preloader

Manzara ve Lezzetin Buluştuğu Bir Mekan: Izaka Terrace

13.02.2024
Manzara ve Lezzetin Buluştuğu Bir Mekan: Izaka Terrace

Yazı Boyutu:

Boğaz manzarası, bohem izler taşıyan sıcak atmosferi ve başarılı şef Serhat Eliçora imzalı yemekleri ile keyifli bir lezzet noktası Izaka Terrace…

Şehrin kalbinde bir lezzet noktasını deneyimlemek için yola çıktık. İstikamet; Gümüşsuyu’nda CVK Park Bosphorus Hotel’in teras katında yer alan Izaka Terrace. Boğaz manzarası, ambiyansı, bohem izler taşıyan keyifli bir buluşma noktası sunan Izaka Terrace’a otelin içinden asansörle çıkabildiğiniz gibi, otelin hemen girişinde sol tarafta yer alan özel girişi de kullanarak çıkabiliyorsunuz. Izaka Terrace, şehrin günlük koşuşturmacasından sıyrılmak, tempolu hayata bir lezzet molası vermek ve doya doya bir İstanbul manzarasına bakmak isteyenler için ideal.

Menü ve Lezzetler

Manzara ve Lezzetin Buluştuğu Bir Mekan: Izaka Terrace
Manzara ve Lezzetin Buluştuğu Bir Mekan: Izaka Terrace
Manzara ve Lezzetin Buluştuğu Bir Mekan: Izaka Terrace

Izaka Terrace, yenilenen menüsüyle lezzet dolu bir deneyim yaşayabileceğiniz bir mekân. Head Chef Serhat Eliçora ve ekibi tarafından yenilenmiş menüsü. Şef Sertaç Eliçora; Izaka’nın menüsünü hazırlarken nelerden ilham aldığını “İşe başladığım ilk gün restorant içerisinden sahip olunan manzaraya doğru baktığımda çok etkilenmiştim. Geçmişten günümüze birçok kültüre ev sahipliği yapmış medeniyetler atlası İstanbul herkesi kucaklar bir görünüm sergiliyordu. Buradan ilham alıp, binbir renkli mozaik taşlarının birleşimiyle oluşmuş, Çağdaş Dünya Mutfağı örnekleri hazırladım” sözleriyle anlatıyor. Anadolu mutfağı başta olmak üzere dünya mutfaklarının lezzetlerini de sunan Izaka Terrace’ın kokteylleri de iddialı. Her aya özel kokteyl önerilerini de menüde görebilirsiniz. Ayrıca Izaka’nın imza kokteylleri de var.

Menünün farklı bölümleri mevcut. Suşi menüsü en sevilenlerden. Ara sıcaklarda ızgara ahtapot, kalamar tava, tereyağlı karides, deniz mahsullü risotto gibi seçenekler var.

Taş fırından bölümü menünün iştah kabartan bölümlerinden. Sucuklu&avokadolu flatbread, trüflü&patatesli flatbread tadabileceğiniz lezzetlerden. Humus, kuru cacık, zeytinyağlı kereviz, taze fasulye menüde klasikler bölümünde karşınıza çıkıyor. Ana yemeklerden tiftik dana kaburga çok lezzetli. Ayrıca dana şaşlık, ızgara deniz levreği, fener kavurma gibi alternatifler de var.

İstanbul’un en lezzetli mekanlarını keşfetmek ve öneriler almak için gastronomi kategorimizi takipte kalın!

Ambiyans ve Müzik

Manzara ve Lezzetin Buluştuğu Bir Mekan: Izaka Terrace
Manzara ve Lezzetin Buluştuğu Bir Mekan: Izaka Terrace

Şık ve samimi bir ambiyansı var. Asansörden çıktığınız anda, önce bir karşılama masası, sonrasında ise ışıklarla çevrili bir koridor sizi karşılıyor. Ve Izaka’nın geniş iç mekânına geçtiğinizde ise masmavi Boğaz ve Tarihi Yarımada manzarasını göreceksiniz. Mekân hem romantik yemekler hem de iş toplantı yemekleri gibi farklı konseptteki programlarınız için ideal. Çok geniş bir iç mekâna sahip. Restoran, bar ve lounge olarak hizmet veren Izaka Terrace, haftanın 7 günü 12.00-02.00 saatleri arasında açık. Her çarşamba, cuma, cumartesi Fredi Yarcan’ın “Blue Nights” isimli solo gitar performansını Izaka Terrace, 20.30-23.00 saatleri arasında canlı olarak sahnesinde ağırlıyor.

Şef Serhat Eliçora Hakkında

Manzara ve Lezzetin Buluştuğu Bir Mekan: Izaka Terrace

Serhat Eliçora, Bolu Mengen 1989 doğumlu. 2003-2007 tarihleri arasında o zamanki adı Mengen Anadolu Aşçılar Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde öğrenim gördü. Okul döneminde 2 dönem stajlarını Bodrum’da Marina Yatch Clup’ta tamamladı. 2007’de profesyonel olarak başlamış olduğu meslek hayatını, Türkiye’de ve yurt dışında uluslararası zincir otel ve restoran gruplarında görev alarak sürdürdü. Bunlar sırasıyla Aji’a Hotel, Holiday inn Hotel, Crowne Plaza, Emporio Armani Restaurant, Four Seasons Hotel, St Regis Hotel İstanbul, Raffles Hotel, St.Regis Doha. Bu süreçte Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Konaklama İşletmeciliği lisans bölümünü bitirdi. Kariyeri boyunca birçok yemek yarışması organizasyonlarında ödüller aldı. Mutfak içerisinde dünya mutfaklarını sentezlemeyi, mevsimsel, sürdürülebilir ve ürüne odaklı menüler yapmayı tercih ettiğini dile getiriyor. Her zaman trendi takip eden, yeniliğe açık, ekibi işin içine dahil eden bir yönetim anlayışı ile içinde bulunduğu mutfaklarda misafir memnuniyetine odaklı çalışmalarını sürdürdüğünü belirtiyor.

Senem Bal Ay
Senem Bal Ay Tüm Yazıları