preloader

Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi

05.06.2024
Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi

Yazı Boyutu:

Rafine zevkleri ve kaliteli tercihleriyle öne çıkan babalarımızın hobilerinden tatil rotalarına, gardıroplarını oluşturan vazgeçilmez parçalardan imza kokularına yaşamlarını özelleştirdikleri ince detayları inceledik.

Hayatlarımızın ilk kahramanları babalarımız aynı zamanda kendilerine has kişilikleri, hayat tercihleri, duruşları, ilgilendikleri sporlar, hobileri ve stilleriyle de hayatlarımızda ilk örnek aldığımız kişilere dönüşüyorlar. Öne çıkan tercihleri ve zevkleriyle adeta kaliteli ve gustolu bir yaşamın rehberi haline gelen babalarımızın yaşamlarının temellerini oluşturan ve onları birer örnek haline getiren rutinlerinden onları özel kılan hobileri ve ilgi alanlarına yaşamlarının olmazsa olmazlarını inceledik ve özel detayları bulabileceğiniz bir yaşam rehberi hazırladık.

Stillerine Önem Verirler

Daima şık görünmeleri ve klasik siluetlerden şaşmamalarıyla stillerinden söz ettirirken görünümlerini tamamlamayı tercih ettikleri lüks aksesuarlarla da dikkatleri üzerlerine çekerler. Gardıropları zamansız ve kaliteli parçalardan oluşur ve bu parçalarda dikkat ettikleri en önemli detay kaliteli işçilik ve kumaşlardır.

Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi

İşçiliği ve kumaşıyla öne çıkan parçalar üzerlerine kusursuz oturur ve bu kusursuzluk gerek resmi giyimde gerekse casual giyimde daima şık bir görünüm yaratır. Resmi görünümler için vazgeçilmezleri kişiye özel dikilmiş lüks takım elbiseleri olurken daha gündelik durumlar ve etkinlikler için polo yaka tişörtlere, her duruma ve görünüme kolaylıkla uyarlanabilen gömleklere ve pantolonlara yönelirler. Her koşulda ve durumda şık, zamansız ve klasik görünmeye özen gösteren stil sahibi babalarımızın tercihi ise kalitesi, özgün tasarımları ve zamansız siluetleriyle öne çıkan Brooks Brothers markası olur.

Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi

Klasik çizgileri modern dokunuşlarla buluşturan Brooks Brothers, stil sahibi her erkeğin dolabında bulunması gereken temel parçaları özgün tasarımlarıyla imza parçalara dönüştürüyor. Resmi giyimden günlük giyime her türlü durum ve görünüme kolaylıkla taşınabilen ve klasik giyinmeyi seven erkeklerin vazgeçilmezi gömlekler, Brooks Brothers dokunuşuyla yepyeni ve inovatif bir form kazanıyor ve ütü gerektirmeyen kumaştan yapılan ve sedef düğmelerle tasarımı özelleştirilen non-iron gömlekler gerek işlevselliği gerekse şıklığıyla gardıropların kurtarıcısı haline gelirken dikkatleri daima üzerine topluyor.

Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi

Günlük hayatta ve spor etkinliklerinde bile şık çizgisini bozmak istemeyen ancak rahatlığından da ödün vermek istemeyen babalarımızın favorisi ise şüphesiz geniş renk yelpazesi sunan polo yaka tişörtler! Günün enerjisine göre dilediğiniz rengi seçebileceğiniz ve enerjinizi görünümünüze kolaylıkla yansıtabileceğiniz polo yaka tişörtler slim fit ve comfort fit olmak üzere sunduğu iki farklı kalıbıyla hareket özgürlüğü ve konfor sağlarken 13 farklı rengiyle gardıroplarınıza renk katıyor.

Gerek polo yaka tişörtlerinizi gerekse gömleklerinizi kolaylıkla kombinleyebileceğiniz jogger pantolonları ise görünümlerinize kusursuz bir son dokunuş eklerken stilinizi yükseltiyor. Dilerseniz lacivert renkteki jogger pantolonunuzu mavi çizgili non-iron gömleğiniz ve lüks marka saatinizle kombinleyerek klasik stilinize modern bir dokunuşta bulunabilir, dilerseniz ise ekru renkteki jogger pantolonunuzu sezonun öne çıkan trend renklerinden olan sarı polo yaka tişörtünüz ve güneş gözlüklerinizle kombinleyerek güneşin enerjisini görünümünüze yansıtabilirsiniz.

OGGUSTO Öneriyor!

Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi
Brooks Brothers
Ütü Gerektirmeyen Non-Iron Gömlek
Satın al
Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi
Brooks Brothers
%100 Pamuk Jogger Pantolon
Satın al
Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi
Brooks Brothers
Polo Yaka Tişört
Satın al

Prestijli Sporlarla İlgilenirler

Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi

Spor onlar için bir aktiviteden çok yaşam tarzıdır ve golf, tenis, squash, binicilik ve yelken gibi prestijli ve sosyal sporlarla ilgilenirler. Hafta sonlarını mutlaka üye oldukları golf kulübü, tenis kulübü ve yelken kulübü gibi özel kulüplerde geçirerek sosyalleştikleri gibi sporlarını yapmayı da ihmal etmezler ve daima aktif ve zinde kalmaya özen gösterirler.

@chacecrawford

Spor yaparken bile stillerinden ödün vermezler ve onlar için daima iyi görünmek de tıpkı spor yapmak gibi bir yaşam tarzı haline gelmiştir. Spor stillerinin yıldız parçası ise şüphesiz polo yaka tişörtleridir! Slim fit ve comfort fit kalıplarıyla hareket özgürlüğü ve stil sahibi bir görünümü aynı anda sunan polo yaka tişörtler, geniş renk yelpazesiyle hem klasik stilden vazgeçemeyenlerin hem de daha renkli ve göz alıcı görünmeyi sevenlerin stillerine kolayca dahil oluyor. İster şort ister jogger pantolonlarla kolaylıkla kombinleyebileceğiniz polo yaka tişörtler, işlevselliği ve stili aynı anda arayanlar için kurtarıcı bir seçeneğe dönüşüyor.

Koleksiyonerdirler

Tutkularını, zevklerini ve hikâyelerini özdeşleştirdikleri nesnelerle sergilerler ve mutlaka bir koleksiyonları bulunur. Genellikle vintage parçalara ilgi duyduklarından vintage dolma kalemler, cep saatleri, kitapların ilk basımları, eski gazeteler ve oyuncak arabalar gibi tarih ve anı kokan parçaları biriktirmeye meyilli olurlar ve bunları evlerinin en güzel köşesinde sergilerler.

@niklasrueth

Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi

Sanatseverler ise tercihlerini fotoğraf arşivleri, en sevdikleri ressamların eserleri ya da en sevdikleri müzisyenlerin plakları ve kasetlerinden yana yaparak yaşam alanlarına sanat dolu, romantik ve renkli dokunuşlarda bulunurlar.

Yaz Aylarını Mavi Suların Derinliklerinde Geçirirler

Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi

Deniz tutkunu olurlar ve yazlarını deniz kıyılarında hatta denizin üstünde geçirmeye bayılırlar. Rotalarını ise yemyeşil çam ormanlarıyla çevrili, masmavi deniziyle hayran bırakan Göcek’e çevirirler.

@aligordon

Göcek’in eşsiz adaları ve koylarında doğanın ve denizin tadını doyasıya çıkardıkları huzur dolu mavi yolculuklarının ardından marinadaki yerlerini alırlar ve Göcek’in ünlü ve şık restoranlarında lezzet dolu bir akşam geçirirler. Gün boyu eşlikçileri olan mayoları, keten gömlekleri ve lüks marka güneş gözlüklerinin yerini bu sefer pamuklu şık gömlekler, chino pantolonlar, loafer ayakkabılar ve yine lüks marka saatleri alır ve Göcek’in en ünlü restoranlarının tadını şık görünümleri içinde çıkarırlar.

Stil sahibi ve şık görünmek için sezon ve lokasyon ayırmayan keyfine düşkün babaların bu lezzet ve huzur dolu tatillerinde ise favorisi non-iron gömlekler. Ütü gerektirmeyen kumaştan yapılmasıyla hızlıca giyip çıkma kolaylığı sağlayan non-iron gömlekler, denizin ve güneşin rengini yansıttığı modelleriyle yazın en sevilen renklerini stilinize yansıtırken fonksiyonelliğiyle de şıklığınızdan ödün vermeden yaz sıcaklarına rağmen dilediğiniz gibi hazırlanabilme ayrıcalığı sağlayacak.

Kışın Rotalarını Dünyanın En Ünlü Kayak Merkezlerine Çevirirler

Kış mevsimi onlar için kardan, dağlardan ve kayak yapmaktan ibarettir ve doğuştan iyi birer kayakçıdırlar. Yeteneklerini ise dünyaca ünlü kayak merkezlerinde sergilemeyi tercih ederler ve rotalarını dünyanın önde gelen kayak rotalarından olan St. Moritz’e çevirirler.

@albertoortizrey

Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi

Eşsiz doğası, ünlü parkurları ve açık hava buz pistiyle kış tatillerinin vazgeçilmezi St. Moritz’de doğanın keyfini çıkarıp kayarak enerji attıkları gibi kayak sonrası spanın, sıcak şarabın ve sıcak havuzun da tadını çıkararak hem eğlendikleri hem de dinlendikleri keyifli bir kış sezonuna imza atarlar.

Rafine Damak Zevklerini Kaliteli Restoranlarda Taçlandırırlar

Babalar İçin Gustolu Yaşam Rehberi

Kaliteli ve şık bir restoranda yenecek lezzetli bir yemek hayatlarının vazgeçilmez zevklerinden biridir. Dünya mutfaklarından yeni tatlar denemeye ve şehirdeki en yeni restoranları keşfetmeye bayılırlar ancak İtalyan restoranlarına ve lezzetlerine zaafları vardır. İyi yıllandırılmış bir şarap yemeklerinin en lezzetli eşlikçilerinden biriyken kendi kendilerine kaldıklarında ise kaliteli bir puro ve yine iyi yıllanmış bir viskinin keyfini çıkarırlar.

@andrealomoro

Daima gitmeyi tercih ettikleri Michelin yıldızlı restoranları vardır bu restoranlara rafine damak zevklerinin yanı sıra şıklıklarını da taşırlar. İmza bir gömlek ve klasik bir pantolon akşam yemeklerinin vazgeçilmez görünümlerindendir ve bu görünümü yine imza lüks marka bir saat, deri loafer ayakkabılar ve kişiye özel dikilmiş gibi duran bir ceketle tamamlarlar. Klasik çizgilerle yaratılmış şık silüetler gerek tek başlarına gerekse aileleri ya da arkadaşlarıyla çıktıkları yemeklerde tercih ettikleri görünümlerdir çünkü onlar daima en iyi restoranlarda en lezzetli yemeklerin tadını çıkarırlar ve bunu yaparken hep iyi gözükmek isterler!

*Bu içerik Brooks Brothers iş birliğinde hazırlanmıştır.

Yağmur Çıldız
Yağmur Çıldız Tüm Yazıları