preloader

Dünyanın ilk Gezici Mutfak Festivali 'Omnivore World Tour' İstanbul'da Gerçekleşti

16.10.2022
Dünyanın ilk Gezici Mutfak Festivali 'Omnivore World Tour' İstanbul'da Gerçekleşti

Yazı Boyutu:

İlham verici birçok etkinlik sunan, ‘Dünyanın ilk Gezici Mutfak Festivali’ Omnivore World Tour’un bu yılki son durağı yine İstanbul’da yaptı. Omnivore İstanbul ayağı, 4 yıl aradan sonra 15-16 Ekim’de The Seed İstanbul’da gerçekleşti.

Dünyanın ilk Gezici Mutfak Festivali 'Omnivore World Tour' İstanbul'da Gerçekleşti

Paris, New York, Montreal, Şangay, Moskova, Londra, Rio de Janeiro gibi dünyanın farklı şehirlerini gezen Omnivore World Tour, yeme-içme ile ilgilenen herkesi tek bir projede, alanında çok başarılı olan Türk ve yabancı şeflerle buluşturuyor. Omnivore İstanbul ayağı, 4 yıl aradan sonra dünyaca ünlü şeflerle Türk şefleri 15-16 Ekim’de, Hybrid Community iş birliği ile Sirha Omnivore İstanbul’da buluşturdu.

Üç farklı bölümden oluşan Omnivore; mutfak profesyonelleri ve genç yetenekleri, dünyaca ünlü şeflerle buluşturan Masterclass, unutamayacağınız lezzetleri tadarak, ünlü şefler ile birlikte eğleneceğiniz The Omnivorious Party ve Omnivore İstanbul şeflerinin özel olarak hazırladığı menüleri tatma fırsatı bulacağınız Omnivore Pop Up Dinner’lar ile İstanbullu yemek severlerle buluştu. Ayrıca bu seneye özel ilk kez gerçekleşecek ‘Liquid Stage’de de içeceklerin derin dünyasında bir keşfe de çıkıldı.

Şefler Tekniklerini ve Deneyimlerini Paylaştı

Festivalde, Michelin Yıldızı sahibi Maksut Aşkar ve Michelin Rehberi’nde yerini alan Alaf Restoran’ın Şefi Murat Deniz Temel; Mustafa Otar, Yaren Çarpar, Cihan Kıpçak, Sinan Budeyri, Bora Bozankaya, Murat İlke Özipek, Pınar İshakoğlu ve Can Aras gibi ünlü şefler de festivalde yer aldılar.

GL Events Exhibitions Türkiye Genel Müdürü Gülperi Erkanlı, “Uzun bir aradan sonra gerçekleşen Sirha Omnivore Istanbul’da, mutfaklarında yaratıcılıklarını, heyecanlarını, tutkularını özgürce hayata geçiren şeflerimiz, Omnivore aracılığıyla bu becerilerini, deneyimlerini, duygularını, teknik ve malzemeleriyle harmanlayarak katılımcılarımıza sundu. Etkinliğimizde birbirinden kıymetli şeflerimiz arasında, Michelin yıldızlı ve Michelin listesinde yer alan şeflerin olması bizim için çok kıymetliydi. Bu vesileyle Michelin yıldızına hak kazanan tüm şeflerimizi içtenlikle kutlarken, gelecek dönemlerdeki Omnivore etkinliklerimizde hem daha fazla Michelin yıldızlı şeflerimizin yer almasını diliyor, hem de yeni nesil şeflerimize de ilham kaynağı olmaya devam etmeyi hedefliyoruz. Sirha Omnivore İstanbul ile kaldığımız yerden devam edeceğiz.” derken; proje ortaklarından Hybrid Community Kurucusu Kreatif Direktörü Gözde Yolaç Savaş ise; “Omnivore İstanbul, geleceğin trendlerinin ve lezzetlerinin belirlenmesinde büyük bir rol oynarken, ziyaretçilerine de yeni konseptler keşfetme ve yeni ürün veya ekipman inovasyonları deneyimleme şansı sundu. Festival, son birkaç yıldır Türkiye’de eksikliğini hissettiğimiz, lokal ve global yeteneklerin harmanlandığı, yeni kesişmeler yaratan çok önemli bir buluşma oldu. Hybrid Community olarak projenin ilk yıllarından beri partneri olmak ve bu yıl pek çok yenilikle bir kez daha dünya gastronomi sahnesiyle buluştuk, heyecan verici. Michelin yıldızlı şeflerimiz de festivalimize ayrı bir değer kattı. Bütün değerli şeflerimize etkinliğimize kattıkları lezzet, başarı, tecrübe ve şovlar için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Senem Bal Ay
Senem Bal Ay Tüm Yazıları