preloader

Erkekler İçin Renkli Giyinmenin Kuralları

20.05.2024
Erkekler İçin Renkli Giyinmenin Kuralları

Yazı Boyutu:

Her mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz renkli parçaları stilinize uygulamanın yollarını öğrenin.

Konu erkek gardırobu ise -canlı renkler yerini koyu tonlara bırakmaya daha hevesli olsa da- doğru dengeleyicilerle birlikte hem göz alıcı hem de zarif bir şıklık yakalanabiliyor. Aslında renk denildiği zaman bunu sadece kıyafet olarak düşünmemek gerekir. Aksesuarlarınızda da canlı hatta neon renklere yönelebilir ve ufak detaylarda farklılıklar yaratabilirsiniz. Aynı şekilde desenlerle veya pastel tonlarla da renklerin gücünü kullanarak kombin sayınızı yükseltmeniz mümkün. Belirli dengeleyicileri kullanarak da renk karmaşasının üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Renkli giyinmenin kurallarını doğru öğrendiğiniz takdirde her mevsimde renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Isınma Turunu Aksesuarla Yapın

Uzun süredir canlı renklerden uzak kaldıysanız ya da çok fazla tercih etmiyorsanız, ufak adımlarla işe başlayabilirsiniz. Bu bir saat kayışı olabileceği gibi sneakerlarda da renkli seçimler yapabilirsiniz. Şapka kullanmayı sevenlerdenseniz aynı şekilde mavinin ya da yeşilin parlak tonlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Böylelikle soft renklerin arasında keskin geçişler yapabilir ve stilinizi fazla hızlı değiştiriyormuş hissine kapılmazsınız.

Sevdiğiniz Renklerden Başlayın

Bu maddeyi de ısınma turu olarak görebilirsiniz. Eğer daha canlı renkleri kullanmak istiyorsanız ama bu konuda çekimserseniz, hiç alışkın olmadığınız renklerden başlamayın. Çünkü gözünüz belirli tonlara alıştığı için çok farklı renkleri kullanmak ön yargıda bulunmanıza sebep olabilir ve farklı renkler hikayesini başlamadan bitirebilirsiniz. Bu yüzden öncelikle sık kullandığınız renklerin daha farklı tonlarına yönelmeyi deneyebilirsiniz.

Örneğin; lacivert kullanmayı seviyorsanız, rotanızı yavaş yavaş daha açık tonlara çevirebilirsiniz ki burada oldukça fazla alternatifiniz olacaktır. Canlı bir kobalt mavisi de seçebilirsiniz pastel tonlarda açık mavi de kullanabilirsiniz. Böylelikle alışkın olduğunuz stilden fazla uzaklaşıyormuş hissine kapılmazsınız.

GAP x DAP

Les Benjamins

{132010}

Dengeleyiciler Kullanın

Aslında bu konuyu birkaç farklı şekilde ele almak mümkün. Birinci dengeleyiciler toprak tonları olarak karşımıza çıkıyor. Kahvenin açık tonları her zaman en güvenilir seçimlerden biri olmuştur, özellikle sütlü kahve hatta bej tonları hemen hemen kullanmayı planladığınız her renk ile uyumu yakalayacaktır.

Bir diğer alternatif ise grinin açık tonlarını kullanmak olacaktır. Açık grinin yarattığı soluk etki (özellikle beyaza yakın olan taş gri) canlı renklerle bir araya geldiğinde abartısız bir şıklık yakalamanıza yardımcı olabilir ve canlı renklere yönelmenizi kolaylaştırabilir.

Son alternatif ise ton sur ton dediğimiz belirli bir rengin hem açık hem koyu tonlarını kullanmak olacaktır. Örneğin, canlı bir yeşili oldukça soft başka bir yeşille kombinlediğiniz zaman renkli bir stil yaratmasına rağmen göz yorucu olmayacaktır. Elbette son alternatifi renklerle aranız daha sıcak ise daha rahat deneyebilirsiniz.

Desenleri Kullanmayı Unutmayın

Özellikle gömlek ve şortlarda yazın sıkça görmeye alıştığımız tropik desenleri es geçmeyin. Farklı desenlere sahip şortlarınızı düz renk tişörtlerle kombinlemelisiniz böylelikle hem renkli hem de sade bir görüntü yakalamanız mümkün. Desen tercihlerinde yine de çok fazla renk karmaşasından uzak durmakta ve birbirine uyumlu tonların karışımını tercih etmekte her zaman fayda var. Ancak elbette ki sadece tropik desenleri seçmek yerine marine (çizgili) deseninin farklı renklerini ya da şal desenlerinin soft renkli olanlarını da kullanabilirsiniz.

Bu kuralları uyguladığınız zaman aslında renkleri belirli sezonlara hapsetmenize gerek yok. Doğru dengeleyiciler veya ufak detaylarla bile oldukça geniş bir gardırop seçkisi yaratabilirsiniz. Çünkü her renk size yeni bir oyun alanı sunduğu gibi kişisel zevklerinizde de farklı alternatifler keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Les Benjamins

Tommy Hilfiger

Haber görseli: Alberto Ortiz Rey

{59079}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları