preloader

Stil Haritası: Kubilay Sakarya

15.05.2024
Stil Haritası: Kubilay Sakarya

Yazı Boyutu:

You Me Social sosyal medya ajansı ve Perfect Weekend seyahat yayınının kurucu ortağı, iç mimar Kubilay Sakarya ile stili üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Üç kelime ile moda sizin için ne ifade ediyor?

Moda benim için yenilik, özgünlük ve kendini iyi hissetme hali…

Kendi stilinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

Stilimi oluştururken seçtiğim parçaların sade, şık ve zamansız olmasına özen gösteriyorum. Günlük trendlerden uzak zevkime göre ve uzun yıllar kullanabileceğim parçaları seçmeye çalışıyorum.

Gardırobunuzda olmazsa olmaz dediğiniz temel parçalar neler ve bu parçaları nasıl kombinliyorsunuz?

Gardırobumun olmazsa olmaz parçaları pantolonlarım ve çantalarım diyebilirim. Kumaş tiplerine ve mevsime göre seçtiğim pantolonları her sene kullanıyorum ve uzun yıllar dolabımda tutmak üzere alıyorum. Çantalarımda da klasikleşmiş ve yine uzun süre benimle kalacak modelleri seçiyorum.

Günlük stilinize karakter katan veya tamamlayan favori aksesuarınız nedir?

Çantalarım, saat ve gözlüklerim.

Ayakkabı seçimlerinizde hangi detaylara özel bir önem veriyorsunuz? Rahatlık mı, şıklık mı yoksa benzersiz tasarımlar mı önceliğiniz?

Kesinlikle rahat ve gösterişten uzak sade, klasik seçimleri seviyorum.

Moda dünyasındaki güncel trendleri takip etmek ve stilinizi oluşturmak adına nasıl bir yol izliyorsunuz?

Instagram ve Pinterest’in yanı sıra, hepimizin bildiği global markaların defilelerini ve güncel tasarımlarını takip ederek kendi dolabıma ve stilime uygun olanları seçiyorum. Ayrıca mimari trend ve tasarımlar da zaman zaman beni moda alanındaki seçimlerimde etkiliyor.

Moda dünyasında sizi en çok etkileyen veya size ilham veren kişiler kimler?

Açıkçası anında aklıma gelen ve stil ikonu gördüğüm bir ünlü yok, daha çok Instagram’da kendi yaşıma yakın ve cool giyinen yabancı influencer’ları yakın takipteyim. Her zaman söylerim yaşım ilerlediğinde Rahmi Koç gibi giyinmek istiyorum, kendisinin stilini çok beğeniyorum.

{259396}

Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları