preloader

Stil Haritası: Moshe Aelyon

30.05.2024
Stil Haritası: Moshe Aelyon

Yazı Boyutu:

Kendisiyle benzer gustoya sahip isimlere ve markalara danışmanlık veren kreatif direktör Moshe Aelyon ile stili üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Üç kelime ile moda sizin için ne ifade ediyor?

Duruş, ifade, kişisel stil.

Kendi stilinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

Sanırım eklektik klasik olabilir. Biraz Avrupa gustosu ile Amerika rahatlığının ve uzak doğu minimalliğinin harmanlanmış hali.

Gardırobunuzda olmazsa olmaz dediğiniz temel parçalar neler ve bu parçaları nasıl kombinliyorsunuz?

Biraz denim, biraz safari, bereler ve atkılar, rahat ayakkabılar, pratik sırt çantaları. Layer denilen kat kat giyinme ve ton sür ton renklerin uyumu benim için kıymetli.

Stil Haritası: Moshe Aelyon

Kıyafet seçimlerinizde renk tercihlerinizi nasıl yapıyorsunuz? Favori renkleriniz neler?

Aynı rengin tonları, bana yalın geliyor. Lacivert favorim. Haki, askeri renkler. Beyaz, bej ve tonları. Duman renkleri griler. Son zamanlarda kahverengi ile de bir aşk yaşıyorum.

Hem şık hem de rahat bir görünüm elde etmek için kombin yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?

Aslında pek emek veren biri değilim. Ama belki de o göz denilen şeye sahibim. Rahat yaşayan, çok mobil biriyim. Bazen sabah çıkıp akşam da uygun olacak bir tarz önemli. İmza bir parça ile tanımlamak dikkat ettiğim ki bu zaman zaman bir aksesuar ile mümkün.

Stil Haritası: Moshe Aelyon

Günlük stilinize karakter katan veya tamamlayan favori aksesuarınız nedir?

Sanıyorum berelerim, şapkalarım istemeden imza oldu.

Ayakkabı seçimlerinizde hangi detaylara özel bir önem veriyorsunuz? Rahatlık mı, şıklık mı yoksa benzersiz tasarımlar mı önceliğiniz?

Rahatlık çok önemli. Az oturan çok yürüyen biriyim. O yüzden endüstriyel tasarımlar bana daha yakın. Mümkün olduğu kadar da sade tasarımları seçerim. Yıllarca giyebilmeliyim ve kıyafetten rol çalmamalı, desteklemeli.

Stil Haritası: Moshe Aelyon

Modaya ilgi duyan erkeklerin alışveriş yaparken dikkat etmeleri gereken önemli noktalar sizce neler?

Kendilerini tanımaları. Bir kişisel tarz belirlerken fiziklerine uygun bir kurgu yapmaları. Klasikten yana olup, her daim balon gibi çıkan ve kısa zamanda da sönecek trendlerden uzak durmaları. Sürdürebilir imza bir tarz yaratmaları bence önemli. Karşıdan görüldüğünde “Ha! İşte Ali budur” dedirtmek önemli.

Erkek modasında sürdürülebilirlik trendine nasıl yaklaşıyorsunuz? Bu konuda alışveriş alışkanlıklarınızda nasıl değişiklikler yapıyorsunuz?

Klasik olana bir yorum getirdiğim için zaten benim dolabımda 20 senelik parçalar bile var. Statement imza dediğimiz parçalara biraz daha bütçe ayırmak ve onlara iyi bakmak benim yaklaşımım oldu. İyi bir trençkot, iyi bir blazer, iyi koyu bir denim, 1-2 kaşmir kazak gibi.

Stil Haritası: Moshe Aelyon

Moda dünyasındaki güncel trendleri takip etmek ve stilinizi oluşturmak adına nasıl bir yol izliyorsunuz?

Güncel trendleri yorumlarken takip ediyorum. Ama çok sesli ve bugünün olmazsa olmazı benim olmalı diye yaklaşmıyorum.

Moda dünyasında sizi en çok etkileyen veya ilham olan kişiler kimler?

Eski Hollywood bana ilham verir. Bir Steve McQueen, bir Paul Newman, bir Cary Grant. Yenilerden ise Jeff Goldblum bence en iyi giyinen erkeklerden. Tarzı bana çok uymasa da Harry Styles’ın cesur tarzı aşırı ilham verici. Ve Timothée Chalamet bence harika ötesi.

{237751}

Etiketler

Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları