayanıklı yapıları sayesinde tatile çıkarken deniz ve havuzda da rahatça kullanılabiliyor. Hem dalış yaparken hem de günlük hayatta bileğinizden düşürmek istemeyeceğiniz en güzel dalış saatlerini sizler için bir araya getirdik.

Rolex, Submariner

En Güzel Dalış Saatleri

Rolex Submariner ilk kez 1953 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri sürekli olarak güncellenerek günümüzün en popüler dalış saatlerinden biri haline geldi. Su dayanıklılığı, ışıltılı kadranı ve döner bezel özelliği ile bilinen saat James Bond serisindeki filmlerde de sıkça kullanıldı. İlk kez 1962 yılında “Dr. No” filminde Sean Connery’nin bileğini süsledi ve o zamandan beri birçok James Bond karakteri tarafından tercih edildi. Sarı altın ve beyaz altın materyallerle de tercih edilebilen saatin siyah bezele sahip paslanmaz çelik versiyonu pek çok stile uyduğu için Rolex’in en popüler modelleri arasında yer alıyor.

Omega, Seamaster 300

En Güzel Dalış Saatleri

Ünlü İsviçreli saat markası Omega’nın en ikonik saatlerinden biri olan Seamaster, 1953 yılında tanıtıldığından beri en çok tercih edilen dalgıç saatlerinin arasında yer almayı başardı. Bunda şüphesiz Omega’nın gelişen teknolojileri ve modelin geleneksel çizgilerini aynı saatte sentezlemeyi başarmasının payı büyük. Yıllardır kullanılan saat 10 yönündeki helyum valfi saatin geleneksel çizgilerini korurken, mekanizmada sürtünmeyi azaltıp daha az bakım ve daha uzun ömür sunan Co-Axial gibi teknolojiler saatin modern kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda James Bond filmlerinde de boy gösteren saat 300 metreye kadar su ve 15.000 gauss manyetik alan dayanıklılığı ile günlük yaşantınıza sorunsuz bir şekilde eşlik edebilir.

Breitling, Superocean Heritage

En Güzel Dalış Saatleri

Breitling Superocean Heritage, köklü bir tarihe sahip Breitling markasının modern bir yorumu. İlk olarak 1957 yılında üretilen Superocean modelinin modern bir güncellemesi olan Heritage, su ve darbe dayanıklılığı ile dikkat çekmeyi başarıyor. Ayrıca, retro tasarımın yüksek performanslı mekanizmayla bir araya geldiği saatin retro görünümünü desteklemek için tasarlanan metal örgü bileziği günlük kullanımda konfor vadediyor. Metal örgü bilezik sevmeyen kullanıcılar için ise Breitling silikon kayış seçeneğini de sunuyor.

Tudor, Pelagos

En Güzel Dalış Saatleri

İsviçreli markanın en ikonik saatlerinden biri olan Pelagos, titanyum kasa ve bilezikle geliyor. Saatin ikonik mavi kadranı ve fosforlu beyaz indekslerinin oluşturduğu kontrast ise hem günlük yaşamda hem de su altında saati okumayı kolaylaştırıyor. Saat üç yönündeki tarih penceresi ve bilezik tokasındaki kendine özgü yaylı mekanizması saati günlük yaşantınıza adapte ederken, helyum valfi ve 500 metreye kadar olan su dayanıklılığı saatin geleneksel dalış karakterini korumasına yardım ediyor. Aynı zamanda saatle birlikte gelen ekstra silikon kayış, saati istediğiniz zaman farklı bir kimliğe kavuşturmanıza imkân sağlıyor.

{10627}

Rado, Captain Cook

En Güzel Dalış Saatleri

1962’de piyasaya çıkan Captain Cook, yıllar içerisinde ne kadar yenilense de son versiyonu halen ilk versiyonundan izler taşıyor. Yeşil seramik bezeli ve yeşil kadranı, kavisli safir camla bir araya gelince meraklı gözlerin saati ilk bakışta tanımasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda 80 saat güç rezervinin bulunması, saati tüm hafta sonu kullanmasanız bile ayarının bozulmaması anlamına geliyor. Ayrıca 100 metreye kadar suya dayanıklı olması amatör dalıcılar için gayet yeterli. Bunlara ek olarak kasasının 37 milimetre çapında tasarlanması ve çok parçalı metal bileziği bu saati daha konforlu hale getiriyor.

Oris, Aquis

En Güzel Dalış Saatleri

İsviçre’nin en köklü saat üreticilerinden Oris’in dalışlar için özel olarak ürettiği bu saat otomatik kurmalı mekanik bir mekanizmaya sahip. Saatlerini rotasyonda kullanan saat koleksiyonerlerini de düşünen Oris, bu saatin güç rezervini oldukça uzun tutarak 120 saat seviyesine çıkarmış. Paslanmaz çelik materyalden üretilen saat aynı zamanda seramik bir bezele sahip. Ayrıca, su altında okunabilirliği arttırmak için safir kristalden üretilen ön camın iç yüzeyi yansıma önleyici kaplama ile kaplanmış. Oris’in ürettiği mekanizma Calibre 400’ün kalp atışlarını izleyebilmeniz için kasanın arkasında da safir kristal cam kullanılmış.

Longines, Legend Diver

En Güzel Dalış Saatleri

Günümüz modern dalış saatleri içerisinde retro görüntüsüyle dikkat çeken Legend Diver, paslanmaz çelik ve bronz versiyonlarıyla kullanıcılara sunuluyor. Normal dalış saatlerinden farklı olarak iki kurma kolu bulunduran modelin, saat 4 yönündeki kurma kolu ayarlama için kullanılıyor. Diğer saatlerden farklı olarak, saat 2 yönündeki kurma kolu dalış sırasında süre tutmaya yardımcı olan bezelin ayarlanması için kullanılıyor. Kurma koluyla ayarlanan bezel hareketinin hoş bir görüntü sunmasının yanı sıra bezele fiziksel olarak müdahale edilememesi saati daha güvenilir kılıyor. 42 milimetre çapında üretilen saat aynı zamanda 30 bar su basıncına dayanabiliyor.

{67543}

Panerai, Submersible Bianco

En Güzel Dalış Saatleri

Kaba hatlara sahip tasarımlarıyla maskülen bir saat arayanların ilk tercihlerinden olan Panerai markasının dalış saati Submersible Bianco, Panerai markasının İkinci Dünya Savaşı yıllarından beri gelen tasarım çizgilerini taşıyor. İtalyanca ”beyaz” anlamına gelen “Bianco” ismini kadran renginden alan saat 300 metreye kadar suya dayanıklı. Paslanmaz çelikten üretilen saatin mekanizması, hafta sonu boyunca kullanmasanız bile ayarının bozulmaması için 72 saat güç rezervi sunacak şekilde üretilmiş. Ayrıca diğer saatlerden farklı olarak, merkezi bir saniye kolu kullanmak yerine saat 9 yönünde küçük bir saniye penceresine yer verilmiş.

Tag Heuer, Aquaracer Professional 300 Orange Diver

En Güzel Dalış Saatleri

Tag Heuer’in önemli dalış koleksiyon ailesi Aquaracer Professional 300’ün yeni modeli Orange Diver, özellikle su altında denizin mavi tonu ile kontrastlığı sağlayan bir renk olan turuncuyu kadranında kullanıyor. Ayrıca turuncu hız, güvenlik ve NASA’nın evrensel pantone rengi. 43 milimetre çapındaki kasa üzerinde tek yöne dönebilen ve çizilmelere dayanıklı seramik bezel, dalgıçların eldivenle daha kolay kullanabilmesi için 12 köşeli olarak tasarlanmış. 300 metre derinliğe kadar suya dayanıklı olan saatin tarih penceresi saat 6 konumunda yer alıyor ve kolay okunabilmesi için büyüteçle destekleniyor. Bunlara ek olarak saatin kalbinde yer alan otomatik mekanizma 38 saat güç rezervine sahip.

IWC, Aquatimer Automatic

En Güzel Dalış Saatleri

İsviçreli saat üreticisi IWC tarafından dalışlar için üretilen Aquatimer Automatic, paslanmaz çelik materyalden üretiliyor. 120 saat güç rezervi sunan mekanizma, modelin adından da anlaşılacağı üzere otomatik kurma özelliğine sahip. IWC tarafından geliştirilen “Quick-change system” bu saatte de kullanılıyor. Böylece silikon veya metal kayışlar kolayca saate monte edilerek saat, günün senaryosuna veya ihtiyaçlarına uygun hale getiriliyor. Aquatimer Automatic her ne kadar 42 milimetre çapında olsa da bezelin kasa içinde yer alması ve kadranın kasa çapına göre küçük olması, saatin daha minimal görünmesini sağlıyor.

{5471}

Grand Seiko, Evolution 9 Collection Diver Slga015

En Güzel Dalış Saatleri

Japonya takım adalarını çevreleyen okyanusların doğal yapısının Japon kültürüne etkileri her zaman eserlerinde hissettiriyor. Özellikle Grand Seiko tüm modellerinde eşsiz Japon sanatını ve DNA’sını yaşatmayı mottosu haline getiren bir marka. Bu yüzden Japonya kenarlarına vuran Kuzey Pasifik Okyanusu akıntıları olan Black Stream-Kara Akıntılarını kadranlarında muhteşem bir işçilik ile görmek sürpriz olmuyor. Özel Spring Drive kalibresi ile desteklenen model 200 metre su basıncına dayanıklı bir dalış saati modeli. 5 günlük güç rezervi bulunuyor. 5 günlük güç rezervi ile çalışıyor. 43.8 mm çapında titanyum kasasının kalınlığı ise 13.8 mm.

Panerai, Quaranta Quatro Esteel

En Güzel Dalış Saatleri

Otomatik mekanizma ile çalışan QuarantaQuatro özel patentli anti şok özelliğine de sahip. 3 gün güç rezervi ile çalışıyor. İtalyanca İsmi ‘quaranta quatro’ olan ürün 44 mm kasayı ifade ediyor. Kasası fırçalanmış yüzeye sahip. 171 adet parçadan oluşan otomatik mekanizmasını bulunuyor. Kadranı yeşil ve kenarlara doğru degrade yayılarak koyulaşıyor. Tarih penceresi saat 3 ve saniye göstergesi ise saat 9 konumuna yerleştirildi. Elmastan sonra en sert mineral olan korindondan elde edilen safir kristal cam ile kadranı korunuyor. Sürdürülebilirlik ve çevreci ruhunun bir uzantısı olarak geri dönüşümlü PET’ten oluşan yeşil kayışa sahip.

Certina, Ds Super Ph500m

En Güzel Dalış Saatleri

“Aktif bir yaşam için sağlam saatler” sunma mottosu ile hareket eden Certina DS Super PH500M modeli 38 mm kasa çapında üretildi. İlk modeli turuncunun ardından siyah kadranlı olarak üretildi. 500 metreye kadar suya dayanıklılığı bulunuyor. Büyük 14 köşeli bezeli dönebiliyor. Paslanmaz çelik kasası 15 mm kalınlığında. Nato kayış ve okyanuslardaki plastiklerden elde edilen gri kayışı ile sunuluyor.

{6779}

Blancpain, Fifty Fathoms Bathyscaphe

En Güzel Dalış Saatleri

Panerai’nin dalgıç saati Blancpain Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio, 47 mm’lik karekteristik bir tasarıma sahip. Titanyum kasasının bezeli tek yöne dönüyor. 300 metre su derinliğine kadar mükemmel bir performans sergiliyor. Modelin kalbinde ise kendi üretimleri olan mekanizması atıyor. Kadran üzerindeki kronograf ibresi maviliği ile diğerlerinden kolaylıkla ayrılıyor. Kauçuk kayış üzerinde yine aynı ton mavi ile markanın logosu yer alıyor.

Maurice Lacroix, Pontos S Diver

En Güzel Dalış Saatleri

Maurice Lacroix Pontos S Diver, 600 metre su basıncına dayanıklı, iddialı bir model. Paslanmaz çelikten üretilen kasası 43 mm çapında. Saat 9 konumunda kasa yanında, dalıştan ötürü doğacak hava basıncını dengeleyen helyum tahliye vanası bulunuyor. Kronograf mekanizması 46 saat güç rezervine sahip. Çift yöne dönen çerçevesinin bir tepe ile çalışması, dalış sırasında meydana gelebilecek yanlış ölçümleri engelliyor.

Omega, Seamaster Planet Ocean ETNZ ‘Deep Black’Master Chronometre

En Güzel Dalış Saatleri

Yat ve yatçılık ile çok yakından ilgilenen Omega ayrıca ETNZ Emirates Team New Zealand takımını da destekliyor. Yarış öncesi gerekli duyulan geri sayım işlemini kadranında gösteriyor, ayrıca 24 saat ölçeği ile donanımlandırılmış. Siyah tekstil kayışı ise özel bir kauçuk katman ile güçlendirilmiş. Siyah seramik kasası 45,5 mm kalınlığında ve 600 metre su basıncına dayanıklı. Siyah bezeli üzerinde mavi ve kırmızı renkler ile geri sayım gösteriliyor.

{52608}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları