preloader

En İyi Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

21.03.2024
En İyi Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Yazı Boyutu:

Konu güneş gözlükleri olduğunda, seçenekler arasından tercih yapmak zorlaşıyor. Bu yazımızda ise beylere gözlük seçimi yaparken fikir vermek amacıyla en iyi güneş gözlüğü modellerini inceliyoruz.

Güneş gözlükleri, hem tarzınızı tamamlayan bir aksesuar hem de gözlerinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyan önemli bir parça. Erkekler için uygun güneş gözlüğü seçmek ise birçok seçenek arasında zor olsa da sizler için derlediğimiz en iyi güneş gözlüğü modellerine birlikte bakalım.

Yuvarlak Model Güneş Gözlükleri

Yuvarlak güneş gözlükleri retro bir tarzı yansıtmanın yanı sıra, yuvarlak yüz hatlarını dengelemekte de birebir. Bu tarz gözlükler stilinize genellikle vintage bir hava katar. Metal çerçeveye sahip olsalar da son zamanlarda yuvarlak çerçevelerin materyal çeşitliliğinde, popülerliklerinden kaynaklanan artış olduğunu söyleyebiliriz.

Hugo Boss

Gigi Studios

Dikdörtgen Güneş Gözlükleri

Bu modeldeki güneş gözlükleri sert ve keskin hatlara sahip modern bir görünüm arayanlar için uygun. Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz ama keskin bir görünüm arıyorsanız size uygun bir model olacak.

Cat-Eye Güneş Gözlükleri

Cat-eye güneş gözlükleri feminen ve çekici görünüm sunduğu için kadınlar tarafından tercih edilse de son zamanlarda yıkılmaya çalışılan toksik masküleniteyle birlikte erkekler arasında da popülerlik kazanmakta. Yalnız dikkat! Bu model ne kadar dikkat çekici ve cesur bir görünüm sunsa da tercihinizi yüz hatlarınıza göre bir boyut seçerek yapmalısınız. Aksi takdirde yüz şeklinizle uyumsuz durabilir.

Büyük Boy Güneş Gözlükleri

Oversize boyutlarıyla tarzınıza dramatik ve çekici bir hava katarlar. Bu model, yüz hatlarınızı yumuşatır ve stilinize dikkat çekici bir dokunuş yapar. Renkli camları ve büyük boyları nedeniyle güneşin istenmeyen ışınlarına karşı da sizi korur.

Hermossa X Burcu Esmersoy

Geometrik Formda Güneş Gözlükleri

Geometrik güneş gözlükleri, farklı ve çağdaş bir tarzı yansıtır. Çeşitli şekillerde çerçevelere sahip olabilirler, bu da onları diğerlerinden ayırır. Stiliyle öne çıkmak isteyen beyler için uygun bir seçenek.

David Beckham

Avitor Güneş Gözlükleri

Aviator güneş gözlükleri, genellikle büyük boyutlarda ve gösterişli tasarımlarda karşımıza çıkıyor. İkonik bir tasarıma sahip olan bu gözlükler “pilot” model gözlükler olarak da biliniyor. Geniş lensleri ve çoğunlukla metal çerçeveleriyle dikkat çekiyorlar. Klasik tarzları ve zamansız duruşlarıyla gözlük koleksiyonlarınızda bulunması gereken bir parça.

Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En İyi Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Gözlük seçerken ilk dikkat edilen şey estetik görünümleri olsa da aslında bir aksesuardan ziyade sizi güneşten koruyacak ve göz sağlığınıza zararı olmayacak bir tercih yapmak önemlidir. Tabii ki güneş gözlüğünüzü seçerken yüz hatlarınıza, stilinize ve en önemlisi de kendinizi rahat hissettiğiniz bir modelle ilerlemeniz gerekir.

Alberto Tabar

Gözlük seçmek kolay bir iş gibi görünse de aslında dikkat edilmesi geren birçok etken var. Bunlardan birkaçı çerçeve tipi, cam rengi, yüz şekli ve cam tipi diyebiliriz.

Çerçeve Seçimi

Çerçeve seçimi hem stiliniz için hem de fonksiyonel olması açısından önemli. Çerçeve tipi; gözlüğün yapısını oluşturduğu için estetik kaygı burada devreye girebilir. Bu seçimi yaparken yüzünüzün şekline uygun bir çerçeve tercih etmek hem gözlüklerin yüzünüze güzelce oturmasını hem de yüz hatlarınızı çerçeve şekliyle dengelemenize olanak sağlayabilir.

Cam Seçimi

Cam rengi ve gözlüğünüzde kullanılan cam tipi oldukça önemli çünkü gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından koruması beklenir. Cam kalitesi iyi olan bir güneş gözlüğü, aynı zamanda sizinle uzun süre kalacak bir gözlüktür.

Gözlük camlarında çoğunlukla kahverengi, gri veya yeşil gibi doğal tonlar kullanılır. Bunun nedeni güneş ışınlarını en iyi şekilde filtreleme özelliğidir. Kayak, snowboard veya benzeri aktivitelerde gözlüklerde renkli camlar da kullanılır.

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçmek

Gözlük seçimindeki diğer önemli adımsa yüzünüze uygun bir gözlük seçimi yapmak olacak. Bu nasıl oluyor diyorsanız, meraklanmayın. Tek yapmanız gereken yüz şeklinizi öğrenmek ve sonrasında size en uygun gözlükler arasından seçim yapmak.

Güneş Gözlüğü Takmanın Faydaları

En İyi Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneşin D vitamini açısından faydalı olması birçok zararlı ışını olmadığı anlamına gelmiyor. Günümüzde güneş ışınlarından korunmamak, erken yaşlanmaktan cilt hastalıklarına kadar pek çok soruna yol açabiliyor. Güneş gözlüğü kullanmak yüzümüzün hassas bölgelerinden olan gözaltlarımızı ve gözlerimizi koruyabilir.

Daniel Abbink

Güneş gözlüğü takmanın, Ultraviyole (UV) ışınlarının zararlı etkilerinden korumak, parlak güneş ışığından kaynaklanan gözlerdeki hassaslığı ve kamaşmayı önlemek, cam filtreleri sayesinde artan kontrastla çevreyi ve objeleri daha net görmeye yardımcı olmak gibi yararları var.

Haber görseli: Carlos Domínguez

{31598}

Duygu Metin
Duygu Metin Tüm Yazıları