preloader

Brooks Brothers: Amerikan Stilinin 200 Yılı Sergisi

11.08.2018
Brooks Brothers: Amerikan Stilinin 200 Yılı Sergisi

Yazı Boyutu:

Amerika’nın köklü giyim markası Brooks Brothers, 200. yılını özel bir retrospektif sergiyle kutluyor. Ağustos başında açılan ‘Brooks Brothers: Amerikan Stilinin 200 Yılı’ sergisi, markanın iki yüz yıllık arşivinden özel bir seçki sunuyor.

Brooks Brothers: Amerikan Stilinin 200 Yılı Sergisi

Zamansız klasikleri yeniden yorumlayarak şıklığın ve asaletin sembolü olan Brooks Brothers, bu sergi ile, iki yüz yıllık bir tarihe sahip moda efsanesinin buluşlarını ve yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturuyor.

{88404}

Grand Central Terminal’in içerisinde yer alan Vanderbilt Hall’de açılan “Amerika Stilinin 200 Yılı” sergisinde kadın ve erkek modasından örnekler, Brooks Brothers’ın buluşlarını ve yeniliklerini gösteren görüntüler yer alıyor. 5 Eylül’e kadar açık kalacak sergide ziyaretçiler, 20’li yıllar gibi çığır açan dönemleri, yüzyıl ortasının Madison Avenue’sunu, markanın üniversiteler üzerindeki etkisini ve 45 Amerika Başkanı’dan 40’ını giydirmenin eşsiz ayrılıcağını keşfedebilecek. Sergide Brooks Brothers’ın yaratıcısı Henry Sands Brooks’a ait özel parçalar ve bir günlük de yer alıyor.

Brooks Brothers: Amerikan Stilinin 200 Yılı Sergisi

¨Bu sergi, Brooks Brothers’ın 200 yıl önce New York’ta başlayan efsanevi hikayesini diğer insanlarla paylaşma imkanı sağladı.¨

-Claudio Del Vecchio, Brooks Brothers Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su

Vanderbilt Hall’de Brooks Brothers’ın Golden Fleece logosunun 100 LED ekrandan oluşan hareketli heykeli de markanın yolculuğunu ziyaretçilerle paylaşıyor. Bu yolculukta yer alan Hollywood yıldızlarının, yazarların, politikacıların ve sanatçıların görselleri de ön plana çıkıyor.

Elisha Brooks

Edward Brooks

John Brooks

Sergide ayrıca Brooks Brothers’ın 200. yıl anısına özel bir seçki ve sınırlı sayıda üretilen cep mendilleri, kravatlar, hediye ürünleri ve özel üretim Monopoly oyunu da yer alıyor.

{771131}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları