preloader

Stil Haritası: Ufuk Batur

13.06.2024
Stil Haritası: Ufuk Batur

Yazı Boyutu:

İş dünyasının önemli isimlerinden L’Oréal Türkiye Lüks Divizyon Genel Müdürü Ufuk Batur ile stil, moda ve stil tercihleri üzerine sohbet ettik.

Üç kelime ile moda sizin için ne ifade ediyor?

Gusto, özgüven ve yaratıcılık.

Kendi stilinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

Tarzım modern minimalizm, rahat ve cool konseptlerinin bir karışımı. Sade çizgiler, rahat kalıplar, basit ve yüksek kaliteli parçaların birleşimi beni cezbediyor. Zıtlıkların birleşimini de seviyorum. Örneğin; takım elbise altı spor ayakkabı veya spor bir üst altı şık bir loafer.

Gardırobunuzda olmazsa olmaz dediğiniz temel parçalar neler ve bu parçaları nasıl kombinliyorsunuz?

Bej veya krem tonlarında pantolon. Lacivert veya siyah tonlarında bir gömlek, polo yaka veya t-shirt ve blazer ile her türlü şıklık derecesine ulaşabiliyorsunuz. Altına spor ayakkabı giyerek casual veya siyah loafer’lar ile daha şık bir kombin elde edebilirsiniz. Diğer vazgeçilmez parçam ise siyah bol kesim blazer. Özellikle COS, The Frankie Shop, Ami Paris, Samsoe Samsoe favori markalarım.

Günlük stilinize karakter katan veya tamamlayan favori aksesuarınız nedir?

Saat ve kolye benim için olmazsa olmazlardan, kişiliğimi yansıtan zamansız parçalar. Spor bir görünümdeyken, Haute-Couture bir sırt çantası veya dikkat çekici bir kemer gibi zıtlık yaratan aksesuarlar kullanmayı da seviyorum. Bu şekilde hem şık hem de dinamik bir denge yakaladığımı düşünüyorum.

Ayakkabı seçimlerinizde hangi detaylara özel bir önem veriyorsunuz? Rahatlık mı, şıklık mı yoksa benzersiz tasarımlar mı önceliğiniz?

Rahatlık benim için olmazsa olmaz ama şıklıktan da ödün vermek istemem. Neyse ki artık ikisi bir arada harika seçenekler mevcut. Örneğin; Autry gibi hem şık hem de günlük kullanıma uygun spor ayakkabılar favorim. Yazın ise Tod’s loafer’lar gibi hem rahat hem de şık bir klasik tercih ediyorum. Sonuç olarak, ayakkabının hem stilime uyum sağlaması hem de gün boyu konfor sunması benim için önemli.

Moda dünyasındaki güncel trendleri takip etmek ve stilinizi oluşturmak adına nasıl bir yol izliyorsunuz?

İş seyahatlerim sayesinde Paris gibi moda merkezlerini sık sık ziyaret etme fırsatı buluyorum. The Frankie Shop, Kith, Ami Paris gibi öne çıkan mağazaları gezip yeni tasarımcıları keşfetmek benim için büyük bir keyif. Bunun yanı sıra moda devlerinin koleksiyonlarını incelemek ve defileleri takip etmek de hem işim hem de kişisel ilgi alanım gereği rutinim haline geldi. Sosyal medyada da ilham verici bulduğum stilistleri takip ederek farklı perspektifler edinmeye çalışıyorum

Moda dünyasında sizi en çok etkileyen veya ilham veren kişiler kimler?

Simon Porte Jacquemus. Kendisi ve markası Jacquemus, sadeliği, özgünlüğü ve güçlü bir vizyonu temsil ediyor. Koleksiyonlarında kullandığı minimalist çizgiler, sıcak renkler ve rahat siluetler, benim de kendi stilimde aradığım unsurlar. Ayrıca, Jacquemus’un büyük moda evlerine meydan okuyan bağımsız ve özgün duruşu da bana çok ilham veriyor.

{269946}

Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları